Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Giants zaskakuje po raz kolejny- EU LCS tydzień 6, dzień 2

Kolejny dzień, kolejne wyzwania. Coraz mniej dni pozostało do końca splitu. Kto zajmie pierwszą pozycję, a kto będzie musiał brać udział w turnieju relegacyjnym? Wkrótce się dowiemy.

Origen vs Team Vitality

Pierwsza gra dla Vitality. Mimo gorszego pierwszego dnia, to zespół Nukeducka wychodzi na prowadzenie. Lepsze rotacje po mapie opłaciły się i mimo równego poziomu w zabójstwach drużyna Cabocharda wyszła na prowadzenie. Ważną okazała się walka przy smoku w 23. minucie, w której po zabiciu dwóch wrogów, Vitality udało się na Barona, którego jednak ukradł Amazing. Powtórzyli to 10 minut później, tym razem jednak z lepszym skutkiem – zespół Nukeducka wziął Barona, a od razu po tym też Elder Drake’a. Wszystko zakończyło się w 39. minucie po wejściu Vitality do bazy wroga i zniszczeniu Nexusa.

OG01VITMVP: Police (VIT)Statystyki Skrót

Trzy punkty dla zespołu Nukeducka. Tym razem Vitality zdawało się kontrolować rozgrywkę od samego początku. Kolejny raz pokazali lepsze rotacje po mapie, a każde zabójstwo w odpowiedzi kosztowało Origen za dużo. W 28. minucie Vitality zabezpieczyło Barona, po czym bez oporu weszli do bazy przeciwnika i zakończyli rozgrywkę.

VIT20OGMVP: Shook (VIT)Statystyki Skrót

Unicorns Of Love vs Fnatic

Fnatic zaczyna wygraną. Jednorożce od początku zaskoczyły presją na dolnej alei zabijając Gamsu dwa razy.  Mimo późniejszych walk, które wygrywało Fnatic, nie udało im się zabezpieczyć przewagi w złocie, którą wciąż posiadało UOL (więcej zniszczonych wież). Tą odrobili w 26. minucie, kiedy to zdobyli asa i wzięli Barona. Po tej walce całkowicie zdominowali rozgrywkę, zdobyli kolejnego fioletowego buffa, a wzięcie Starszego Smoka było tylko potwierdzeniem ich zwycięstwa w tym meczu.

UOL01FNCMVP:  Rekkles (FNC)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Mamy remis. Druga gra zaczęła się lepiej dla Fnatic, jednak Jednorożce ani myślały się poddawać. W 25. minucie UOL po niezłej walce zabezpieczyło Barona, po którym kilka chwil później wygrali walkę. Mimo dużej przewagi w zabójstwach, Jednorożce posiadły tylko 5 tysięcy złota więcej od przeciwnika. Rozgrywka zakończyła się w 30. minucie, kiedy po wygranej przez UOL walkę zniszczyli oni Nexusa idąc środkową aleją.

FNC11UOLMVP: Vizicsacsi (UOL)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

ROCCAT vs G2 esports

Roccat próbuje zaskoczyć. Mimo niezłego wczesnego zabójstwa na Perkzie, Koty nie dają rady w grze z G2. Przegrywając kolejne walki i tylko się broniąc nie można wygrać rozgrywki. W 20. minucie Roccat miało już 4 tysiące złota deficytu, co tylko powiększyło się kilka chwil później po wzięciu przez G2 Barona. Po zmiażdżeniu wroga w 28. udało im się wygrać pierwszą grę.

ROC01G2MVP: Trick (G2)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

G2-0. Mimo pierwszej krwi dla Kotów, drużyna Zvena szybko zabezpiecza dwa zabójstwa na uciekających przeciwnikach. Kolejne minuty przebiegały dla G2 bardzo pomyślnie. Nie oddawali na rzecz drużyny przeciwnej prawie nic. Świadczyła też o tym duża przewaga w złocie. W 27. minucie G2 zabezpieczyło Barona, po czym udając się na dolną aleję zniszczyli kolejne struktury przeciwnika aż do inhibitora, a Airwaksowi zabrakło tylko jednej śmierci, by statystyki oddały jego dzisiejszą grę – 2/9.

G220ROCMVP: Trick (G2)Statystyki
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

H2k vs Giants

Giants zaskakuje. Kolejny raz nawet Draven nie pomógł. Mimo dobrego początku dla H2k, lecz podczas walki przy Baronie stracili oni całą przewagę oddając 4 zabójstwa oraz to ważne wzmocnienie. Kolejne bitwy pokazały jak daleko w tyle jest drużyna Jankosa i jak nierówno grają w porównaniu do dnia poprzedniego. W 30. minucie przegrali oni walkę w swoim lesie, po czym oddali Nexusa. Giants wygrywa pierwszą grę.

H2k01GIAMVP: Night (GIA)Statystyki Skrót

H2k zawodzi na całej linii. Tym razem znowu zespół Vandera zaczął rozgrywkę lepiej, lecz mimo tego nie wywalczyli on dużej przewagi w złocie. Kolejny raz przegrali oni walkę przy Baronie, którego w konsekwencji zdobyło Giants, a kilka chwil później oddali oni również Starszego Smoka. W 41. minucie uzyskali oni także kolejne fioletowe wzmocnienie, po czym weszli do bazy H2k wygrywając grę i zdobywając tego dnia trzy punkty.

GIA20H2kMVP: S0NSTAR (GIA)Statystyki Skrót

FC Schalke 04 vs Splyce

Splyce zaczyna dzień ze zwycięstwem. Początek rozgrywki należał do Splyce. Popisali się oni lepszymi walkami drużynowymi, dzięki którym wypracowali sobie początkową przewagę. W 24. minucie Węże zabezpieczyły Barona, po którym niszczyły kolejne struktury wroga. Schalke nie miało w tym spotkaniu już nic więcej do powiedzenia. Już w 34. minucie drużyna Yamato zniszczyła Nexusa przeciwników.

S0401SPYMVP: Trashy (SPY)Statystyki Skrót

Splyce zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Kolejny raz zdominowali oni początek rozgrywki, jednak tym razem Schalke starało się nie pozostawać dłużne. Dzięki lepszym rotacjom, to właśnie Węże wyszły na prowadzenie, co potwierdziły później jeszcze w walkach drużynowych. W 20. minucie zabili oni czterech przeciwników nie oddając ani jednego, a chwilkę później zabezpieczyli Barona. Kolejne walki pokazały jak dobrze spisuje się Splyce. Po bitwie na środkowej alei poszli już tylko po Nexus wroga.

SPY20S04MVP: Sencux (SPY)Statystyki Skrót

 

Najbardziej wartościowy gracz
Splyce – Sencux: Midlaner Splyce popisał się dwoma świetnymi grami. Siał postrach jako Kassadin umierając tylko raz łącznie przez 64 minuty. Razem zadał on aż 31 tysięcy obrażeń wrogom, czyli najwięcej wśród drużyny, a jego KDA wyniosło 22. Z taką grą Splyce może wiele osiągnąć. Czekamy na dalsze dobre wyniki.

Podsumowanie
MiejsceLogoNazwa drużynyWygraneRemisyPrzegranePunkty
1gamers2_logoG2 Esports66024
2fnatic-fnc-logoFnatic63321
3splyce_logoSplyce55220
4H2k46218
5GIANTS-Gaming-GIA-logoGiants52517
6FC Schalke 0435414
7unicorns-of-love-logoUnicorns Of Love34513
8vitality_logoTeam Vitality26412
9logo-ORIGENOrigen1659
10ROC-ROCCAT-logoROCCAT1568

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.