Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Informacje o oglądalności letnich finałów LEC

Inauguracyjny sezon LEC już za nami, podajemy więc ostatnie w tym roku informacje o oglądalności.

G2 przypieczętowało swój status najlepszej drużyny w Europie. Siła rozpędu uzyskana podczas wiosennego splitu i na Mid-Season Invitational poniosła ich przez letni split, dzięki czemu zdobyli tytuł mistrzowski podczas letnich finałów w Atenach w zeszłym tygodniu.

Jednakże nie tylko G2 się rozpędziło, w ciągu tego roku rosła bowiem stale także oglądalność LEC. Skoro pył już opadł, możemy z dumą ogłosić, że letnie finały 2019 były drugimi pod względem oglądalności finałami w historii Europy — na pierwszym miejscu są finały z roku 2015. Liczba obejrzanych godzin w czasie letnich finałów 2019 wzrosła o 97% w stosunku do letnich finałów 2018. Był to najwyższy wzrost z roku na rok, jaki kiedykolwiek zaobserwowaliśmy. Prawdę mówiąc, w tym roku odnotowaliśmy wzrost we wszystkich statystykach związanych z oglądalnością.

Średnio 517 018 fanów jednocześnie oglądało letnie finały 2019 (średnia liczba widzów na minutę) w porównaniu z 355 568 w roku 2018 — to aż 45,4% wzrostu. W szczytowym momencie finały oglądało jednocześnie 864 337 widzów, czyli o 67% więcej niż w 2018 roku, kiedy widzów tych było 517 548. 

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z sukcesu, jaki odniósł pierwszy rok LEC. Od niesamowitego wzrostu oglądalności po sukces G2, które pokazało, że cały świat musi liczyć się z Europą — chcemy wam wszystkim, którzy byliście z nami przez cały ten czas, serdecznie za to podziękować.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.