Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Excel pozyska koreańskiego mid lanera?

Excel Esports jest jedną z drużyn LEC, która jest dość aktywna na rynku transferowym w trakcie trwającej właśnie przerwy pomiędzy splitami. W ostatnim czasie zespół ten zdecydował się na kolejny, dość zaskakujący ruch.

Najpierw kilka dni temu obaj mid lanerzy związani z zespołem (zarówno Fabian “Exile” Schubert jak i Joran “Special” Scheffer ) poinformowali za pośrednictwem Twittera, że Excel dało im wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych zespołów na letni split sezonu 2019. To samo w sobie nie byłoby może, aż tak zaskakujące bo choć Excel wyglądało obiecująco pod koniec wiosennego splitu, to ogólnie ta część sezonu musi zostać uznana za porażkę przez włodarzy organizacji.

Zaskakujący jest natomiast wybór zawodnika, mającego według najnowszych doniesień zastąpić wspomnianą dwójkę w Excel. Graczem tym jest bowiem Koreańczyk Son “Mickey” Young-min , który zachodnim fanom dał się poznać podczas nieudanej w swoim wykonaniu przygody w amerykańskich rozgrywkach, w których to reprezentował on barwy Team Liquid i Golden Guardians. Pierwszą część sezonu 2019 spędził on natomiast reprezentując barwy APK Prince, które występowało na zapleczu koreańskiego LCK. Kandydatura ta jest o tyle zaskakująca, że w trakcie występów Koreańczyka w Ameryce raczej nie mówiło się o jakichś jego szczególnie dobrych zagraniach, a raczej o jego toksycznym zachowaniu i problemach z komunikacją.

źródło: =https://twitter.com/esporinenglish/status/1129403233657606144?s=19 https://twitter.com/ExilehLoL/status/1129061951919800320 https://twitter.com/SpecialLoL_/status/1128977823908192256

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.