Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kreator drużyn

Witajcie, przywoływacze!

Jestem Lyte i chcę wam opowiedzieć o Kreatorze Drużyn, nowej funkcji, która wkrótce zawita na serwer testowy, i umożliwia wam wybranie konkretnej roli, bohatera i pozycji i połączenie z czterema innymi graczami, którzy także wybrali swoje preferowane role. Celem jest stworzenie zrównoważonej drużyny, w której wszyscy wiedzą co mają robić i gdzie grają, co pomoże w lepszej grze zespołowej.

Jak często logowaliście się do League of Legends i myśleliście „Dziś chcę grać tylko Renektonem”. A może chcecie sprawdzić nową strategię, ale nie macie czterech przyjaciół z którymi możecie umówić się na grę. Codziennie zastanawiamy się jak możemy sprawić, żeby League of Legends było jeszcze przyjemniejsze do grania i jedną z rzeczy, które pojawiają się często jest brak kontroli nad tym co dzieje się przed rozpoczęciem meczu.

Dobra współpraca nie zaczyna się w chwili pojawienia się stworów lub podczas pierwszej walki drużynowej. Zaczyna się podczas wyboru bohatera. Wybór bohatera decyduje o przebiegu meczu i znacznie wpływa na to czy będziecie się dobrze bawić. Więc zadaliśmy sobie pytanie: Jak wygląda idealny wybór bohatera? I jak możemy sprawić, żeby taka sytuacja zdarzała się częściej?

Idealny wybór bohatera jest wtedy, gdy wszyscy gracze dostaną swoją preferowaną rolę i będą dobrze wiedzieli jaki jest plan. Obecny system dobierania przeciwników sprawdza się dobrze w dobieraniu graczy na podobnym poziomie umiejętności, ale nie może stwierdzić jaki plan ma gracz na dany mecz. Czasami zdarza się, że wszystko toczy się idealnie i gracze dostają role i bohaterów których chcieli. Jednakże jeżeli kilku graczy chce tę samą rolę lub aleję, trzeba osiągnąć porozumienie dość szybko. W tym czasie gracze mogliby się poznać, ustalić strategię i przygotować się do dobrego meczu.

Kreator Drużyn ma za zadanie sprawić, że gracze będą ze sobą współpracować od chwili, gdy spotkają się w poczekalni. Gdy wszyscy wiedzą kim będą grać i na jakiej pozycji, pozostaje tylko wykombinowanie jak pokonać przeciwników.Gdy mieliśmy już pomysł na Kreator Drużyn, zaczęliśmy się przyglądać systemowi dobierania przeciwników i szukać sposobów jak go usprawnić, aby odbywało się więcej dobrych meczów. Jedną z najważniejszych rzeczy dla drużyny jest to, że zmierzą się z graczami na podobnym poziomie umiejętności.

Razem z Kreatorem Drużyn pojawi się lepszy system dobierania przeciwników, który na bieżąco będzie brał pod uwagę wasze doświadczenie z daną rolą, pozycją i bohaterem. Pierwsza gra jako Ahri? Chcecie się podszkolić jako strzelec wyborowy? Pierwszy wypad do dżungli? System dobierania przeciwników Kreatora Drużyn weźmie to wszystko pod uwagę. .

Naszym celem z Kreatorem Drużyn jest zbliżenie graczy i tworzenie lepszych drużyn. Dobre drużyny wygrywają więcej meczów, organizują lepsze zagrywki i, co najważniejsze, dobrze się bawią.

Jesteśmy tym bardzo podekscytowani i jak zawsze czekamy na wasz odzew. Do zobaczenia w Kreatorze Drużyn,

Lyte

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.