Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kolejny Polak zadebiutuje w LEC

W najbliższym tygodniu LEC kolejny Polak otrzyma możliwość zaprezentowania się w najlepszej lidze w Europie.

Wszystko przez to, że występujące w tych rozgrywkach Excel Esports zdecydowało się na przeprowadzenie zmiany w swoim składzie przenosząc do pierwszej drużyny Patryka “Mystiques” Piórkowskiego, a w zamian przenosząc do akademii Raymonda “kaSing” Tsanga. Jest to już druga tego typu zmiana na jaką zdecydowała się ta drużyna w wiosennym splicie, jako że wcześniej w ten sam sposób zdecydowano się wymienić mid lanerów.

W nadchodzącym tygodniu LEC zajmujące w tych rozgrywkach przed-ostatnie miejsce Excel Esports (3-11) zmierzy się z dwoma zespołami walczącymi o miejsce w fazie playoff, a mianowicie FC Schalke 04 i Fnatic (oba zespoły obecnie mogą pochwalić się bilansem 7-7).

Mimo to liczba Polaków występujących w ten weekend na scenie LEC pozostanie niezmieniona, a wszystko za sprawą zmian jakie zdecydowało się przeprowadzić Rogue. Zespół ten zdecydował się wrócić do swojego oryginalnego rostera ponownie przenosząc do pierwszej drużyny dwóch koreańskich zawodników – Kima “Profit” Jun-hyunga i Kima “Wadid” Bae-ina. Oznacza to, że ponownie w akademii występować będą Finn “Finn” Wiestål i Oskar “Vander” Bogdan , którzy ostatnio byli częścią pierwszej drużyny Rogue. Taki ruch może wydać się zaskakujący jako, że z Rogue z Finnem i Vanderem w składzie zdobyło swoje obie wygrane w tym splicie LEC. Wiele osób spekuluje, jednak że jako iż drużyna ta nie ma już szans na kwalifikację do fazy playoff, organizacja mogła zdecydować się przeprowadzić takie zmiany by zwiększyć swoją szansę na sukces akademii w Ultralidze i EU Masters.

Rogue (2-12) w swoim nowym-starym składzie podejmie w tym tygodniu znajdujące się w czołówce LEC Team Vitality (9-5) i Origen (8-6).

źródło: =https://twitter.com/Rogue/status/1102638787337879555 https://twitter.com/Coach_Furndog/status/1102610217538330624

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.