Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jungla najważniejszą rolą – wywiad z Alex Ichem

Po pierwsze czy jest coś, co mało ludzi wie o Tobie?

Nie jestem pewien, czy gracze zdają sobie sprawę z tego, że jestem żonaty i mam pięknego synka o imieniu Dmitrij.

Jakieś przemyślenia na temat zespołów na worldsach? Wszyscy zaszli tak daleko, jak się tego spodziewaliście? Jakieś rezultaty Was zaskoczyły?

Nie wiem, czy wyniki nas zaskakiwały. Jedynie Samsung Ozone zagrało gorzej niż się spodziewaliśmy. Dodatkowo uważam, że mogło nam pójść lepiej.

Jak myślisz, która drużyna jest obecnie najsilniejsza w serii LCS? Kto będzie najlepszy w sezonie czwartym?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie ze względu na liczbę zmian, jakie mają miejsce. Czas pokaże.
zed Zed, kassadin Kassadin oraz ahri Ahri otrzymali ostatnio zmiany. Co zrobiłbyś inaczej, aby zbalansować tych championów?

Oczywistym nerfem dla Kassadina powinno być zwiększenie czasu odnowienia jego kassadinr ulti – podobnie w przypadku ahrir ulti Ahri oraz zedr ulti Zeda. Siła tych championów wynika z ich ultimate’ów – dlatego powinno się je nerfić, a nie pozostałe umiejętności. Mogą zabijać zbyt często i to niestety jest złe.

Jak to jest grać pod presją – jak radzisz sobie z sytuacjami stresowymi?

Przywykłem już do nich.

Co sądzisz o Fakerze?

LOL, uważam że jest dobry.

Co odróżnia Twój styl gry od innych mid lanerów? Czy jest “najlepszy” sposób, aby grać na tej pozycji, czy zależy to od planów drużyny?

Myślę, że jestem odrobinę mocniej nastawiony na farmę. Nie wiem, czy to najlepszy sposób na grę, ale moim celem jest stać się bestią wraz z końcem fazy laningu. Najlepiej idzie mi gra mobilnymi asasynami.

Chciałbyś zobaczyć powrót jakichś bohaterów do rozgrywek turniejowych? Kto mógłby wrócić i co jest do tego potrzebne?

Z chęcią zobaczyłbym buff Ryze’a, abym mógł go więcej używać. Niestety nie jest obecnie zbyt dobry.

Myślisz, że środkowa aleja jest ważniejsza w Europie niż w innych regionach? Co wyróżnia styl gry europejskich mid lanerów?

Uważam, że jungla jest najistotniejszą pozycją i to junglerzy napędzają sytuację na midzie. Ludzie nie doceniają wpływu junglerów na środkową aleję, ponieważ miderzy mają wyższy wynik na koniec rozgrywki.

Kto jest shotcallerem w Gambicie i jak radzicie sobie z objectivesami? Czy zawsze macie w myślach określony cel czy korzystacie z okazji, które się przytrafiają?

Każdy z nas stara się wypowiadać o strategii. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie, pomimo swoich wad. Przez większość czasu nie jesteś w stanie widzieć gry jako całości, jeśli sam jesteś na to zdany. Dobrze, gdy słyszysz opinie innych, ale potrzeba je odpowiednio filtrować, aby nie było zbytniego bałaganu.

Jakie powinny być działania mid lanera, aby miał największy wpływ na grę jego drużyny?

Powinien farmić, roamować, nie feedować, grać dobrym championem i dobrze się pozycjonować. Np. jeśli grasz Orianną powinieneś trzymać się na dystans, używać wszystkich swoich skilli, ochraniać ad carry, trafiać op ultem i nie dać się złapać. To naprawdę trudne.

Jacy są obecnie Twoi ulubieni championi? Przeciwko komu najbardziej nie lubisz grać? Jaki jest najdziwniejszy champion na midzie?

Uwielbiam Kha’Zixa, ale nie wiem czy chcę grać nim turniejowo. Nienawidzę grać przeciwko Riven, a najsilniejsi prawdopodobnie są Orianna/Gragas/Nidalee.

Kto jest najsilniejszym mid lanerem, przeciwko któremu grałeś?

Pewnie Xpeke – nie wiem czemu, ale mam z nim najwięcej problemów na linii.

Co robiłeś po sezonie trzecim? Jak go spędziłeś?

Każdy spędza ten czas z rodziną – nie spędzamy go razem, jednakże dalej trenujemy i przygotowujemy się do IEM.

Czy Froggen dalej jest jednym z najlepszych miderów na świecie.

O tak.

Co lubisz robić w swoim wolnym czasie?

Lubię spędzać go z żoną i dzieckiem, grać SoloQ i w niektóre inny gry.

Uważasz, że NA jest słabszym regionem od pozostałych? Uda im się zaadaptować do sezonu czwartego? Co powstrzymuje ich przed rozwojem na poziomie innych regionów?

Nie uważam, że NA jest słabsze, zwłaszcza, że mają c9, które jest naprawdę silne, a TSM z Bjergsenem mogą zrobić dużo szumu w kolejnym sezonie.

Co sądzisz o zmianach w składach zespołów europejskich?

Każdy team jest przez nie pośrednio dotknięty. Poczekajmy i zobaczmy, co z tego wyjdzie.

Reginald odszedł na emeryturę, a Ocelote został rezerwowym. Widzieliśmy Twoją opinię o nich, ale jak grało się przeciwko nim?

Nie grałem przeciwko Regiemu bardzo długo, więc nie bardzo pamiętam. Obaj byli dobrymi miderami, ale nad obojgiem miałem przewagę na turniejach.

Co sądzisz o obecnym formacie LCSa i Mistrzostw Świata? Sądzisz, że w Sezonie czwartym będą potrzebne zmiany?

Cotygodniowa podróż bardoz negatywnie wpływa na zespołu. Gdyby odbywało się to raz na dwa tygodnie byłoby znacznie lepiej. Gry powinny być bo2 (jak w OGNie – przyp. Redakcja), bo gra jest niesamowicie zależna od strony i picków.

Co było największym problemem podczas szukania gracza na pozycję supporta? Jakie największe przeszkody napotkaliście podczas okresu próbnego?

Potrzebujemy supporta, który dobrze mówi po rosyjsku. Mamy mało czasu, więc wybieramy supporta i gramy dalej. Nie możemy ot tak zmieniać supporta podczas sezonu, gdyż wyrabianie wizy i paszportu trwa około miesiąca.

Poprzednie pytanie w zasadzie powinno wyglądać tak:”Czy Edward wróci do Gambitu?”, ale ostatnio ogłosiliście jego powrót. Co doprowadziło do tej decyzji?

Myślę, że wie, że najlepiej będzie sobie radził w naszej drużynie, a my najlepiej będziemy radzili sobie z nim w składzie. Nazwałbym to synergią.

Myślisz, że wraz z powrotem Edwarda także Gambit wróci do najwyższej formy?

Tak.

Co jest największą zaletą Edwarda i czym wyróżnia się na tle innych supportów? Czego mu brakuje i w czym musi się poprawić?

Edward ma jeden z najwyższych procentów trafionych skillshotów, ogromne doświadczenie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Ma nieco wybuchowy charakter (i powinien nad nim popracować), ale ogólnie jest prawdziwą bestią wśród supportów.

Chciałbyś kiedyś zagrać na innej pozycji? Jeśli tak, to na jakiej?

Na SoloQ lubię grać junglerami i adekami, ale mid pasuje mi najbardziej (chociaż niektórzy championi wypadają z mety).

Jak twoja drużyna planuje przygotowania do Sezonu 4? Na jakich aspektach powinniście się skupić? Proszę powiedz również, czego oczekujesz od siebie, co chciałbyś poprawić i w jakich dziedzinach najgorzej sobie radzisz?

Podstawą opracowania planu rozwoju jest lepsze poznanie zmian, które zostaną wprowadzone. Jak dla mnie, naszą najpoważniejszą słabością jest bardzo chaotyczny plan treningów oraz mierne zaplanowanie sezonu – więcej informacji o nadchodzącym LCSie powinno pomóc nam poprawić wydajność.

Co możesz powiedzieć o Mandatorycloud? Jest w twojej opinii najlepszym miderem w Ameryce?

Na pewno nie od czasu, gdy jest tam Bjergsen. Myślę, że jest dobry mechanicznie, ale brakuje mu doświadczenia; dodatkowo jego drużyna ma problemy z przełączeniem swojego stylu na ten charakterystyczny dla późniejszych faz rozgrywki. To jest jego największa słabość.

Jakieś przewidywania co do nadchodzącej Bitwy o Atlantyk?

Nie bawię się w jasnowidza, jednak nasze mecze powinniśmy zwyciężyć 😉

Czy są jakieś zmiany w przedmiotach, które powinny zostać wprowadzone? Może nowy typ przedmiotu dla miderów?

Masz tydzień na nerf zhonyashourglassZhonyi, pozdrówka nara.

TSM Bjergsen jest przedmiotem najnowszego transferu między Europą a Ameryką. Jak, twoim zdaniem, jego obecność wpłynie na zespół i czy podoła on standardom, które TSM wypracowywało przez 3 ostatnie sezony? Jak ma się jego gra do poziomu innych północnoamerykańskich graczy środkowej linii? Spodziewasz się rosnącej liczby transferów w miarę rozwoju gry?

Zwiększenie popularności gry zwiększy również napływ gotówki do branży. Mogę szczerze powiedzieć, że Bjergsen plasuje się w ścisłej czołówce amerykańskich miderów. Zaś TSM jako drużyna na pewno osiągnie więcej pod okiem Reginalda. Swoją drogą, będzie on mógł się poświęcić samej organizacji w większym stopniu, dzięki czemu Solomid będzie miało pięciu graczy skupionych w pełni jedynie na grze.

Chciałbyś coś jeszcze dodać?

Wydaje mi się, że usunięcie Riven z gry jest całkiem dobrym pomysłem. Nienawidzę grać przeciwko niej.

Jakieś pozdrowienia?

Pragnę podziękować Gambitowi, BenQ, Steelseries, Pringles i Twitchowi za pomoc od nich, którą otrzymałem ja oraz moja drużyna. Nie można również zapomnieć o naszych wspaniałych fanach wspierających nas przez cały czas w każdym miejscu na Ziemi. Mam nadzieję, że poprawimy swoje wyniki w nadchodzącym sezonie z Edwardem w składzie i nie wystąpią już żadne zmiany personalne, czy problemy.

Źródło: newsoflegends.com

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.