Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

KaBuM Esports – czarny koń czy międzynarodowe pośmiewisko

Jak sami mówią – nie mają nic do stracenia. Na mistrzostwach nikt nie spodziewa się, że wygrają chociażby jeden mecz, dlatego tym bardziej zmotywowani są, aby pokazać się na scenie narodowej. Nieustanne żarty (hue hue) czy docinki są im nie straszne. Panie i Panowie – poznajcie KaBuM Esports, czyli drużynę, która na mistrzostwa dostała się dzięki dzikiej karcie i która zamierza dziko wykorzystać daną im szansę.

 

Historia i sukcesy

Historia drużyny rozpoczyna się wraz z początkiem września 2013. Podczas gdy Polska powoli żegnała kończące się lato, brazylijska scena esportowa witała nową, perspektywiczną drużynę. Wszystko zaczęło się od przyjęcia w szeregi organizacji KaBuM (KaBuM jest brazylijską stroną e-commerce) drużyny, która do tej pory występowała pod nazwą Nex Impetus. Początkowy skład zawierał top-lanera Pedro “LEP” Marcariego, junglera Bruno “bit1” Fukuda Limę, mid-lanera Thiago “TinOwns” Utino, AD carry Rodrigo “Digolera” Haddada i supporta Daniela “dans” Dię. Ich pierwszy znaczny występ to turniej WCG 2013 – do którego dostali się pokonując jednego z największych rywali tamtych czasów – drużynę Keyd. Pomimo udanych kwalifikacji sam turniej poszedł im fatalnie – w grupie przegrali każdy mecz (przypomnijmy, że nasi rodacy z Meet Your Makers uzyskali w grupie wynik 2-2).

 

Zmiany w składzie

Po turnieju przyszedł czas na zawirowania składowe, które trwały aż do lutego 2014. Po zmianach personalnych przyszedł czas na konsolidację teamu – drużyna wzięła się na poważnie za treningi i zaczęła sobie radzić coraz lepiej na lokalnej scenie. Pomimo twardej rywalizacji to właśnie im udało się wyjść zwycięsko z rywalizacji o miejsce na finałach mistrzostw świata. Nie mały udział mieli w tym … Koreańczycy. KaBuM nie poszło jednak popularną ostatnio ścieżka sprowadzania obcokrajowców do zespołu. KaBuM swoje sukcesy zawdzięcza po części sprowadzeniu korańczyków przez inne brazylijskie drużyny. Dzięki ich wpływowi scena brazylijska stała się dużo bardziej rozwinięta, a umiejętności wniesione przez graczy z Korei wkrótce zreformowały całą brazylijską scenę. Jak przyznają sami gracze – wiele się nauczyli szczególnie podejścia do gry, które sprawiło, że cała scena zdecydowanie poważniej zaczęła podchodzić do League of Legends jako e-sportu. Obecnie gracze KaBuM mieszkają w Gaming House, którego prezentacje znajdziecie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=mnZD6Wwn6dg

https://www.youtube.com/watch?v=mnZD6Wwn6dg

 

Gracze

IDNameRole
BrazilLEPPedro Luiz MarcariTop
BrazilDanagornDaniel DrummondJungle
BrazilTinOwnsThiago SartoriMid
BrazilMinervaGustavo AlvesAD
BrazildansDaniel DiasSupport
DANIEL 'DANAGORN' DRUMMOND danagorn Niektórzy junglerzy znani są z niesamowitych umiejętności mechanicznych. Inni wyróżniają się agresywnym stylem gry. Jeszcze inni zdolnościami wspierania drużyny. Jungler KaBuM zasłynął dwoma nietypowymi rzeczami – cierpliwością i pasywnym stylem gry, który cechował go w początkach kariery. Mówi się, że stosuje się do zasady Sun Tzu “Porządek dla powstrzymania wichrzycieli, spokój dla uciszenia zgiełkliwych – oto panowanie nad sercem.” Dzięki niesamowitemu opanowaniu jest w stanie zrozumieć grę i wydarzenia na mapie w perfekcyjny sposób. Podczas mistrzostw prawdopodobnie będzie wybierał Lee Sina lub Vi, jednakże znany jest także z gier bardzo tankowatymi junglerami jak Nautilus czy Sejuani (a ostatnio pokazał się z dobrej strony wybierając Kha’Zixa). Zadziwiająco często udaje mu się kraść barony/dragony i stawiam denara, że przynajmniej jednokrotnie dokona tego podczas turnieju.

THIAGO 'TINOWNS' SARTORI tinowns Jak pięknie ujął to portal Cloth5 midlaner drużyny KaBuM tylko nominalnie gra na środkowej alei. W rzeczywistości traktuje całą mapę jako swoją linię, a jego słynna taktyka “sfarmić linię -> sfarmić championów -> sfarmić linię” jest stosunkowo mocno znana. Tin lubi roamować po całej mapie i stwarzać zagrożenie wszędzie tam, gdzie przeciwnicy mają słabe punkty. Ze względu na swój agresywny i bardzo mocno roamujący styl gry jest w dużej mierze źródłem sukcesów KaBuM. Najlepiej czuje się grając championami, którzy mogą bardzo mocno namieszać i których gra sprzyja roamowaniu. Ahri, Zed czy Yasuo to nie jedyne postacie, których powinni się bać ich przeciwnicy – Syndra jest chyba championem, który został przez Thiago najlepiej opanowany. Mroczna Władczyni jest celem licznych banów i prawdopodobnie także podczas mistrzostw świata zobaczymy bany celowane w gracza środkowej alei.

DANIEL 'DANS' DIASdans Dans jest obecnie typowym graczem supportującym – przede wszystkim kreuje wygląd dolnej alei i stwarza swojemu AD Carry możliwość robienia “playsów”. Dzięki doświadczeniu zarówno jako ADC, jak i supporta doskonale zna swoją rolę i perfekcyjnie jest w stanie odnaleźć się w teamfightach. Jest częstym celem banów, a uzyskanie blisko 80% uczestnictwa w killach jest imponującym rezultatem. Dzięki agresywnemu stylowi gry idealnie zgrywa się ze swoim sojusznikiem, a ich agresja na linii porównywana jest do sytuacji z chińskiego regionu w poprzednim sezonie.

GUSTAVO 'MINERVA' ALVES Minerva_S1 To właśnie z pozycją AD Carry drużyna KaBuM Esports miała największe problemy, a Minerva okazał się strzałem w dziesiątkę. Lubi grać agresywnie i już we wczesnych etapach gry wypracowywać przewagę nad przeciwnikiem. Obecna meta late game hyper carry jest dla niego strzałem w dziesiątkę – ma spore zdolności mechaniczne i jest w stanie wykorzystywać potencjał tych postaci. Pomimo bycia graczem ADC Gustavo szczególnie mocno podziwia Bjergsena za jego niesamowitą mechanikę. Spotkanie z Cloud9 uznaje za wyjątkowo interesujące – według niego Sneaky z LemonNation stanowią zabójcze połączenie, przeciwko któremu wyjątkowo mocno trenuje.

 

Gwiazda drużyny

PEDRO 'LEP' LUIZ MARCARI

LEP_S2

Osiemnastolatek będący kapitanem drużyny gra na pozycji top lanera. Jego dawny nick “Irelia” od razu mówi o jednej z najgroźniejszych broni w arsenale Lepa – postać ta bywała dawniej często banowana przeciwko drużynie, a i teraz zdarza się, że przeciwnicy zabezpieczają się przeciwko temu pickowi. Poza Irelią Lep lubi grywać toperami, którzy są w stanie agresywnie przedostać się do wrażliwych celów przeciwnej drużyny. Wybierając Shyvanę czy Renektona jest w stanie mocno zagrażać wrogim formacjom. Znany jest także z bardzo dobrej Gry Shenem czy Malphitem. Przez wielu uważany jest za najlepszego toppera w Brazylii – dzięki ogromnym umiejętnościom dostosowywania się do mety oraz warunków danego meczu, odnajduje idealną harmonię pomiędzy ofensywą i defensywą.

 

Mecze

TEAM 1
DATA
GODZ.
NJWS vs KaBuM25.0912:00
Cloud 9 vs KaBuM25.0916:00
Alliance vs KaBuM26.0915:00
KaBuM vs NJWS27.0911:00
KaBuM vs Cloud 928.0908:00
KaBuM vs Alliance28.0910:00
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.