Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kilka słów o 3. kolejce NA LCS. Co czeka nas w 4. rundzie?

Już dziś swoje mecze zagrają drużyny występujące w NA LCS. Tak więc najwyższy czas na podsumowanie poprzedniej kolejki i próbę przewidzenia tego, co wydarzy się w zbliżającej się rundzie. Tradycyjnie wybraliśmy największego wygranego i przegranego, największy pozytyw, zawód i objawienie kolejki oraz postaraliśmy się skomponować najlepszy skład rundy. Zapraszamy do czytania i komentowania!

Największy wygrany

LMQ

Chiński zespół po słabej drugiej kolejce wraca na właściwe tory. LMQ było w 3. rundzie jedyną drużyną, która była w stanie wygrać dwa spotkania, w dobrym stylu pokonując najpierw TSM, a potem Complexity. Formacja ta przegrała w poprzedniej kolejce z innymi faworytami – C9 i Dignitas, ale jej wielką siłą wydaje się być pełna koncentracja na mecze ze słabszymi (teoretycznie) zespołami.

Największy przegrany

Team Curse

Curse, które dobrze zaprezentowało się w dwóch pierwszych rundach (jednak często minimalnie przegrywało swoje mecze) miało szansę na wyprzedzenie TSMu. Bardzo słaba trzecia kolejka w wykonaniu graczy tego zespołu zupełnie ją jednak zaprzepaściła. Po dwóch przegranych (z TSMem oraz Complexity) znalazła się na ostatnim miejscu ex-aequo z drużynami CoL oraz Evil Geniuses.

Największy pozytyw

Postawa midlanerów

Poziom wśród graczy środkowej alei w NA LCS był w 3. kolejce niezwykle wysoki. Praktycznie wszyscy byli motorami napędowymi swoich drużyn. Nieźle zaprezentowali się Pr0lly oraz Link, z dobrej strony zaprezentowali się też Hai, Pobelter, Shiphtur oraz Bjergsen, a świetnie grał również XiaoWeiXiao. Ponownie gra amerykańskich drużyn opierała się na midlanerach.

Największy zawód

Problemy taktyczne Teamu Dignitas

Tytuł brzmi dość poważnie, jednak sytuacja DIG nie jest zła. Gracze tej formacji muszą jednak popracować nad tą częścią swojej gry, gdyż w meczu z CLG doskonale widoczne były ich braki w tej materii. Zawodnicy Dignitas mają jednak jeszcze trochę czasu i jeśli uda im się poprawić owe błędy taktyczne, to mają szansę zdominować amerykański LCS w tym splicie, a także zaprezentować się na Mistrzostwach Świata.

Największy pechowiec

Drużyna Complexity

Drugi tydzień z rzędu beniaminek rozgrywek nie był w stanie wystąpić w pełnym składzie. Tym razem Brokensharda zastąpił Kez. Dobra postawa byłego dżunglera m.in. Cloud 9 Tempest nie zmienia faktu, że wymuszone, chwilowe zmiany w składzie nie wpływają dobrze na drużynę. Problemy ze zgraniem z nowymi graczami na pewno nie pomagają zespołowi, który i tak walczy o utrzymanie w NA LCS.

Objawienie kolejki

Duet Pobelter-Altec

Dwóch młodych zawodników pociągnęło zespół do przekonującego zwycięstwa nad Cloud 9. Pobelter wydaje się w tym splicie wreszcie prezentować tak, jak oczekiwano od tego niezwykle utalentowanego gracza. Tymczasem Altec bardzo szybko zaaklimatyzował się w drużynie i już pokazuje wysokie umiejętności. Strzelec i midlaner są obecnie graczami, na których opiera się w tym momencie Evil Geniuses.

DRUŻYNA KOLEJKI

ZawodnikPicki
TOP Ackerman fn kaylelulu
JUNGLE NoName fn eliseelise
MID XiaoWeiXiaofn khazixnidalee
ADC Doublelift all lucianlucian
SUPPORT KiWiKiDrocc namizyra

TOP: Ackermanfn

Miał bardzo duży udział w wygranych LMQ. Zagrał w tym tygodniu dość niestandardowymi dla siebie postaciami i zaprezentował się bardzo mocno. Jego Kayle (6/1/7) oraz Lulu (5/5/14) siały postrach w szeregach przeciwnika, a kiedy było trzeba wspomagały pozostałych zawodników chińskiej formacji. Świetny tydzień byłego topera Royal Clubu.

 JUNGLE: NoNamefn

Także dżungler chińskiego zespołu bardzo przyczynił się do dobrej postawy LMQ. Grając dwa razy Elise, skończył tydzień z najlepszym KDA wśród leśników (7,5), zdobył też najwięcej złota, biorąc pod uwagę tylko dżunglerów.

Mid: XiaoWeiXiaofn

Midlaner LMQ ma za sobą genialną rundę. Najpierw jako Kha’zix stworzył niewiarygodną presję na mapie, będąc w stanie ograć Bjergsena i uniemożliwić spokojną farmę graczom TSMu, by następnie zasypać Complexity dzidami jako Nidalee, kiedy to skończył spotkanie z 15 (!) zabójstwami.

ADC: Doubleliftall

Doublelift popełnił kilka błędów, ale wielokrotnie zagrał też genialnie. Nareszcie jego wpływ na grę Counter Logic Gaming można określić jako ogromny. Miał bardzo duży udział w zwycięstwie z Teamem Dignitas, także w spotkaniu z Cloud 9 CLG trzymało się tak długo głównie dzięki świetnej postawie swojego strzelca. Zarobił on też najwięcej złota na minutę pośród wszystkich ADC w tym tygodniu.

Support: KiWiKiDrocc

Wybranie supporta po raz kolejny było ciężkim zadaniem. Zdecydowaliśmy się na KiWiKiDa ze względu na to, że znakomicie wypełniał swoją rolę w zespole. Kilka razy dał swoim kolegom znak do ataku, kilka razy też uratował ich przed rzezią. KiWi zdecydowanie odżył po zmianie pozycji i prezentuje się coraz lepiej jako wspomagający.

PRZEWIDYWANIA

  • Cloud 9 ponownie zwycięży z TSMem
  • Curse przegra dwa spotkania po zaciętej walce
  • Complexity prawdopodobnie poniesie dwie porażki, ale na pewno sprawi problemy swoim przeciwnikom
  • Evil Geniuses zagrają dobre spotkania i być może wygrają jedno z nich
  • Mecz pomiędzy Teamem Dignitas a Cloud 9 będzie hitem kolejki
  • Gracze LMQ wygrają dwa mecze, choć EG może sprawić im kłopoty
  • CLG ma duże szanse na odniesienie dwóch zwycięstw
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.