Konkurencja w Korei Południowej zrobiła się tak ciasna, że drużyny szukają sposobów na ucieczkę ze swojego kraju. Serwis Gamespot ogłosił dzisiaj nad ranem, że Locodoco oraz Woong stworzyli drużynę złożoną przez samych koreańskich graczy, z którą przenieśli się do Los Angeles, aby spróbować swoich sił w kwalifikacjach do nadchodzącego, 4. sezonu LCS NA. Pod swoje skrzydła wzięła ich już organizacja Quantic Gaming.
Locodoco znany jest jako jedyny koreański gracz, który do tej pory grał w Ameryce Północnej. W 2011 roku był ADC w Team SoloMid, rok później grał również w Counter Logic Gaming na pozycji supporta. Ostatnio mogliśmy go oglądać w Najin White Shield, gdzie pełnił funkcję rezerwowego “marksmana”. Komentował również wybrane mecze dla OGN.
Woong to były zawodnik Azubu Frost (grał z nimi na S2WC). Po rozstaniu się z drużyną był coachem oraz chwilowo również top lanerem dla Maximum Impact Gaming Blitz. Tym razem na stałe postanowił wrócić do gry na topie. Warto też nadmienić, że były zawodnik Frost nie cieszy się w swoim kraju zbyt dobrą reputacją. Jeszcze całkiem niedawno, w barwach MiG, został przyłapany na oszustwie i bezprawnemu zamienieniu swojego mid lanera w turnieju online.
To pierwsza w historii próba “przeprowadzki” całego 5-osobowego zespołu, aby móc rywalizować w innym regionie. Jeszcze kilka miesięcy temu byliśmy zszokowani, że Edward przeniósł się z Europy do Ameryki. Tym razem do NA przeniosła się cała drużyna.
Nick Allen z Riotu potwierdził, że próba gry w LCS NA przez nowe Quantic jest w pełni legalna, dopóki każdy z graczy będzie podczas trwania sezonu mieszkał na terenie Stanów Zjednoczonych.
Quantic Gaming:
| Woong | Gunwoong Jang | Top | |
| Prime | Dusik Yun | Jungle | |
| Apple | Cheolwoo Jeong | Mid | |
| Locodoco | Yoonsup Choi | AD | |
| Gunza | Gunhee Jung | Support |

