Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

FAQ: Patronowie nadchodzą w patchu 9.17

Pokażcie światu, co to znaczy grać danym bohaterem po mistrzowsku. Patronowie to nowe, oparte na bohaterach osiągnięcia, które pozwolą wam dowodzić swojej maestrii i wyczynów. Śledźcie swoje osobiste rekordy w kolejnych grach i zbierajcie życiowe kamienie milowe za takie osiągnięcia jak haki, wsady i inne.

Patronowie wkrótce trafią na serwer testowy, a do wszystkich graczy w patchu 9.17! Więcej o projektowaniu i funkcji Patronów przeczytacie w tym wpisie na blogu dewelopera.

Czym są Patronowie?

Patronowie pozwolą wam prezentować wasze osiągnięcia w League, śledząc zarówno unikalne, jak i ogólne kamienie milowe rozgrywki dla poszczególnych bohaterów. Gdy Patronowie zostaną opublikowani, znajdziecie ich wymienionych obok każdego bohatera na nowej zakładce Postępu.

Kiedy Patronowie będą dostępni dla graczy?

Patronowie zadebiutują na serwerze testowym 14 sierpnia. Trafią do klienta w patchu 9.17, więc już ich wypatrujcie!

Jak można kupić zestaw Patronów?

Zestawy Patronów możecie kupować bezpośrednio na stronie szczegółów bohatera (w nowej sekcji Postępu) albo za RP w zakładce Patronów w sklepie. Każdy zestaw zawiera trzech Patronów.

Gdzie mogę obejrzeć zakupionych Patronów?

Wszystkich swoich Patronów możecie oglądać na zakładce Postępu pod każdym bohaterem (przejdźcie do swojej Kolekcji i kliknijcie bohatera). Zobaczycie tam odblokowanych lub zablokowanych Patronów i będziecie mogli przeglądać swój postęp w osiąganiu kamieni milowych i osobiste rekordy.

Czy w przyszłości będzie można wybierać, którzy Patronowie są pokazywani?

Tak! W miarę ukazywania się kolejnych zestawów będziecie mogli prezentować różnych Patronów na ekranie wczytywania i w grze. Poza tym będzie można łączyć i dopasowywać poszczególnych Patronów z przyszłych zestawów, co umożliwi ich optymalną personalizację.

Czy mogę wyłączyć kamienie milowe i wyświetlanych Patronów?

Nie ma nic złego w odrobinie tajemnicy i podstępu (spytajcie Zeda!). Gracze będą mieli kilka opcji ukrycia kamieni milowych Patronów w grze (wszystko włączone, widoczne tylko dla was i drużyny oraz całkowicie wyłączone). Jednakże Patronowie zawsze będą pokazywani na ekranie śmierci bohatera i z tyłu karty gracza na ekranie wczytywania.

Jak odblokować osobisty rekord Patrona?

Osiągnijcie pięć kamieni milowych dowolnego Patrona, aby „Rozniecić jego ogień”, co odblokuje osobisty rekord. Osobisty rekord śledzi wasze najlepsze osiągnięcie wszech czasów w jednej grze dla konkretnego Patrona. Pobicie osobistego rekordu w grze uruchamia specjalny kamień milowy, który zobaczą wszyscy! Na przykład jeśli osobistym rekordem gracza było zdobycie 10 zabójstw w jednej grze, to gdy następnym razem ten gracz zdobędzie na Summoner’s Rift 11 zwycięstwo, wszyscy zobaczą kamień milowy jego osiągnięcia!

Jak mogę ulepszyć swoją emotkę maestrii?

Emotka maestrii waszego bohatera będzie automatycznie ulepszana po osiągnięciu pięciu kamieni milowych każdego Patrona w zestawie. Traktujcie to jak nagrodę za skompletowanie zestawu. Rozniecajcie ogień kolejnych publikowanych zestawów, aby jeszcze bardziej ulepszać swoją emotkę maestrii!

Pierwsze ulepszenie emotki maestrii po roznieceniu ognia zestawu.

Co się stanie, jeśli bohater dostanie przeróbkę/aktualizację i śledzona statystyka nie będzie miała do niego zastosowania?

Patronowie, którzy przestaną reprezentować aktualny stan bohatera, zostaną oznaczeni jako Patronowie Klasyczni. Tych Patronów Klasycznych wciąż można prezentować, nawet jeśli nie śledzą danej statystyki (jej wartość nie będzie się zmieniać). Następnie Patron Klasyczny zostanie za darmo zastąpiony nowym Patronem.

Czy mogę przekazywać Patronów w prezencie?

Doceniamy waszą szczodrobliwość, ale obecnie nie można przekazywać Patronów w prezencie.

Czy w przyszłości pojawi się więcej Patronów?

Tak! Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Czy Patronowie mogą wypadać w łupach?

Nie, obecnie nie.

Czy zmiana Patrona, którego prezentuję, spowoduje zresetowanie jakichś moich śledzonych statystyk?

W żadnym wypadku! Wasi Patronowie będą stale śledzić odpowiednie statystyki (i kamienie milowe w grze), nawet gdy nie są prezentowani.

Czy muszę posiadać bohatera przed zakupem jego zestawu Patronów?

Tak. Nie będzie można odblokowywać Patronów dla bohaterów, których się jeszcze nie posiada.

Czy można zwracać Patronów?

Pewnie, że tak. Patronów można zwracać zgodnie z polityką zwrotów w sklepie. Zwróćcie uwagę na to, że po dokonaniu zwrotu śledzone statystyki zostaną zresetowane i wyzerowane!

Czy zakup, prezentowanie lub oglądanie Patronów wymaga osiągnięcia jakiegoś poziomu?

Nie! Możecie korzystać z Patronów już od poziomu 1.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.