Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Faker i spółka nie pojadą na Mistrzostwa – klątwa mistrzów?

Zakończyły się koreańskie baraże o udział w Mistrzostwach Świata. Znamy więc już kolejne zespoły, które wezmą udział w najważniejszym wydarzeniu League of Legends tego roku, a zostały nimi Samsung White oraz Najin White Shield.

Korea - dodatkowy mecz o 2. miejsce

Imp i MataSamsung White zapewniło sobie wyjazd na Worldsy w barażowym starciu SKT T1 K. Obydwie drużyny miały bowiem tyle samo Circuit Points i były sklasyfikowane ex-aequo na drugiej pozycji w tegorocznej, koreańskiej tabeli. White zadziwiająco szybko uporało się z przeciwnikiem, pokonując go po jednostronnym pojedynku 3-0. Tym samym druga drużyna Samsunga zapewniła sobie miejsce na Mistrzostwach Świata, a SKT było zmuszone nadal walczyć o przepustkę w barażach.

Korea - Baraże

W tych brały udział cztery ekipy. Na początek walkę stoczyły zespoły z miejsc 5. i 6., czyli ekipy KT Rolster Bullets oraz Najin White Shield. Zdecydowanym faworytem pojedynku była ta druga drużyna, która co prawda ostatnio nie zachwycała, ale była oceniana znacznie wyżej niż Bullets. Zgodnie z oczekiwaniami White Shield po szybkim 3-0 odprawiło z kwitkiem rywali i awansowało do kolejnej rundy.

Tam zespół Najin miał zmierzyć się z 4. drużyną pod względem Circuit Points, czyli KT Arrows – zwycięzcami letniej edycji OGN. Wielkim zaskoczeniem była kolejna wygrana NJWS, które po raz kolejny zdemolowało przeciwników wynikiem 3-0 i zakwalifikowało się do finałowego starcia baraży.

Najin White Shield 2W tym rywalem Najin White Shield byli obrońcy Mistrzostwa Świata sprzed roku, czyli SKT T1 K. Choć mecz był dość wyrównany, a Faker robił co tylko mógł, by zapewnić swojej ekipie awans na Worldsy. Niestety dla wszystkich kibiców SKT nie mógł zrobić zbyt wiele, gdyż zespół Najin był w tym spotkaniu po prostu lepszy i zwyciężył 3-1, kończąc baraże w nieprawdopodobnym rezultatem 9 wygranych i tylko 1 porażki.

Po raz kolejny triumfator Mistrzostw Świata nie jedzie na te zawody w kolejnym sezonie. Tak było z Fnatic (triumf w sezonie 1), Taipei Assassins (sezon 2) i teraz z SKT T1 K. Trzeba jednak przyznać, że zespół Fakera prezentuje się w tym sezonie słabo. Po zwycięstwie w zimowym splicie OGN w kolejnych edycjach mistrzowie świata odpadali w ćwierćfinałach. Ich grę charakteryzowała duża ilość błędów i słaba dyspozycja graczy. Co prawda w ostatnim czasie SKT znacznie poprawiło swoją formę, ale nie wystarczyło to, by zapewnić sobie wyjazd na najważniejsze zawody sezonu.

Może Riot powinien w kolejnym roku zmienić reguły i zapewnić obrońcy tytułu występ na Worldsach? A może tak jest lepiej – na Mistrzostwach grają tylko najsilniejsze w danym momencie ekipy? Co Wy o tym sądzicie?

Ameryka Łacińska - mecz o Dziką Kartę

KaBuMOdbyły się już również kwalifikacje Ameryki Łacińskiej. W meczu o dziką kartę brazylijskie KaBuM! e-sports po jednostronnym widowisku zwyciężyło 3-0 złożone z graczy różnych narodowości południowo-amerykańskie PEX i pojedzie na Mistrzostwa Świata. Podobnie jak zwycięzca turecko-rosyjsko-australijskiego turnieju o Dziką Kartę (tureckie Dark Passage) KaBuM! będzie losowane z trzeciego koszyka, a każde zwycięstwo na Mistrzostwach będzie dla brazylijskiej ekipy wielkim sukcesem.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.