Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Hjarnan powraca na najwyższy poziom europejskich rozgrywek

Pomimo obiecującej końcówki wiosennego splitu LEC – Excel Esports nie może uznać swojego debiutu na najwyższym poziomie europejskich rozgrywek za udany.

Zespół ten w końcu zajął przedostatnie, dziewiąte miejsce w tej lidze z bilansem spotkań 5-13. Taka sytuacja spowodowała, że włodarze zespołu zdecydowali się na przeprowadzenie pewnych zmian w drużynie przed rozpoczęciem letniego splitu.

W związku z tym dzisiaj do zespołu dołączył szwedzki bot laner Petter “Hjarnan” Freyschuss, który zaliczył bardzo udany sezon 2018, w którym wraz z G2 Esports zakwalifikował się i dobrze zaprezentował na Mistrzostwach Świata. Zawodnik ten po zakończeniu poprzedniego sezonu mógł jednak mówić o sporym pechu bo nie tylko utracił on miejsce w swojej dotychczasowej drużynie, ale przy tym jego kontrakt z G2 został rozwiązany na tyle późno, że nie udało się mu uzyskać miejsca w LEC lub w jednej z akademii na wiosenny split sezonu 2019. W efekcie tego ostatnie miesiące spędził on reprezentując barwy niemieckiego Ad Hoc Gaming wraz, z którym zajął on 3-4 miejsce w tamtejszej regionalnej lidze.

Biorąc pod uwagę system w jakim dotychczas funkcjonował zespół Excel wydaje się, że Hjarnan będzie musiał stale rywalizować o miejsce w podstawowym składzie ze swoim znacznie młodszym rodakiem Jesperem “Jeskla” Klarinem Strömbergiem.

W Excel szweda przywita zupełnie nowy trener, jako że kilka dni temu organizacja ta pozyskała Davida “DLim Lima, który przejmie obowiązki głównego trenera zastępując trio składające się z Josha “Furndog” Furneauxa, Petara “Unlimited” Georgieva i Joshuy “Jarge” Smitha. Kanadyjczyk w przeszłości pełnił rolę głównego trenera w Clutch Gaming i asystenta trenera w FC Schalke 04.

źródło: =https://www.excelesports.com/single-post/Welcome-Hjarnan https://www.excelesports.com/single-post/Changes-To-Our-League-Of-Legends-Coaching-Roster

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.