Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Klątwa Forg1vena

FORG1VEN to zdecydowanie jeden z najlepszych strzelców w zachodnich ligach. Jak do tej pory jednak nie udało mu się spróbować swoich sił na Mistrzostwach Świata. Za każdym razem kiedy przychodził do nowego zespołu w pewnym momencie wszystko zaczynało się walić. Teraz okazuję się, że z H2K prawdopodobnie także nie będzie mógł walczyć o Worldsy.

Podczas Spring Splitu 2015 po kilku tygodniach gry, wszystkim wydawało się że powstał europejski super team, który będzie mógł walczyć niedługo o Mistrzostwa Świata. Pod koniec rundy wiosennej wszystko jednak zaczęło się sypać. Wtedy FORG1VEN odszedł z zespołu i argumentował to słabym zapałem i chęcią wygrywania pozostałych graczy. Potem trafił do całkiem dobrze zapowiadającego się Gambitu. Tam jednak w kluczowym momencie walki o play-offy otrzymał bana związanego z toksycznym zachowaniem i nie mógł wziąć udziału w czterech grach co doprowadziło do spadnięcia zespołu do strefy spadkowej i niedługo później utalentowany strzelec opuścił także ten zespół.

forgiven2W tym Splicie wydawałoby się że FORG1VEN ma największą do tej pory szansę na dostanie się na Mistrzostwa. H2K z nim jako strzelcem przegrało tylko trzy gry i wydawało się jednym z najsilniejszych zespołów Europy. Dzisiaj okazało się jednak, że Grek i w tym roku prawdopodobnie nie pojedzie na Worldsy. Otrzymał w czwartek rano list wzywający go do wojska. Będzie musiał wrócić do Grecji i przez dziewięć miesięcy służyć jako żołnierz z poboru. W wywiadzie w którym o tym poinformował widać, że wiadomość mocno nim wstrząsnęła i doprowadziła do tego, że grał słabiej w grze przeciwko Fnatic. Poinformował widzów także o tym, że jutro prawdopodobniej zagra swój ostatni mecz w tym sezonie.

Jedyną szansą dla FORG1VENA jest znalezienie możliwości na opóźnienie swojej służby. Jednak jest to możliwe tylko jeśli będzie miał on ku temu ważny powód (musiałoby to być trwała choroba lub udowodnienie, że jako syn utrzymuje swoją rodzinę). Co ciekawe nie jest to pierwsza sytuacja tego typu. Także paru Koreańczyków dostało takie wezwania. W Korei jednak e-sportowiec uznawany jest na równi z normalnym sportowcem i może opóźnić służbę udowadniając, ze jest aktywnym graczem którejś z drużyn. W Grecji niestety e-sportowcy nie maja tak wysokiej pozycji i gra w LCS może nie być wystarczającym powodem do przesunięcia służby wojskowej.

Cały wywiad z FORG1VENEM (w języku angielskim):

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.