Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: AHQ e-sports Club – wiecznie na 2. miejscu

AHQ choć od dawna jest mocnym nr 2 na południowo-wschodnio-azjatyckiej scenie LoLa to na Mistrzostwa Świata zakwalifikowało się po raz pierwszy. Trzeba przyznać, że tajwański zespół regularnie przegrywa rywalizację z rodakami z Taipei Assassins. Tak też stało się w letniej edycji GPL, więc gracze AHQ walczyli o awans na Worldsy w barażach. Jako najwyżej rozstawiony zespół czekali na rywali w finale turnieju i nie zawiedli, pewnie ogrywając Saigon Fantastic Five w stosunku 3-0.

Historia i sukcesy

AHQ znajduje się na e-sportowej scenie już od sezonu 2. Wtedy to po nieudanych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w drużynie nastąpiły przełomowe zmiany, mające wynieść formację na szczyt. Od wczesnego sezonu 3 znów doszło jednak do wielu roszad personalnych – z pierwotnego składu pozostali jedynie Prydz oraz GreenTea. W tym czasie zawodnicy AHQ cierpliwie kontynuowali kolekcjonowanie kolejnych 2. i 3 . miejsc. Wygrali tylko raz – w tajwańskim finale GPL 2013, pokonując odwiecznego rywala – TPA. Niestety wkrótce musieli za to uznać wyższość Gamania Bears, a więc rok temu po raz kolejny nie udało im się awansować na Mistrzostwa Świata.

Ostatni sezon

AHQ 2Zła passa została więc teoretycznie przełamana. AHQ spisywało się w tym sezonie nieźle, stając na podium w każdej edycji tegorocznego GPLu. Począwszy od 3. miejsca w zimie, przez 2. miejsce na wiosnę i kolejną 2. lokatę w letnim splicie AHQ zawsze przegrywało ze znajdującym się na zupełnie innym poziomie Taipei Assassins, ale zazwyczaj nie dawało żadnych szans pozostałym rywalom. Południowo-wschodnio-azjatyckie zespoły są bardzo niedoceniane i Tajwańczycy mogli pokusić się na Worldsach o niespodziankę. Niestety te plany pokrzyżował nieco los, bo AHQ trafiło do grupy z dwoma niesamowicie mocnymi zespołami.

Gracze

IDNameRole
TaiwanPrydzChen Kuang-Feng (陳廣峰)Top
TaiwanNazChen Tien-Chih (陳添志)Jungle
TaiwanwestdoorLiu Shu-Wei (劉書瑋)Mid
TaiwanGarnetDevilLai Yi-Meng (賴翊銘)AD
TaiwanGreenTeaSa Shang-Ching (蔡尚精)Support
Chen PRYDZ Kuang-Feng

PrydzPrydz to bardzo doświadczony toplaner, który swego czasu miał nawet szanse dołączenia do chińskiego Invictus Gaming (w okresie świetności tej drużyny), w końcu jednak nic z tego nie wyszło z powodu kłótni we wspomnianym zespole. Tajwański gracz górnej alei pozostał więc w AHQ, gdzie występuje praktycznie od początku kariery i w końcu będzie miał szansę zaprezentować się szerszej publiczność na zawodach rangi Mistrzostw Świata. Jest w stanie zagrać każdym typem toplanera: począwszy od Lulu, przez Lee Sina aż do Renektona czy Shyvany, w zależności od tego jaką rolę powierzy mu drużyna.

Chen NAZ Tien Chih

NazNaz dołączył do AHQ e-sports równo rok temu, we wrześniu 2013 roku po dobrym występach w rewelacyjnym swego czasu Wayi Spiders. Styl tajwańskiego dżunglera pokrywa się z agresywnymi bohaterami takimi jak Lee Sin czy Nocturne. Dzięki temu znakomicie uzupełnia się z Prydzem, który preferuje grę bardziej defensywnymi postaciami.

 

Lai GARNETDEVIL Yi I-Meng

GarnetDevilGarnetDevil występuje w AHQ już od prawie dwóch lat. W tym czasie zdążył zajmować pozycję midlanera oraz dżunglera, a w ostatnim czasie odnalazł się w roli strzelca. Obecnie ADC AHQ jest postrachem w swoim regionie i jest uważany za drugiego najlepszego lub najlepszego strzelca w GPL, tocząc wyrównaną walkę o tytuł mistrza na swojej pozycji z Bebe – żywą legendą Taipei Assassins. Ulubionym bohaterem GarnetDevila jest Lucian.

 

Sa GREENTEA Shang-Ching

GreenTeaGreenTea jest oprócz Prydza jedynym zawodnikiem, który jest w AHQ od początku istnienia zespołu. W tym czasie dał się poznać jako fantastyczny gracz Thresha oraz Leony. Tajwański wspierający jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, którego stylowi odpowiadają agresywne, “twarde” postaci o dużych możliwościach do inicjacji walk.

 

 

 

Gwiazda drużyny

Liu WESTDOOR Shu-Wei

WestdoorWestdoor jest chyba jedynym, oprócz Bebe, tajwańskim graczem powszechnie znanym w poza swoim regionem. Midlaner AHQ bowiem swego czasu doskonale radził sobie w amerykańskim SoloQ, gdzie udało mu się nawet osiągnąć pierwsze miejsce w tabeli. Ten sam wyczyn powtórzył on po przenosinach na południowo-wschodnio-azjatycki serwer. Ciekawostką jest, że Westdoorowi udało się również zdobyć 2. miejsce na koreańskiej kolejce solowej. Jest on zdecydowanym liderem i kapitanem AHQ, a także zwolennikiem agresywnej gry. Przeciwnicy tajwańskiej ekipy z pewnością będą musieli uważać jego fenomenalnego Fizza. Westdoor dał się także poznać jako świetny Zed, ostatnio zaś do grupy jego najmocniejszych postaci dołączył kolejny potężny bohater – Yasuo.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa A rozgrywa swoje mecze w dniach 18-21 września.

AHQAHQ e-sports Club vs Dark PassageDark Passage – 18.09. godz. 13:00

AHQAHQ e-sports Club vs SamsungSamsung White – 18.09. godz. 15:00

AHQAHQ e-sports Club vs EDGEdward Gaming – 19.09. 16:00

AHQAHQ e-sports Club vs SamsungSamsung White – 20.09. godz. 13:00

AHQAHQ e-sports Club vs Dark PassageDark Passage – 21.09. godz. 12:00

AHQAHQ e-sports Club vs EDGEdward Gaming – 21.09. 14:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.