Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

KeSPA podpisuje umowę, koreańskie gwiazdy na Azubu.TV

Dostępność streamów najlepszych koreańskich graczy była jak dotąd bardzo ograniczona, jeżeli chodzi o zachodni rynek Ameryki Północnej i Europy. W najbliższym czasie powinno się to zmienić. KeSPA (organizacja zajmująca się esportem w Korei) podpisała umowę z Azubu.TV w ramach której będziemy mogli na anglojęzycznym serwisie oglądać gwiazdy ligi OGN.

Faker, Flame, Madlife, Deft, KaKAO, DanDy, Piglet, Mata – to tylko część z zawodowców, których przyjdzie nam w przyszłości oglądać na wspomnianej platformie streamingowej. Zawodnicy będą mieli określone terminarze według których będą transmitować swoje gry. Jak na razie nie poznaliśmy jeszcze szczegółów, ale wygląda na to, że na inauguracje (która odbędzie się za 16 września) przyjdzie nam oglądać Madlife’a.

Chociaż zbliżające się Worldsy z pewnością przyćmią i po części też ograniczą wyżej wymienionych zawodników w kwestii ich dostępności, to umowa podpisana przez Azubu to bardzo duży krok naprzód jeżeli chodzi o wejście Korei na nasz rynek. My, fani, wreszcie będziemy mogli oglądać najlepszych graczy na świecie bez potrzeby przebijania się przez koreańsko-języczne op.gg czy AfreecaTV, a sama KeSPA z pewnością zarobi niemałe pieniądze promując swoje gwiazdy na zachodzie.

Azubu.TV dostało też sporą szansę na stanie się realną konkurencją dla Twitcha. Mimo wszystko, polityki tych dwóch platform wydają się być zgoła odmienne. Podczas gdy Azubu skupia się na podpisywaniu kontraktów z organizacjami esportowymi (wcześniej m. in. Team Curse czy Counter Logic Gaming), Twitch nadal jest numerem jeden jeżeli chodzi o dostępność dla szarych użytkowników.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.