Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

HUYA Tigers – czy w Korei powstaje nowy superteam?

Właśnie ogłoszona została wiadomość, która z pewnością zainteresuje wszystkich fanów koreańskich zmagań. Mianowicie do tamtejszych rozgrywkach dołączy nowo powstała formacja o nazwie HUYA Tigers. Zrzesza ona bardzo utalentowanych, często niedocenianych graczy o sporym doświadczeniu na scenie.

Sponsorem ekipy zostanie GE Entertainment, grupa znana głównie ze wspierania streamerów. W skład mają natomiast wchodzić:

TOP: Song SMEB Kyung-ho

SmebBardzo uzdolniony toplaner znany jest przede wszystkim z fenomenalnej gry Riven. W poprzednim sezonie występował w Incredible Miracle, które nie odniosło w tym czasie żadnych spektakularnych sukcesów oprócz regularnych występów w OGN. Niemniej Smeb kilkukrotnie pokazał się z dobrej strony i z pewności w nowym zespole, gdzie będzie miał znacznie większe możliwości znacząco się rozwinie.

JUNGLE: Lee LEE Ho-Jin

LeeW poprzednich splitach występował w Najin Black Sword, które przez wielu typowane było jako czarny koń letniego splitu OGN. Niestety zespół  nie był jeszcze gotowy na sukces i po bardzo wyrównanym boju odpadł wtedy w ćwierćfinale z SKT T1 S. Lee nigdy nie był pierwszoplanową postacią i jego styl gry skupia się bardziej na wspieraniu kolegów z zespołu, niemniej dysponuje on naprawdę wysokimi umiejętnościami mechanicznymi.

MID: Lee KURO Seo-haeng

kuroKurO to jeden z najbardziej utalentowanych midlanerów w Korei, porównywalnie do chociażby Rookiego z KT Arrows. Do tej pory nie potrafił jednak udowodnić tego w meczach o najwyższą stawkę. Teraz dostaje wielką szansę, by pokazać pełnię swoich możliwości i wydaje się, że w końcu nadchodzi jego czas. Ostatni split spędził w Najin Black Sword, podobnie jak Lee. Wypracowana synergia na linii mid-jungle jest kolejną mocną stroną formacji.

ADC: Kim PRAY Jong-in

prayNiegdyś jeden z trzech najlepszych strzelców na świecie. Jednak W ostatnim roku PraY był cieniem samego siebie i nie potrafił dorównać własnym osiągnięciom z sezonu 3. Z tego powodu od końca wiosennego splitu OGN pozostawał bezrobotny. Nie ulega wątpliwości, że PraY ma talent i umiejętności, by powrócić na szczyt i nadal czarować nas swoim agresywnym stylem gry oraz niesamowitymi zagraniami jako Draven czy Twitch, lecz zadanie to będzie niezwykle trudne. Ważnym argumentem jest tu także partner PraYa na dolnej alei, którym będzie…

SUPPORT: Kang GORILLA Beom-hyeon

GorillANiekwestionowany lider i gwiazda drużyna, lecz na Mistrzostwach Świata, gdzie grał w Najin White Shield pokazał już, że świetnie czuje się w takiej roli. Gorilla to obecnie jeden z trzech najlepszych supportów na koreańskiej scenie i wspierający, który w ostatnim czasie zrobił największy postęp. Z pewnością znacząco poprawi on wizję zespołu, wprowadzi w poczynania drużyny więcej spokoju i w decydujących momentach weźmie na siebie odpowiedzialność za poprowadzenie ekipy do zwycięstwa.

TRENER: Jeong NOFE No-chul

nofeŚwietny w przeszłości dżungler znany przede wszystkim z bardzo inteligentnego prowadzenia rozgrywki i perfekcyjnych calli. Od roku pracuje jako trener czołowych drużyn koreańskiej sceny. Był jednym z autorów sukcesu Najin White Shield w krajowych rozgrywkach (2. miejsce w wiosennej edycji OGN). Jest to z pewnością właściwa osoba na właściwym miejscu, która doskonale zajmie się przygotowaniem taktycznym zawodników.

Przewidywania

Patrząc na aspekt czysto e-sportowy wydaje się, że nowo powstały zespół ma wszelkie predyspozycje do zamieszania w czołówce koreańskiego świata League of Legends, lecz najprawdopodobniej najbliższa edycja OGN zweryfikuje możliwości zespołu i pokaże nam jak silna jest ta formacja, gdyż stać ją zarówno na bardzo dobry wynik jak także na wielką klęskę, zważywszy na to jak wiele pytań pozostaje w tym momencie bez odpowiedzi. Z pewnością jest to jednak drużyna, na którą trzeba zwrócić uwagę.

Dodatkową ciekawostką jest, że w związku z pozyskaniem z Najin supporta – Gorilli wybuchła niewielka afera. Okazało się bowiem, że zawodnik prowadził rozmowy z nowym zespołem, będąc jeszcze związanym kontraktem z poprzednim pracodawcą. GE Entertainment wystosowało do Najin oficjalne przeprosiny w tej sprawie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.