Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gracz Echo Fox zawieszony!

Między wiosennym a letnim splitem drużyny LCS decydują się na boot campy na dalekim wschodzie żeby jak najlepiej przygotować się do nadchodzących rozgrywek. Jednak jeden gracz zdecydował się na nieco inne podejście aniżeli czysto sportowe. Jak możemy wyczytać na lolesports.com, po skontaktowaniu się z władzami NA LCS, biuro Riot Games w Korei zdecydowało się na ukaranie Tannera “Damonte” Damonte za toksyczne zachowanie.

Już w styczniu 2018 roku, podczas rutynowego przeglądu kont profesjonalnej sceny NA LCS, konto Tanner’a zostało zidentyfikowane jako konto wymagające obserwacji.  29 stycznia Echo Fox zostało poinformowane o okresie próbnym dla Damonte. Miał on trwać rok, podczas którego jego konto miało być regularnie sprawdzane pod względem zachowania w grze. Jakiekolwiek złamanie kodeksu przywoływacza miało skutkować karą. 30 stycznia Tanner odbył rozmowę z władzami NA LCS na ten temat oraz dostał wszelkie informacje dotyczące oflagowania i szansy na poprawienie swojego wizerunku.

Jak większość graczy, którzy przenoszą się do Korei aby przygotować się do splitu, Damonte musiał przystać na warunku dotyczące gry na koreańskim serwerze. 24 maja władze LCK przekazały w ręce władz NA LCS logi z czatu zawierające bardzo toksyczne zachowania tego gracza. Zaraz po przejrzeniu owych logów, konto gracza Echo Fox Academy zostało wycofane oraz władze amerykańskiego zespołu zostały poinformowane o zaistniałej sytuacji. Gracz lisiej akademii został ukarany zawieszeniem na 5 pierwszych spotkań NA LCS Academy.

Jak się okazuje, banicja gracza zaplecza NA LCS może mieć większy wpływ na siostrzaną drużynę niż mogłoby się wydawać. Jako,że EF Academy nie posiada zawodnika na jego miejsce, rolę środkowego zajmie gracz głównej drużyny Echo Fox – Kim “Fenix” Jae-hun . Koreański gracz będzie zmuszony do gry w dwóch amerykańskich ligach.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.