Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jak wydostać się z rosyjskiego serwera

Czy przez nieprzemyślaną decyzję znajdujecie się na obcym serwerze? Np. Rosji, Brazylii, Turcji? Polacy nie mają możliwości łatwego powrotu lub zmiany regionu. Jak się okazuje – Riot ciągle zajmuje się tą sprawą, a graczy nie pozostawia samych z tym problemem.
Sam – trzy lata temu zacząłem grę na serwerze North America, jednak ciągle rosnący ping (z ~160 do ~240) i inna strefa czasowa zmusiła mnie do przeniesienia, akurat na serwer RU, który dopiero powstał. Przez dłuższy czas szukałem sposobu na transfer na rodzimy serwer, jednak rosyjskie metody płatności są niedostępne w Polsce, przelew wymaga rosyjskiego adresu zameldowania, a do zapłaty poprzez PayPal trzeba podać dane karty kredytowej lub debetowej, a po ostatnich kradzieżach – nie ufałbym wolnemu dostępowi do mojego konta.

Sprawę postanowiłem zgłosić do Supportu Riot Games. Ticket napisałem po polsku, przez co na ogół czas oczekiwania na odpowiedź znacznie się wydłuża. Po kilku godzinach otrzymałem odpowiedź:

Witaj, Wessnosa

Nazywam się WhiteZorin123, zajmuję się wyciąganiem naszych z Rosji;)

Wybacz proszę za problemy z powrotem na serwer europejski. Możesz wrócić na swój poprzedni serwer jeżeli chcesz, jednak abyś mógł tego dokonać, będę musiał Cię poprosić o zakup 2600 RP na drugim Twoim koncie na serwerze europejskim. Jeżeli nie posiadasz drugiego konta, będziesz musiał stworzyć nowe na 1 poziomie. Przeniosę wtedy to RP z tego konta na Twoje główne konto, które jest teraz na serwerze rosyjskim. Będziesz mógł wtedy kupić transfer i przenieść się na wybranym serwer.

Możesz znaleźć ten transfer (“Перенос на EU Запад” -> EUW oraz “Перенос на EU Север и Восток –> EUNE) w zakładce “Другое” w sklepie w rosyjskim kliencie gry.

Jeżeli zgadzasz się na te warunki, podaj mi proszę poniższe informacje:

Twoje główne konto (obecnie na serwerze rosyjkim):
Nazwa użytkownika:
Nazwa przywoływacza:
Serwer, na który chcesz się przenieść:
Oryginalny adres email użyty do założenia konta:

Drugie konto (na serwerze europejskim):
Nazwa użytkownika:
Nazwa przywoływacza:
Serwer:
Oryginalny adres email użyty do założenia konta:

Daj mi znać jak już zakupisz 2600 RP na Twoim drugim koncie, a ja wtedy przeniosę to RP na Twoje główne konto na serwerze rosyjskim. Powiedz też jeżeli masz jakieś pytania.

”If you haven’t yet lost the ability to ask, you may not yet ask for relief.”

WhiteZorin123
Player Support Riot Games

W skrócie: Do przeniesienia się potrzebne jest konto na docelowym serwerze, na którym znajduje się 2600RP (polecam wbić 3lvl, żeby zaoszczędzić 400RP). Po zgłoszeniu zakupu pracownik Riotu transferuje Twoje RP na konto, które chcesz przenieść.

Support jest otwarty na jakiekolwiek pytania, jednak zapraszam was do zadawania ich w komentarzach 🙂

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.