Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Klęska Complexity, znamy finalistów NA Expansion Tournamentu

Wczoraj oraz przedwczoraj odbyła się druga runda amerykańskiej części Expansion Tournamentu. Dzięki temu poznaliśmy cztery zespoły, które zmierzą się w walce o dwa miejsca w NA LCS. Nie zabrakło tam potężnych pogromów i spektakularnych katastrof. Kto wyszedł zwycięsko z tej próby, a kto poległ?

Na wstępie warto zaznaczyć, że praktycznie żadne ze spotkań nie było wyrównane. Każde zostało naznaczone wyraźną dominacją jednego z rywali i nieporadnością drugiego, tak więc w ścisłym finale turnieju możemy spodziewać się fantastycznego widowiska.

pr0llyPierwsze spotkanie zakończyło się niespodziewaną kompromitacją Complexity Black. Zespół złożony z IKennyU, CloudNguyena (przymierzanego do CLG), Pr0lly’ego, RobertaXLee oraz Bubbaduba uległ w stosunku 0-2 rozstawionej z zaledwie 9. pozycji drużynie Final 5. Tym samym w wiosennym splicie LCS niestety nie zobaczymy sympatycznych zawodników.

W drugim meczu Enemy eSports podejmowało bardzo mocno promowany zespół Team Fusion. Faworyci nie mieli problemów z niżej notowanymi przeciwnikami  i zwyciężyli łatwo 2-0. Wartym odnotowania jest tu fakt, że w obydwu starciach MakNooN grał jako Poppy i w obydwu siał kompletne zniszczenie w szeregach nieprzyjaciela.

Trzeci pojedynek nie przyniósł nam tylu emocji, na ile liczyliśmy. Curse Academy okazało się zespołem zdecydowaniem lepszym aniżej Complexity White i odniosło dwa wyraźne zwycięstwa, kończąc spotkanie z bilansem 2-0. Gracze CA potwierdzili, że nie bez powodu są uważani za faworytów całego turnieju.

Ostatni mecz również zawiódł kibiców. Team Coast zupełnie rozniósł rywali z Teamu LoLPRO również wygrywając zasłużenie 2-0. Warto jednak zauważyć, że naprawdę dobrze grał w tej serii midlaner LoLPRO – Yusui. Niestety jego koledzy z drużyny znacząco odbiegali od niego poziomem w tym pojedynku, co poskutkowało monstrualnymi statystykimi po stronie Teamu Coast w obydwu osłonach tego pojedynku.

JesizOstatecznie w finałowej batalii, która odbędzie się 12-13 grudnia zobaczymy następujące pary:

  • Final Five vs Team Fusion
  • Curse Academy vs Team Coast

Wygrani półfinałów zagrają w finale, z którego zwycięzcy awansują do LCS, natomiast przegrani stoczą bój o drugi wolny slot ze zwycięzcą spotkania pomiędzy przegranymi tychże półfinałów.

Mecze zapowiadają się niezwykle interesująco. Już niedługo wyczekujcie także artykułu przedstawiającego powyższe drużyny!

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.