Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Komunikacja głosowa, rework Soraki, Fiory i Viktora

 

Voice Chat

Nasze badania wykazały, że spora część graczy używa takich programów jak Skype, Vent, czy Mumble do komunikacji ze swoimi przyjaciółmi w czasie trwania rozgrywki. Z tego właśnie powodu uważamy, że chat głosowy, który ewentualnie zostałby wprowadzony do gry musiałby się w jakiś sposób wyróżniać lub być zwyczajnie lepszy od tychże programów.

Powinniśmy pamiętać, że komunikacja głosowa utrudnia flameowanie innych gdyż zniwelowany jest element anonimowości, a sam flame staje się bardziej personalny.

Nie mogę przyznać ci racji. Po przeanalizowaniu danych z różnych gier zauważyliśmy, że po wprowadzeniu komunikacji głosowej ludzie są bardziej toksyczni podczas pisania na zwykłym chacie (niektóre dane wskazują na wzrost negatywnych zachowań nawet o 150%).

Z drugiej strony używanie chatu głosowego ułatwia zawiązywanie znajomości, co może przyczynić się do poprawy doświadczenia czerpanego z gry.

Wielu ludzi tak sądzie jednak dane wskazują na to, że ludzie częściej zaprzyjaźniają się bez używania komunikacji głosowej.

Q&A Wizardcraba

Zastanawia mnie kto otrzyma w tym roku Victorius skina? Raczej na pewno takową skórkę otrzyma jakiś midlaner, któremu brakuje skinów (przykładowo Syndra czy Diana), albo jakiś ADC. Mam tylko nadzieję, że tego roczna skórka będzie lepszej jakości od tej dla Elise. Zawsze jest jeszcze możliwość, że Riot zdecyduje się nas strollować i wypuści coś w stylu Victorious Tryndamere (poważnie kto kupuje skórki do tej postaci).

Osobiście uważam, że Victorious Elise jest naprawdę dobrą skórką.

Mogę zapewnić, że będę walczył o to by  Victorious skin nie trafił do postaci posiadającej tylko jedną skórkę. Czy wygram tę walkę? Nie mam pojęcia. Naprawdę nie podoba mi się sytuacja, że gracze lubiący pickować Elise, którzy nie zdobyli w 3 sezonie golda mają przez długi czas ograniczony wybór skinów.

Czy wpadliście już na rozwiązanie problemu graczy, którzy mają dużą ilość IP i nie mają już go na co wydawać? Co sądzisz o systemach pozwalających na dawanie prezentów innym przy użyciu IP, lub na kupowanie ikon przywoływacza, które przedstawiałyby potwory z gry?

Problem z systemem pozwalającym na dawanie prezentów przy użyciu IP jest taki, że niektórzy mogliby zacząć używać botów do zdobywania właśnie IP.

Jeśli chodzi natomiast o pomysł dotyczący ikon przywoływacza to uważam, że jest on naprawdę dobry.

Czy zamierzacie wycofać jeszcze jakieś skiny ze sklepu? Kiedy mniej więcej możemy się spodziewać najbliższego Double-IP Weekendu?

Najprawdopodobniej wycofamy jeszcze część skórek jednak nie jestem jeszcze pewien jak i kiedy to zrobimy.

Wydaje mi się, że Double-IP Weekend powinien pojawić się przed końcem lata (a przynajmniej mam nadzieję, że się w czasie pojawi).

Czemu wraz z wyjściem dwóch nowych skórek z serii Mecha nie wprowadziliście nowego Bundle’a?

Chcieliśmy sprawdzić jak ludzie zareagują na skórki należące do tej samej serii, które nie są zawarte w żadnym zestawie. Najprawdopodobniej bundle pojawi się przy ewentualnym wydaniu kolejnych skórek z tej serii.

Mam do ciebie kilka pytań:

 1. Czy wkrótce wprowadzone zostaną jakieś bonusowe RP?
 2. Czy kiedyś będziemy mogli kupować takie rzeczy jak skiny, championy czy RP bez użycia komputera (na przykład przy użyciu telefonu)?
 3. Czy w tym roku zostanie wydany Ultimate Skin?

 

 1. Nie mogę powiedzieć.
 2. Tak.
 3. Z tego co wiem staramy się utrzymać tendencję wydawania 1 takiego skina na rok.

Nie jestem wielkim fanem figurek ale chętnie kupiłbym takowe z LoLa. Czy istnieje jakaś szansa, że kiedyś Riot wyda oficjalne figurki League of Legends?

Kiedyś pewnie wydamy, jednak nie jestem pewien.

Rework Soraki

Witajcie, wybaczcie że przez tak długi czas nie udzielaliśmy wam żadnej informacji ale przez ostatni czas staraliśmy się możliwie najlepiej dopracować tego reworka.  Wkrótce podzielimy się z wami sporą ilością szczegółów dotyczących nowej wersji Soraki ale już teraz mogę powiedzieć, że postać ta ma być głównym healerem w League of Legends. Chcemy uchwycić ideę postaci zarządzającej swoimi zasobami w taki sposób by utrzymać swoich sojuszników przy życiu.

Czy po zmianach Soraka będzie musiała być supportem czy nadal będzie sobie dawała radę na solo lane’ach?Nie chcemy żeby moc supportów cierpiała przez to, że dany champion dobrze radzi sobie na solo lane’ach (taka sytuacja miała miejsce w przypadku Lulu).

Osobiście uważam, że postać skupiająca się na leczeniu sojuszników raczej nie będzie sobie zbyt dobrze radziła pozostawiona samotnie na jakieś alei.

 1. Czy zamierzacie pozbyć się umiejętności przywracających manę? Wprawdzie ten skill nie definiował Soraki ale z pewnością był bardzo unikalną rzeczą.
 2. Proszę powiedz, że zastąpicie Q Soraki czymś mniej głupim. Starcall nie pomaga w żaden sposób Sorace jako supportowi (zazwyczaj po prostu kradnę cs mojemu ADC).
 3. Czy macie już wyznaczoną datę kiedy ten rework wejdzie na PBE?

 

 1. Bardzo długo się nad tym zastanawialiśmy. Umiejętność ta na papierze nie wygląda na zbyt ciekawą ale faktycznie jest ona czymś unikalnym dla Soraki. Najprawdopodobniej umiejętność ta nie zostanie usunięta, ale jej czas odnowienia zostanie zwiększony, a aspekt z silence’em zostanie tak zmodyfikowany by stał się on bardziej istotny dla przebiegu rozgrywki.
 2. Q będzie w nowej wersji umiejętnością z większą ilością gameplayu , która będzie bardzo istotna przy używaniu heala. W skrócie jeśli gracz będzie chciał wykorzystać w pełni potencjał jaki daje uleczenie Soraki to będzie musiał on odpowiednio wykorzystać Q tej postaci.
 3. Nie. Nadal musimy przygotować nowe VFXy i dopracować sprawy związane z balansem.

Jak rework Soraki wpłynie na trudność tej postaci?

Heal sam w sobie nadal nie będzie skillshotem, a jedyną umiejętnością w której zmieniliśmy model castowania jest Q. Najprawdopodobniej przez to nowa wersja tej postaci będzie trochę trudniejsza, ale i tak będzie to stosunkowo prosta postać.

 

W nowej wersji kitu Soraki nie będzie miejsca dla redukcji Magic Resistów. Wprawdzie taka redukcja jest bardzo potężna, jednak ciężko tak naprawdę podczas trwania rozgrywki zauważyć tę moc. Osobiście uważamy, że lepiej będzie jeśli siła Soraki będzie zawarta w takich miejscach, w których będzie bardziej zauważalna.

 

Soraka będzie mogła w jakiś sposób zregenerować własne HP jednak mogę zdradzić, że nie będzie się to odbywało przy pomocy jej “heala”.

Wydaje mi się, że Soraka będzie teraz płacić swoim HP za używanie Heala.

Sprawienie, że za heal będzie płaciło się jakimś % maksymalnego HP byłoby całkiem dobrym rozwiązaniem.

Jungle

Bardzo nie podoba mi się obecny stan jungli gdzie prawie każdy ze smitem i jakimś narzędziem do gankowania może zostać junglerem. W obecnym stanie ADC może bez problemu iść do jungli, Gragas staje się jednym z najlepszych picków na tę pozycję, a oryginalni junglerzy tracą rację bytu.

Zgadzam się z tobą, że jest to spory problem i niestety muszę przyznać, że obecny stan rzeczy jest rezultatem naszych błędów.

Musimy się skupić na tym żeby sprawić, że różne sposoby junglowania będą mogły zakończyć się sukcesem bez wywoływania gank-festów na liniach. Więcej szczegółów poznacie w nachodzących miesiącach jednak ogólny kierunek zmian jest już ustalony.

Jednak jakieś większe zmiany zostaną wprowadzone najprawdopodobniej dopiero w nadchodzącym presezonie.

Jaki był sens wprowadzania  takich przedmiotów jak Feral Flare jeśli od razu je nerficie?

Wprowadzenie Feral Flare’a nie było dobrym sposobem na rozwiązanie problemów z junglą. Najpierw musimy sprawić, że sama jungla umożliwi junglowanie na wiele różnych sposobów, a dopiero potem powinniśmy się skupić na wspieraniu tychże sposbów (a takim wspieraniem było wprowadzenie Feral Flare’a).

Jak według ciebie można wzmocnić tankowatych junglerów bez sprawiania, że takowe postacie staną się świetnymi pickami na różnych liniach?

Myślę, że wystarczy sprawić że coś innego niż ganki/duele/szybkość clearowania będzie się liczyło na jungli.

 

 

GU Viktora

Choć nazywamy zmiany w Viktorze Gameplay Uptadem to mogę was zapewnić, że nie będzie to pełny rework tej postaci. Wszelkie modyfikacje będą dotyczyć głównie Q i pasywa Viktora, a W E i R będą w bardzo podobnej do obecnej formie (jedynymi zmianami będą  tweaki).

Rework Fiory

Niestety ponownie jesteśmy zmuszeni opóźnić premierę reworka Fiory z powodu trudności jakie napotkaliśmy podczas prac nad nim. Mogę jedynie przeprosić wszystkich fanów tej postaci, za to że ponownie ich zawiedliśmy.

Zmiany na PBE

Powoli zamierzamy wrócić do używania PBE jako serwera, na którym testujemy szalone pomysły, jednak podkreślam że nie wszystkie z nich zostaną wprowadzone do League of Legends.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.