Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Koreańskie OGN – playoffy już od tego tygodnia

Podczas gdy od końca rundy zasadniczej w LCS EU/NA dzieli nas jeszcze superweek i po 5 meczów każdego zespołu, w Korei Południowej faza grupowa OGN The Champions Summer zakończyła się już tydzień temu. Poznaliśmy pełną obsadę oraz drabinkę playoffów rozgrywek uważanych za najlepsze na świecie. W grupach obyło się bez niespodzianek i wszystkim faworytom udało się awansować do tej fazy turnieju.

Po wygraniu poprzedniej części sezonu, faworytami są obecnie MVP Ozone, którzy uważani są za najlepszą drużynę na globie. Mimo wszystko, konkurencja w Korei jest ogromna. W pierwszej rundzie zmierzą się z (potencjalnie najsłabszymi) Chunnam Techno University, ale już w półfinałach przyjdzie im grać ze składem Fakera (SK Telecom T1) lub Reapereda (Jin Air Falcons).

Po drugiej stronie drabinki już w półfinale mogą zmierzyć się CJ Blaze oraz CJ Frost – najpopularniejsze ekipy w Korei. Obydwie drużyny są też faworytami swoich meczów w pierwszej rundzie, więc bardzo prawdopodobne, że w grze o finał zobaczymy starcie właśnie pomiędzy nimi.

Koreańskie OGN The Champions jest ich odpowiednikiem LCS i jak w każdym z regionów, zadecyduje o tym, które drużyny pojadą na Season 3 World Finals w Staples Center, gdzie o główną nagrodę wynoszącą milion dolarów zmierzą się najlepsze zespoły z całego świata. Po wygranej na All-Star Event w Szanghaju przysługują im trzy sloty.

Już w środę rozpocznie się pierwszy półfinał pomiędzy CJ Blaze, a KT Rolster B. Wszystkie mecze rozgrywane są o dość przystępnych (przynajmniej dla tych, którzy mają wakacje) godzinach popołudniowych – zaczynać się będą o 12:00. Myślę, że warto podejrzeć jak wyglądają bestie, które mają żywcem pożreć Amerykę Północną i Europę na World Finals.

Ćwierćfinały OGN HOT6iX Champions Summer 2013

  • CJElogo std.pngCJ Blaze vs. KTRolsterLogo std.png KT Rolster B (07.08 – 12:00)
  • CJElogo std.pngCJ Frost vs. Najin White Shieldlogo std.pngNajin White Shield (09.08 – 12:00)
  • SKT1Logo std.png SKT T1 vs. JAGlogo std.pngJAG Falcons (14.08 – 12:00)
  • MVPlogo std.pngMVP Ozone vs. CTUlogo std.pngChunnam TU (16.08 – 12:00)

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.