Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Koniec wsparcia macOS 10.8.5 i 10.9

Siema, użytkownicy Maca! Dajemy wam znać, że od końca miesiąca aktualizujemy najstarszą wersję macOS, którą wspieramy z macOS 10.8.5 na macOS 10.10. Jest to „miękka” aktualizacja. Oznacza to, że jeśli wciąż gracie na 10.8.5 lub jakiejkolwiek wersji 10.9, nie znaczy to, że nagle nie będziecie się mogli zalogować do League. Oznacza to jednak, że nie będziemy już testować ani gwarantować funkcjonalności na tych wersjach, więc różne elementy mogą przestać działać z upływem czasu, w miarę jak aktualizujemy klienta gry.

Dlaczego Riot to robi?

Apple nie zapewnia już aktualizacji technicznych i bezpieczeństwa dla wersji macOS starszych niż 10.12 i Chromium (usługa, która odpowiada za działanie klienta League) nie wspiera już wersji starszych niż 10.10. Z każdym patchem musimy spędzać coraz więcej czasu, żeby zapewnić bezpieczeństwo i funkcjonalność League dla populacji, która staje się coraz mniejsza. Czas ten moglibyśmy poświęcić na tworzenie nowych rzeczy.

W przypadku Chromium nie możemy też wykorzystać nowej technologii do usprawnienia klienta, ponieważ narzędzia te nie są kompatybilne z wersjami macOS starszymi niż 10.10.

Jak wielu graczy dotknie ta zmiana?

Na chwilę obecną jest to mniej niż 0,01% graczy na całym świecie.

Kiedy dokładnie to się stanie?

Ponieważ jest to miękka aktualizacja, nie musi się wiązać z patchem. Wybraliśmy 28 lutego jako punkt do wprowadzenia zmiany.

Jeśli wciąż gram na tych systemach, jak mogę się upewnić, że gra w League wciąż będzie możliwa?

Wciąż będzie można grać w League, ponieważ nic nie wyłączamy, ale wasze doświadczenie będzie coraz gorsze wraz ze zmianami i ulepszeniami w grze, które nie są kompatybilne z macOS 10.8.5 i 10.9. Będziecie musieli zaktualizować system do 10.01 lub nowszego, żeby wszystko na pewno dobrze działało.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.