Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Informacje o oglądalności w połowie letniego splitu LEC 2019

Dotarliśmy niemal do półmetka letniego splitu — oto jak do tej pory prezentowała się oglądalność.

Cóż to jest za rok dla League of Legends European Championship! Wiosną G2 Esports zostali mistrzami LEC, po czym podczas Mid-Season Invitational nie zwolnili tempa i sprawili, że po raz pierwszy od ośmiu lat tytuł mistrzowski powędrował do europejskiej drużyny. G2 Esports kontynuowało zwycięską passę w trakcie Rift Rivals — NA vs. EU, wraz z Fnatic i Origen zapewniając Europie zwycięstwo nad Ameryką Północną. LEC to obecnie sam szczyt rozgrywek League of Legends, a jeszcze nie dotarliśmy do połowy letniego splitu. Przyjrzyjmy się aktualnym danym dotyczącym trwającego właśnie sezonu.

Wiosną ogłosiliśmy nowy rekord oglądalności, więc tym bardziej cieszymy się, mogąc poinformować, że latem nie było gorzej. Ta elektryzująca ekscytacja przekłada się na niesamowite liczby. Tylko podczas pierwszych trzech tygodni letniego splitu zanotowaliśmy 37-procentowy wzrost oglądalności w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, ze średnią liczbą widzów na minutę (czyli liczbą fanów oglądających mecze w tym samym czasie, ang. AMA) w każdym tygodniu wynoszącą 136 000. Oznacza to, że tegoroczny letni split jest najchętniej oglądany od 2015 roku.

To pokazuje oddanie naszych fanów, którzy co tydzień oglądają zmagania podczas transmisji na żywo — a to nie wszystko. Ponieważ letnie finały LEC po raz pierwszy w historii League of Legends zmierzają do Aten w Grecji, a tegoroczne Mistrzostwa Świata także odbędą się w Europie, fani ze Starego Kontynentu mogą liczyć na mnóstwo wrażeń. Nie możemy doczekać się tego, co wydarzy się w najbliższych miesiącach, jesteśmy też przekonani, że i wy na to czekacie.

Letnie finały LEC odbędą się w Atenach w Grecji w dniach 7–8 września. Bilety są już dostępne!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.