Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gamescom 2013: rozstrzygnięcia

Zakończony wczoraj Gamescom 2013 miał bardzo duży wpływ na przyszłe losy LCS EU oraz World Finals. W trakcie tego 3-dniowego eventu rozegrane zostały trzy turnieje, które wyłoniły zwycięzców: regionalnych finałów w Europie, turnieju o dziką kartę oraz o miejsce w meczach relegacyjnych do sezonu 4. Poniżej wszystkie rezultaty, które przyniósł miniony weekend w Cologne.

LCS EU Summer Playoffs

Sześć drużyn walczyło ze sobą o nagrody pieniężne oraz trzy spoty na World Finals. Playoffy były zwieńczeniem sezonu regularnego, który trwał przez prawie 3 miesiące, gdzie każdy z zespołów rozegrał po 28 spotkań.

Rozstawione ekipy, które zajęły 1 i 2 miejsca w LCS Summer: Fnatic oraz Lemondogs bez problemu wygrały swoje półfinały i tym samym zagwarantowały sobie wyjazd do Stanów i grę w finałach sezonu. W całych playoffach wygrało Fnatic, które za wygranie finału zgarnęło 50,000$ (połowa tej sumy za drugie miejsce dla LD).

Oprócz nich, na finał sezonu 3 pojedzie Gambit Gaming, które wygrało mecz o trzecie miejsce z Evil Geniuses. Bój między nimi był niezwykle emocjonujący, wymagane były trzy gry i wszystkie były dość zacięte.

Ostatnie miejsce w tych playoffach zajęło Ninjas in Pyjamas, przegrywając grę o 5 miejsce, które gwarantowało miejsce w 4 sezonie LCS EU. Alternate z Creatonem w składzie może więc w następnych kilku miesiącach spać spokojnie.

 1.  Fnaticlogo std.pngFnatic (50,000$ – miejsce na World Finals)
 2.  Lemondogslogo std.pngLemondogs (25,000$ – miejsce na World Finals)
 3. GambitLogo std.pngGambit Gaming (15,000$ – miejsce na World Finals)
 4.  Eglogo std.pngEvil Geniuses (10,000$ – gwarancja miejsca w 4 sezonie LCS EU)
 5.  Atnlogo std.pngTeam Alternate (gwarancja miejsca w 4 sezonie LCS EU)
 6.  NiPlogo std.pngNinjas in Pyjamas (konieczność grania meczów relegacyjnych)

International Wildcard Tournament

W turnieju brały udział najlepsze drużyny z Brazylii, Oceanii, regionu CIS, Turcji i Ameryki Łacińskiej. Stawką był jeden spot na World Finals. Zaczęło się od fazy grupowej, która ustaliła dalszą drabinkę oraz wydelegowała do domu jedną z ekip – Lyon Gaming. Playoffy wygrało litewskie GamingGear.eu, które pokonało w finale faworytów – brazylijskie paiN Gaming. Dzięki temu będziemy mieli jeszcze jedną europejską ekipę, która od 19 września będzie rywalizować z najlepszymi w Staples Center.

 1. GamingGearLogo std.png GamingGear.eu (miejsce na World Finals)
 2. Painlogo std.png paiN Gaming
 3. Dark PassageLogo std.pngDark Passage
 4. TeamImmunitylogo std.pngTeam Immunity
 5. Lyonlogo std.png Lyon Gaming

Spring Promotion Qualifier

W tym wydarzeniu brały udział 4 drużyny z kwalifikacji online. Zwycięzca dostanie szanse na mecz relegacyjny i awans do czwartego sezonu LCS EU. Należy zaznaczyć, że TCM już takowy sobie zapewniło podczas rozgrywek na Teneryfie, więc grali oni tylko i wyłącznie dla nagród pieniężnych.

Szansę na spota miał polski zespół Kiedyś Miałem Team (ex-Anexis). Niestety, nasi rodacy nie mieli zbyt dużych szans w walce z Rekklesem oraz Copenhagen Wolves, którzy po wyrównanych meczach z TCM, nie mieli problemów z finałem.

 1. CHWLogo std.png Copenhagen Wolves (15,000$ – miejsce w S4  Promotion Tournament)
 2. KMTlogo std.png Kiedyś Miałem Team (7,500$)
 3. AT Gaminglogo std.png AT Gaming (3,750$)
 4. Tcmlogo std.png TCM-Gaming (3,750$)
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.