Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kto zastąpi Celavera i Xaxusa w Team Roccat?

Dość zaskakujące, choć ciężko powiedzieć, że w pełni nieoczekiwanie rozstanie Michała “Celavera” Kopraniuka oraz Marcina “Xaxusa” Mączki z niemiecką organizacją sprawia, że w Roccacie pozostają dwa wolne miejsca. Postanowiliśmy zastanowić się kto może zastąpić polskich zawodników w składzie drużyny.

Na początku wypadałoby zdefiniować pozycje, na które poszukiwani są nowi gracze. W pierwszej chwili wydaje się, że w zespole brakuje ADC oraz toplanera, lecz warto zwrócić uwagę na pogłoski mówiące o możliwych przenosinach Remigiusza “Overpowa” Puscha na górną aleję. W rzeczywistości więc formacja ma do obsadzenia dwie role: strzelca oraz toplanera/midlanera.

VergroZacznijmy spekulacje od polskich zawodników. Roccat jest bowiem w pełni polskim zespołem, więc zakontraktowanie dwóch dodatkowych Polaków znacznie ułatwiłoby komunikację drużyny. Ciężko znaleźć pochodzących z naszego kraju kandydatów na górną linię. Wysoko w kolejce solowej EUW znajdują się obecnie bliżej nieznany scenie Tomasz “Nastid” Skiba (132. miejsce) oraz kojarzony z gry w Denial e-sports Bartosz “Babunia” Dzikowski, lecz obydwaj ci zawodnicy znajdują się niżej od zwolnionego Xaxusa. Wśród naszych rodaków nie brakuje natomiast utalentowanych midlanerów, wśród których warto wymienić przede wszystkim znakomitego Karola “Konectiva” Wojciechowskiego (16. miejsce w challengerze EUW), bardzo doświadczonego Bartosza “Vergro” Koziarskiego czy gracza, o którym głośno było jakiś czas temu, czyli Bogusławie “Abarii” Dobryniewskim. Ten drugi ostatnio ma jednak problemy nawet z utrzymaniem w czołówce SoloQ.

CreatonJeszcze większa obfitość jest na pozycji strzelca. Wystarczy wymienić choćby Jakuba “Creatona” Grzegorzewskiego, który to właśnie stracił miejsce w LCSie z ekipą Millenium (prawdopodobnie będzie walczył w turnieju rozszerzającym), a który, według wielu, jest najlepszym polskim ADC. Wspominając o Creatonie nie sposób nie zwrócić uwagi na Kevina “Kev1na” Rubiszewskiego, który legitymuje się niemieckim paszportem, ale pochodzi z Polski i doskonale mówi w naszym języku. Obydwaj ci gracze są uznawani za najlepszych zawodników swojej drużyny i wydaje się, że byliby wielkim wzmocnieniem dla polskiej ekipy.

WooliteTymczasem wracając do tematu strzelców na uwagę zasługuje także Paweł “Woolite”Pruski. Zawodnika tego bardzo często można ostatnio widzieć grającego SoloQ z Oskarem “Vanderem” Bogdanem, supportem Roccatu, co rodzi oczywiste skojarzenia, jakoby to on miał być następcą Celavera w polskim teamie. Dobrze byłoby także dorzucić kilka nicków z kolejki solowej: Paweł “Crykee” Stępień (37. challenger EUW), Mateusz “Mlody” Strąk, Jakub “xidi” Kupczyński czy Rafał “Coortes” Tutak, choć ich kandydatury są w najlepszym wypadku mało prawdopodobne.

Po przeanalizowaniu polskiej sceny dobrze byłoby zwrócić swoje oczy na najpoważniejszych międzynarodowych kandydatów, tym bardziej, że chodzą pogłoski jakoby Oskar “Vander” Bogdan miał powiedzieć na swoim streamie, że nowi zawodnicy nie będą pochodzić z Polski. Jeśli chodzi o utalentowanych toplanerów to trzeba wziąć uwagę przede wszystkim Challenger Series: graczami z tych rozgrywek, którzy mogą wnieść odpowiednią jakość do drużyny wydają się być Andrei “Odoamne” Pascu, Jesper “Jwaow” Strandgren (mało prawdopodobne, by chciał ruszać się z Gamers2) oraz Lennart “SmittyJ” Warkus (uznawany za ciężkiego we współpracy). Niemniej z tej trójki tylko Odoamne wydaje się być odpowiednim pretendentem, lecz jest on związany z H2K-Gaming. Czas przeanalizować sytuację na środkowej alei, gdzie wybór jest znacznie, znacznie szerszy. Wolnymi zawodnikami pozostają takie tuzy jak Alexey “Alex Ich” Ichetovkin czy Erlend “Nukeduck” Våtevik Holm. W europie nie brakuje też świetnych, młodych graczy, żeby wymienić choćby Hampusa “watdefoxa” Myhre.

Forg1venRównie ciekawie sytuacja wygląda w przypadku wakatu na dolnej alei. Niezakontraktowani pozostają Aleš “Freeze” Kněžínek, a także uważany za piekielnie utalentowanego, lecz równie trudnego we współpracy Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou. Gdyby popuścić wodze fantazji niezrzeszony jest obecnie również mistrz sezonu 3 – Chae “Piglet” Gwang-jin, jednak z wielu powodów szanse na jego dołączenie do Roccatu są na tyle niskie, że należy je traktować raczej jako żart.

A może Roccat postara się wyciągnąć jakichś zawodników z innych zespołów? Kto według Was zostanie nowym zawodnikiem Roccatu? Piszcie w komentarzach!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.