Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Już jutro: Roccat w walce o wyjazd na Mistrzostwa Świata

Zarówno Ameryka Północna jak i Europa zakończyły swoje sezony zasadnicze LCS. Dowiedzieliśmy się już, że Evil Geniuses, compLexity, Gambit Gaming i Copenhagen Wolves nie zakwalifikowały się do playoffów, które od jutra rozpoczną się na Starym Kontynencie. Tego lata w nieco odmienionej formie niż miało to miejsce dotychczas.

Już od pierwszych spotkań będziemy oglądać pojedynki Bo5 (do 3 zwycięstw). Co się z tym wiąże – playoffy zostały podzielone na 6 dni. Jak wspomnieliśmy, jutro zaczniemy od ćwierćfinałów, ale sam finał rozegrany zostanie dopiero w niedziele, 17 sierpnia.

Przechwytywanie

Roccat zajęło 6 miejsce w Summer Splicie z bilansem 12-16. Odwrotny wynik i trzecią lokatę (16-12) zapewnili sobie ich jutrzejsi przeciwnicy. Przed nimi bardzo ciężki sprawdzian. Przegrany ich spotkania będzie zmuszony grać mecz o 5 miejsce i potencjalne utrzymanie się w LCS bez konieczności grania meczów relegacyjnych przed sezonem 5.

Zwycięzca awansuje do półfinałów, a stamtąd już o krok o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Przypomnijmy, że zarówno z Ameryki jak i Europy na azjatyckie finały wyjadą po trzy zespoły. Dzisiaj poznaliśmy harmonogram tych rozgrywek oraz dowiedzieliśmy się, że najlepsze drużyny z całego świata walczyć tam będą o pulę nagród wynoszącą 2,13 miliona dolarów.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.