Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Galio i Warwick z reworkami, a dodatkowo grube zmiany w Gragasie

Galio od dawna nie jest postacią zbytnio grywalną ani na profesjonalnej scenie, ani w rozgrywkach rankingowych. Taki stan rzeczy ma wiele przyczyn, z której główną wydaje się być fakt iż jest to jedna ze starszych postać w Lidze, która mimo to nie dostała wielu aktualizacji co powoduje, że cała mechanika tego championa jest dość przestarzała. Rzecz ta została zauważona także przez Riot, który już pewien czas temu zapowiedział rework. Mimo tego od pewnego czasu nic o tych zmianach nie było słychać, a twórcy gry wydawali się bardziej skupiać na ulepszeniu innych postaci takich jak Miss Fortune. Jej rework mogliśmy przez pewien czas testować na PBE. To właśnie zmiany w MF spowodowały iż dawno nie słyszeliśmy nic o Galio (wprowadzanie ich zajęło pracownikom Riotu, aż 4 patche). Jednak nie jest to czas zmarnowany w kontekście zmian u strażnika, gdyż są one znacznie bardziej skomplikowane co powoduje iż pewne rozwiązania jakich nauczono się podczas reworku MF okażą się szczególnie cenne. Nie wiadomo na razie jakiego typu zmiany otrzyma Galio, ani kiedy ujrzą one światło dzienne, ale jeden z pracowników Riotu – ricklessabandon przyznaje, że w najbliższych miesiącach ma w planach zająć się kilkoma championami, a mianowicie na celowniku znalazły się takie championy jak: Galio, Cassiopeia, Sona, Ryze (nie jest powiedziane, że będziemy musieli tyle czekać, gdyż niewykluczone iż inny z pracowników zajmie się którąś z wymienionych postaci szybciej).


Warwick w przeciwieństwie do poprzednio omawianego bohatera nie boryka się z aż tak dużymi problemami i obecna meta pozwala mu w nie najgorszym stopniu odnaleźć się na top lanie (ostatni wzrost popularności WW prawdopodobnie zawdzięcza Darienowi, który z powodzeniem zaprezentował go w europejskiej edycji LCS). Mimo tego już od pewnego czasu szykowane są zmiany w tym championie, które mogą go nie tylko wzmocnić, ale także umożliwić skuteczniejsze junglowanie. Choć żadna ze zmian nie jest jeszcze pewna, to wiele wskazuje na to iż z gry usunięte zostanie całkowicie W (zwiększenie AS). Głównym powodem tej zmiany jest fakt iż ZenonTheStoic (pracownik częściowo odpowiedzialny za ten rework) uważa tą umiejętność za jedną z gorszych w grze (głównie przez fakt iż praktycznie nie wymaga ona od gracza żadnej decyzji). Niewykluczone także jest iż ultimate Warwicka otrzyma obszarowego feara identycznego jak w przypadku ultimate Hecarima (po naskoczeniu na cel fear został by nałożony na wszystkich wokół). Wiadomo także iż Riot będzie starał dać temu championowi więcej możliwości gankowania przed levelem 6. Rozwiązaniem tego problemu ma być nadanie (lub zmodyfikowanie istniejącej) Warwickowi umiejętności, która umożliwi mu przemieszczenie się ruchem boomerangowym z pkt. A do pkt.B i z powrotem, przy czym w drodze powrotnej Warwick zatrzymywał by się na pierwszym napotkanym wrogim championie (podczas trwania tej umiejętności możliwe byłoby używanie innych). Wszystko to są na razie pomysły w fazie konceptu lub wczesnego testowania, przez co mogą minąć miesiące zanim te zmiany będziemy mogli faktycznie przetestować.


Także Gragas w najbliższym czasie prawdopodobnie doczeka się kilku zmian. W tym przypadku zmiany powodowane są faktem iż postać ta robi zdecydowanie za dużo na dzień dzisiejszy. Według doniesień Riotu zmiany w tej postaci przeprowadzone zostaną w dwóch fazach. Pierwszą z nich, polegająca na zmniejszeniu bursta poprzez obniżenie przeliczników, można już teraz testować na PBE. Nie do końca wiadomo na razie jak będzie wyglądać druga faza, choć już teraz wiemy iż faza ta na zadanie będzie miała zmianę stylu gry Gragasa na bardziej przypominający tankowatego, pijanego awanturnika zadającego magiczne obrażenia. Dodatkowo wiemy iż wprowadzenie tej fazy zajmie znacznie więcej czasu gdyż podobnie jak w przypadku Kassadina, wszelkie zmiany mają na celu naprawienie problemów z counterplay’em, a nie zwyczajne osłabienie bohatera(które może doprowadzić do tego iż zwyczajnie nie będzie się opłacało takiego championa pickować). Zmiany w Gragasie okazują się idealną sytuacją do poprawienia Q Gragasa, którego hitbox ma być znacznie bardziej przejrzysty po wprowadzeniu zmian z drugiej fazy(zmiany w hitboxie mają zawierać również naprawienie Santa Gragasa, którego animacja Q jest zdecydowanie za mała).

Jako iż nadchodzi karnawał to Riot zapowiedział nowy event “Masquerade Party” , który na pewno pojawi się na serwerach latyno-amerykańskich i brazylijskim (prawdopodobnie ikony, które pojawiły się w jednym z ostatnich patchy na PBE są przygotowywane właśnie na ten event). Dotychczas nie pojawiła się żadna informacja czy pojawi się on również na serwerach europejskich czy amerykańskich. Z doniesień od Riotu wiemy, że event ten zacznie się 28 lutego i podczas jego trwania będzie można zwracać mystery gift zakupiony dla siebie, a także na stronie League of Legends prowadzona będzie codzienna ankieta.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.