Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Gambit vs. Fnatic, czyli trollgame z Karmą w roli głównej

Po tym jak kilka tygodni temu Team SoloMid wyciągnęło z rękawa Zileana na midzie oraz Xin Zhao/Annie na botlane, wszyscy chyba myśleliśmy, że już nic w tym sezonie nie przebije “kreatywności” graczy TSMu. Dzisiejsza gra pomiędzy Gambitem, a Fnatic w ramach LCS EU może konkurować do miana jeszcze bardziej szalonej, bo tym razem obydwie ekipy zagrały bardzo niestandardowo.

Fnatic w tym meczu postanowiło zamienić się pozycjami. sOAZ zagrał Blitzkrankiem na supporcie, a YellOwStaR przesunięty został na topa, gdzie zagrał Shenem. Jak sOAZ wytłumaczył w pomeczowym wywiadzie, zrobili tego swapa z tego względu, że chciał zagrać swoim ulubionym champem. Podobno kilka razy trenowali tą zamianę ról na scrimmach i dobrze im to wychodziło.

Po drugiej stronie, Diamondprox, po spopularyzowaniu Mundo, Nasusa, Volibeara i Evelynn na jungli, postanowił, że jego nowym pickiem będzie… Karma. Chociaż jego konto na Lolkingu na to nie wskazuje, rosyjski jungler podobno (wg słów Deficio) z sukcesami trenował ją na SoloQ. W każdym razie, fani Gambitu po tej grze mogli wyglądać mniej więcej tak, tak czy tak. Diamond już w pierwszych minutach oddał firstblooda, bo został zinvade’owany na swojej jungli przez Blitzkranka i Aatroxa. Nie tylko Diamond, ale całe Gambit zagrało tą grę fatalnie, podejmując czasem bardzo… ciekawe decyzje.

VoD z tej gry możecie znaleźć poniżej na YouTubie lub opcjonalnie na Twitchu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.