Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kolejka rankingowa 2019 — reset drabinki górnego kręgu w 9.6

W skrócie: planujemy przeprowadzenie częściowego resetu drabinki, o czym mówiliśmy w artykule /dev: Stan kolejki rankingowej. Nastąpi to 20 marca wraz z wprowadzeniem patcha 9.6, o ile udadzą się testy na serwerze testowym w najbliższy weekend.

Hej wszystkim, tu Ed „SapMagic” Altorfer. Piszę w imieniu zespołu ds. kolejki rankingowej. W zeszłym tygodniu podzieliliśmy się naszymi przemyśleniami dotyczącymi kolejki rankingowej oraz podaliśmy szczegóły kilku problemów z dobieraniem przeciwników i rangami, które dotykają graczy w kręgu Diamentu i wyższych. Jesteśmy już gotowi podać termin częściowego resetu Diamentu+ oraz więcej informacji w formie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kogo obejmie reset?

Graczy w kręgu Diamentu+ we wszystkich kolejkach rankingowych w regionach Riot i Garena.

Kiedy nastąpi reset?

Planujemy przeprowadzić reset razem z wprowadzeniem patcha 9.6, co nastąpi 20 marca w regionach Riot i 21 marca w regionach Garena. W najbliższy weekend przeprowadzimy kilka finalnych testów — jeśli napotkamy jakieś poważne błędy, zaktualizujemy ten wpis.

Jak będzie działał reset?

Oto pełne informacje na temat resetu:

  • Gracze kręgów Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta staną się graczami kręgu Mistrza 0 PL;
  • Gracze kręgu Diamentu zostaną zdegradowani o jedną dywizję, z dolnym pułapem w kręgu Diamentu IV;
  • Zatrzymacie nagrody, ale zostaną one dopasowane do waszej nowej rangi;
  • Kręgi Arcymistrza i Pretendenta zostaną zablokowane do odpowiednio 27 marca i 3 kwietnia.

Jak działa degradacja w kręgu Diamentu?

Oto co się stanie, jeśli jesteście graczami kręgu Diamentu:

  • Gracze kręgów Diamentu III, II i I zostaną zdegradowani o jedną dywizję, zachowując postęp serii gier o awans i PL;
  • W przypadku graczy Diamentu I w serii 2 zwycięstwa lub 2 przegrane stają się 1 zwycięstwem lub 1 przegraną — na przykład, wynik 2–2 staje się wynikiem 1–1;
  • Gracze kręgu Diamentu IV stają się graczami Diamentu IV 0 PL, bez względu na okoliczności.

Spodziewamy się, że reset pomoże naprawić zyski i straty PL dla graczy kręgu Diamentu+. Mając na uwadze powyższe, należy pamiętać, że ten częściowy reset wpływa na MMR, ale nie poprawi jakości dobierania przeciwników od razu. Sądzimy jednak, że sytuacja polepszy się w ciągu kilku najbliższych tygodni w miarę stabilizowania się drabinki.

Jak zawsze, jeśli macie pytania, na które tutaj nie odpowiedzieliśmy, lub chcecie podzielić się opinią na temat kolejki rankingowej, dajcie nam znać w komentarzach lub łapcie mnie na Twitterze. Jeszcze raz dzięki za pomoc i cierpliwość. Do zobaczenia na Summoner’s Rift!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.