Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

G2 Esports z nowym supportem w 9 tygodniu LEC?

Ostatnie tygodnie LEC nie były zbyt udane dla G2 Esports. Dość powiedzieć, że ta drużyna w drugiej połowie wiosennego splitu uzyskała dotąd wynik 4-3.

Nie jest to oczywiście jakiś szczególnie zły wynik, jednak w momencie gdy porówna się go do rezultatów z pierwszej połowy splitu, w trakcie której G2 nie przegrało żadnego z 9 rozegranych przez siebie spotkań to spadek formy jest zauważalny.

Trochę światła na cała sytuację rzucił niedawno trener zespołu Fabian “GrabbZ” Lohmann, który przyznał że przynajmniej w pewnej części słabsze wyniki jego drużyny wiążą się z problemami zdrowotnymi jakie w ostatnich tygodniach trapią supporta G2 Mihaela “Mikyx” Mehle. Zawodnik ten od dłuższego czasu odczuwać ma ból w nadgarstkach i ramionach i po konsultacji ze specjalistą podjęto decyzję na podstawie, której gracz ten został całkowicie zwolniony z obowiązku grania określonej liczby gier soloQ, a liczba scrimów rozgrywanych przez samo G2 została znacząco zmniejszona, co miało zmniejszyć prawdopodobieństwo pogłębienia się kontuzji supporta.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że w związku z tą kontuzją G2 zdecyduje się przeprowadzić pewną zmianę w swoim składzie, na ostatni, dziewiąty tydzień części zasadniczej wiosennego splitu. Według pogłosek Mikyx ma dostać w tym tygodniu wolne od występów na scenie, co związane jest najpewniej przynajmniej po części również z faktem, że w poprzednim tygodniu G2 uzyskując swoje 13 zwycięstwo w tym splicie zapewniło sobie już pierwsze miejsce w tabeli pod koniec jego części zasadniczej. Trochę kontrowersji natomiast wzbudza potencjalne zastępstwo dla supporta G2, bo nim zostać ma Hampus “promisq” Mikael Abrahamsson, który już od wielu lat ma okazję występować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Europie nie osiągając jednak w tym czasie specjalnych sukcesów i zdaniem fanów nie prezentując specjalnie wysokiej indywidualnej formy.

Informacja ta po raz pierwszy wyciekła podczas streamu obecnego supporta Origen Alfonso “Mithy” Aguirre Rodrígueza, który w pewnym momencie pokazał na swoim streamie wiadomość na Facebooku od obecnego marksmana G2 Luki “Perkz” Perkovića, w której ten informuje go o istnieniu takiej możliwości. Pokrywa się to również z faktem, że w ostatnim czasie Perkz zaczął grać duoQ z promisq, a w połączeniu z informacjami o kontuzji obecnego supporta G2 i pewnym miejscu G2 w LEC wydaje się to składać w jedną spójną całość.

Sytuacja ta może spowodować trochę zamieszania w tabeli LEC, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że G2 w nadchodzącym tygodniu zmierzy się z Fnatic i Misfits Gaming, czyli dwoma drużynami rywalizującymi wraz z FC Schalke 04 i SK Gaming o dwa ostatnie miejsca w fazie playoff rozgrywek.

źródło: =https://twitter.com/G2GrabbZ/status/1104518860521332737 https://reddit.com/r/leagueoflegends/comments/azqwdv/g2_likely_to_use_promisq_in_remaining_games/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.