Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS NA – koniec sezonu regularnego, czas na playoffy

Podczas gdy ostatnia kolejka Summer Splitu LCS EU cały czas w toku, rozgrywki w Stanach Zjednoczonych zakończyły się dzisiaj nad ranem. Po 9 tygodniach poznaliśmy ostateczny rozkład tabeli oraz pary jakie zobaczymy za dwa tygodnie podczas playoffów na PAX Seattle 2013. Niekwestionowanym mistrzem sezonu regularnego zostało Cloud9, które przez dwa i pół miesiąca przegrało tylko 3 spotkania, kończąc z rekordowym dla LCS bilansem 25-3.

C9 jest ewenementem na skale światową. Drużyna, która jeszcze 3 miesiące temu była znana tylko na amatorskiej scenie w NA, aktualnie jest poza zasięgiem wszystkich zespołów w Ameryce. Być może poza jednym wyjątkiem – Team Vulcun, które pod koniec Summer Splitu również prezentowało się znakomicie (5-0 w superweek) i w efekcie zakończyło sezon na drugim miejscu.

“Wielka czwórka” – Dignitas, Curse, CLG oraz TSM już po prostu nie istnieje. Ekipy, które niegdyś rządziły LoLem w Stanach, aktualnie nie są w stanie dosięgnąć poziomu C9 oraz V. Każdy z tych zespołów grał tego lata bardzo nierówno, prezentując z tygodnia na tydzień coraz bardziej chwiejną formę. Mimo wszystko, całemu kwartetowi udało się zając miejsca w ostatecznej szóstce.

W playoffach nie zobaczymy wicemistrzów wiosny – Team Coast (dawne Good Game University). Wiele osób twierdziło, że sukces GGU w poprzednim Splicie był tylko jednorazowym przypadkiem wynikającym ze słabej formy innych amerykańskich drużyn. Niestety dla nich – po części się to potwierdziło, chociaż przez część rozgrywek plasowali się w środku tabeli. Dopiero superweek ich pogrążył – zakończyli ten tydzień z bilansem 0-5.

Podobnie skończyło Velocity eSports, które zajęło ostatnie miejsce w LCS NA. Mimo wszystko, już przed tą kolejką było wiadomo, że ich szanse na awans do playoffów są tylko matematyczne. VES grało na zupełnym luzie, grając bardzo niestandardowe taktyki (Singed jungle, Ashe support itd.), co również doprowadziło ich do 0-5 w ostatnim tygodniu.

Cała tabela prezentuje się następująco:

W walce o trzy spoty na finale sezonu 3, amerykańskie drużyny spotkają się ponownie 30 sierpnia na PAX Seattle 2013. Podczas tego eventu przekonamy się, które drużyny dostaną szansę na grę o milion dolarów oraz tytuł mistrza świata, a która z ekip będzie musiała walczyć o ponowny awans do LCS NA.

Układ przyszłych rozgrywek na PAX czytelnie przedstawiony jest na poniższej infografice.

[accordion][pane title=””][/pane] [pane title=”LCS NA – playoffy”][/pane][/accordion]
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.