Pamiętacie może
Skarnera? Taki wielki, fioletowy skorpion. W sezonie trzecim znacznie stracił na sile w porównaniu z ubiegłym. Riot decyduje się na przeprowadzenie zmian w jego mechanice, które przywrócą go do gry.
Po zapytaniu ludzi na forum, pracownik Riotu odpowiedzialny za rework Skarnera, RiotScruffy zsumował w jeden post opinie czytelników:
“Zauważyłem, że następujące fakty pojawiają się w praktycznie każdym poście:
- Jego
ulti jest prześwietną umiejętnością oraz zarazem jego cechą charakterystyczną
- Skarner jest bardzo zależny od many. By w pełni wykorzystać jego moc, potrzebuje blue buffa
- Skarnera niesamowicie łatwo kite’ować
- Bycie cały czas spowolnionym przez jego
Q jest frustrujące
E Skarnera to bezużyteczna umiejętność (w każdym razie nie daje tyle pożytku, ile powinna)
- Inni junglerzy (
Jarvan,
Zac,
Voli itp.) lepiej gankują od skorpiona”
Ponadto RiotScruffy napisał swe osobiste zdanie na temat gameplayu Skarnera:
“Zdecydowanie najzabawniejszym dla mnie aspektem podczas gry skorpionem jest zultowanie głównego wrogiego celu. Dzięki temu można osiągnąć uczucie, że nasze zagrania zmieniają oblicze gry. Ponadto uwielbiam synergię jego autoattacków z umiejętnościami. Dzięki temu podczas walki z innym melee bohaterem możesz zaskoczyć go swymi obrażeniami oraz wytrzymałością.
Najbardziej dla mnie frustrujące jest to, z jaką łatwością Skarner może zostać kite’owany w późniejszych fazach gry. Zwłaszcza, gdy te wszystkie
Ezreale kupują tego
Iceborn Gauntleta. A NIECH ICH GĘŚ KOPNIE (albo żądło zadźga)
Najbardziej denerwujące podczas gry przeciw Skarnerowi jest jego permaslow. Jeśli raz zostaniemy trafieni przez jego
Q, nie mamy żadnego dobrego sposobu na ucieczkę czy jakikolwiek counter-play.
Myślę, że niektóre postacie z gap-closerem (np.
Zac,
J4) nie mogą być sprawiedliwym porównaniem do Skarnera, ponieważ pojedynki oraz nakładanie CC nie są ich mocną stroną. Lecz nawet spoglądając na podobnych bohaterów, którzy potrzebują dostać się bardzo blisko, by stać się efektywnym (np.
Udyr,
Voli), Skarner jest zdecydowanie zbyt łatwy do kite’owania.”
Aż ostatecznie została opublikowana liczba pierwszych pomysłów na zmiany:
“Ogólne: Mana Costy ulegną redukcji (przede wszystkim przy
E, poprzez co ta umiejętność może stać się wartościowa)
Q: Usunąć permaslowa. W zamian spowolnienie będzie mocniejsze, lecz zacznie opadać w czasie.
W:
- Zwiększyć premię do Movement Speedu, by była podobna do innych tego typu postaci (
Udyr,
Voli)
- Prawdopodobnie sprawić, by premia do MS zwiększała się/zmniejszała się z czasem, poprzez co nie będzie to zbyt mocna umiejętność do ucieczek/pogoni
- Zmniejszyć Cooldown do 14 sekund z 18, tak jak było to kilka patchy temu
- Zwiększyć wartość tarczy/AP Ratio (by zrekompensować usunięcie uleczenia z E)
- Usunąć premię do Attack Speedu
E:
- Zamiast heala, zaatakowanie celu dostarczy Skarnerowi premię do prędkości ataku (która jest zabierana z W)
- Zwiększenie zadawanych obrażeń
- Zmniejszyć mana costy
- Dodać dodatkową cechę (np. przyśpieszenie lotu pocisku, skrócenie czasu wykonywania animacji, a może nawet oba naraz…)
R:
- Naprawić kilka błędów, które zostały zauważone i zgłoszone”
Pamiętajcie, że to nie są jeszcze wprowadzone zmiany. Zanim pojawią się na PBE oraz live serwerze, minie sporo czasu oraz wcześniej zostanie wprowadzone wiele poprawek.