Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

“Jak junglować” by TSM Amazing

Wczoraj rano nowy jungler SoloMidu – Amazing opublikował parę przydatnych rad dla junglerów. Zachęcam do przeczytania ich, bo nawet jeśli większość z nich wydaje się oczywista, to coś może was zaskoczyć i przydać się w najbliższym meczu na solo queue.

Jako, że otrzymywałem wiele pytań na temat tego jak lepiej junglować postaram się udzielić Wam kilku rad, które pomogą Wam lepiej grać.

1. Miej otwarty zarówno umysł jak i oczy. Spotkałem wielu junglerów, którzy byli tak pochłonięci farmieniem, że zapominali o tym by pomagać lane’om jak i takich, którzy byli tak pochłonięci gankami, że kończyło się to farmą na poziomie 50 creepów i 3 levelami w plecy w stosunku do wrogiego junglera.

Zawsze pilnuj minimapy, a podczas farmienia rzuć okiem na to co dzieje się na liniach. Staraj się zauważyć jak najwięcej i przekuć to na dobry dla twojej drużyny ruch.
Wrogi jungler okupuje topa? Przeprowadź countergank lub pomóż zdobyć toperowi nieco wizji. Możesz też przygarnąć bezpańską farmę z jungli na dole. Zniszczenie przeciwników na midzie i bocie również brzmi dobrze, podobnie jak zdobycie smoka. Masz tak wiele opcji tylko dzięki jednemu posunięciu przeciwnika, więc wykorzystaj to i coś zrób. Nie ważne co, po prostu coś rób.

2. Ganki zazwyczaj dają sporo więcej niż farmienie (Gracze na soloQ często nie zwracają uwagi na sytuację na mapie, wykorzystanie takiej sytuacji da tobie i twoim sojusznikom spory zastrzyk gotówki).3. Wykorzystuj informacje, których udzielają ci sojusznicy z linii. Jeszcze raz, miej otwarty umysł, sojusznicy na pewno pomogą ci jeśli odpowiednio ich o to poprosisz.

4. Staraj się ignorować wszelkie negatywne uwagi od wszelkiego negatywnego elementu. Musisz jednak widzieć swoje błędy. Jeśli przez 20 minut nie przeprowadziłeś udanego ganka i farma u ciebie kuleje to coś zrobiłeś źle.

5. Oglądaj LCS lub streamy junglerów, którzy objaśniają widzom swoje posunięcia. Świetnym przykładem jest tu TheOddOne, który dużo mówi podczas streamów i często wyjaśnia swoje ruchy dla oglądających jak i stara się przewidywać posunięcia wrogiego junglera.

6. Staraj się trzymać postaci, którymi umiesz grać. Kiepski Lee sin potrafi pociągnąć cały team w dół, ale dobry potrafi sam carrować grę. To nic złego, by próbować poprawić swoje umiejętności mechaniczne w trakcie rankedów, ale licz się z tym że poświęcisz na to więcej czasu niż przy opanowaniu Pantheona Evelynn czy Xina.

7. Ciesz się grą. Nigdy nie graj po to by zdobyć więcej lp, ale po to by poprawiać swoje umiejętności i dobrze się bawić. Po prostu staraj się grać lepiej z meczu na mecz i zarazem cieszyć się przyjemną grą. Wyniki przyjdą same, uwierz.

Co sądzicie o tych radach? Uważacie, że przydadzą się na solo queue?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.