logo

Jungle tier list – patch 7.19

Przedstawiamy wam tier listę dżunglerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się na soloQ.

Lista dotyczy patcha 7.19.


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające ani w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, których sukces polega przede wszystkim na umiejętnościach grającego. Użyteczni w specyficznych match-upach.

Jeśli jakaś postać nie została zawarta, nie oznacza to, że nie występuje na danej linii – po prostu jest pickiem sytuacyjnym, wykorzystywanym zbyt rzadko.


Tier 1

chogathsejuanigragaskhazixkaynjarvaniv

Tier 1,5

reksaieliseleesinwarwickjaxmaokaizacxinzhaorammus

Tier 2

olafvinidaleehecarimezrealgraves

Tier 3

amumuevelynnmasteryirengarshacoskarnerwukongnunupantheonivernnocturne

Tier 4

kindredshyvanaudyrvolibearfiddlesticksaatrox

Jax Mistrz Broni zyskał spore zainteresowanie w Solo Kolejce. Obecny stan przedmiotów oraz stosunkowo łatwa do czyszczenia dżungla sprawiły, że Jax jest w tym momencie częściej wybierany do lasu, aniżeli na Toplane. Tutaj wówczas można kupować dla niego praktycznie wszystko (no może pomijając przedmioty typowe dla magów). Bloodrazor świetnie współgra z pasywem oraz jaxr R Jaxa. Bohater może ponadto wpasować się do trwającej mety tanków, ponieważ dobrze sprawuje się na nim również Cinderhulk.

Elastyczność w budowaniu to nie jedyna zaleta Jaxa. Bohater zapewnia dobrą inicjację w postaci obszarowego stuna z jaxe E, doskonałe obrażenia w sytuacji 1v1 (pasyw oraz jaxw W), a także niesamowitą skuteczność w niszczeniu wież.

Xin Zhao Trudno cokolwiek powiedzieć o tej postaci, gdyż postać ta dopiero co otrzymała zmiany. Jednak są one moim zdaniem bardzo korzystne dla Xin’a. Dodanie umiejętności pozwalającej na lepsze wykorzystanie Triforce’a jest ogromnym plusem dla tej postaci. Dzięki nowej pasywce (stare xinzhaow W) Xin Zhao równie dobrze czyści dżunglę, co jego poprzednia wersja.

Zmianie uległa również R bohatera. Teraz po odepchnięciu celów otrzymujemy osłonę na ponad 3 sekundy, która pozwala na całkowite odbicie obrażeń nadchodzących z poza jej zasięgu. Moim zdaniem Xin może teraz konkurować z czołówką ligi, dlatego znajduje się w tierze 1,5. Niemniej jednak jest to jedynie orientacyjna pozycja, gdyż zmiany tego bohatera są zbyt świeże i mało testowane przez graczy.

Ezreal Ten dość kontrowersyjny i niekonwencjonalny wybór został już dobrze przez społeczność przetestowany. Obecnie Ezreal jest sytuacyjną opcją, która bardzo dobrze działa w kompozycjach z dużą ilością cc.

Niemniej jednak zapewnia świetne obrażenia w początkowej fazie gry, przyzwoite czyszczenie lasu oraz dzięki swojemu zestawowi umiejętności może wywierać sporą presję na alejach. Mimo to sytuacyjność tego wyboru oraz brak jakichkolwiek efektów cc sprawia, że Ezreal moim zdaniem zasługuje na tier 2.

Nidalee Postać dla ludzi rozumiejących, jak należy grać w dżungli. Ogromny potencjał do wygrywania gier poprzez niszczenie przeciwnego leśnika oraz skuteczne ganki. Niemniej jednak Nidalee nie wpasuje się w każdy teamcomp. W sytuacji, gdy brakuje w naszej drużynie tanka, Zwierzęca Łowczyni będzie miała znacznie utrudnione poruszanie się w teamfightach. Ponadto postać wymaga nieco umiejętności w chociażby używaniu nidaleeq Q. Podczas gankowania trafienie włócznią jest niemal konieczne, w przeciwnym razie stracimy czas na alei.

Sejuani Jeden z bohaterów obecnie dominujących w lesie. Jak na tanka, dobrze czyści dżunglę. Jej skillset zapewnia skuteczne ganki. Za pomocą sejuanie E możemy ogłuszać przeciwników na odległość pod warunkiem, że wcześniej nałożymy odpowiednią ilość stacków Frosta. Ultimate nieco znerfiony, jednak wciąż spełnia swoją rolę. Postać obecnie pick / ban, która wpasowuje się w praktycznie każdy teamcomp. Posiada ogłuszenia, podrzucenie dzięki dashowi, procentowe obrażenia oraz pancerz i odporność na magię dzięki pasywce. Czego chcieć więcej?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top