Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Koniec Summer Splitu w LCS EU

Wczorajsze zakończenie sezonu regularnego LCS EU można bez wątpienia nazwać dramatem. Po rozegraniu ostatniej kolejki mieliśmy aż trzy tie-breaki, w wyniku których stoczono dodatkowe sześć bojów, które dopiero wyjaśniły ostateczny układ w tabeli. Summer Split wygrało oczywiście Lemondogs, którzy pewnie zatrzymali swój fotel lidera.

Nasi rodacy z MeetYourMakers nie wygrali w ten weekend żadnego spotkania i skończyli na ostatnim miejscu. Poza nimi oraz Lemondogs, walka o resztę miejsc trwała do samego końca.

Z takimi samymi bilansami u góry tabeli skończyli: Fnatic, Ninjas in Pyjamas, Evil Geniuses oraz Gambit Gaming. Aby ustalić ich miejsca stworzono mini-turniej wygrany dość niespodziewanie przez drużynę Fnatic, którzy przez ten weekend byli w cieniu formy prezentowanej przez EG czy GMB. Mimo wszystko, xPeke oraz spółka jeszcze raz pokazali, że w decydujących momentach umieją się spiąć i pokazać swój pełen potencjał.

Na trzecim miejscu skończyło EG, które dwa razy pokonało Gambit, w tym raz w dość nietuzinkowy sposób – z Krepo na midzie oraz Froggenem na supporcie (więcej o tej grze już niebawem). GMB, pomimo świetnego weekendu, odpuściło sobie podczas tie-breakerów i zagrało dość słabe mecze. Będąc faworytem tego mini-turnieju, wygrali tylko z NiP.

Ważniejszy tie-break, bo o pozostanie w LCS, grany był przez Alternate oraz SK Gaming. Ci pierwsi zaliczyli fatalny superweek (bilans 0-5, podobnie jak nasze MYM), SK, które do tej pory grało bardzo solidnie (bilans 3-2), nie wytrzymało jednak ciśnienia i zaczęło tiltować, popełniając w grze na nich dość proste błędy, co doprowadziło ich do spadku z LCS EU.

Po 26 meczach w tym tygodniu, ostateczna tabela Summer Splitu w Europie prezentuje się następująco:

Dodatkowe mecze rozstrzygnęły układ meczów w playoffach, które odbędą się na tegorocznym Gamescomie, który podobnie jak reszta rozgrywek LCS, również odbędzie się w niemieckim Cologne. Event rozpocznie się już za kilka dni, bo 21 sierpnia, same playoffy wystartują jednak 23., w piątek. Walka toczyć się będzie o 100,000$ oraz trzy spoty na Season 3 World Championships.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.