Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Roccat i Fnatic wracają do formy? – podsumowanie supertygodnia LCS.eu

W tym tygodniu w rozgrywkach LCS mogliśmy podziwiać superweek. Ta kolejka była więc bardzo ważna dla wielu drużyn walczących o udział w play-offach i uniknięciem walki w meczach relegacyjnych. Była to też szansa dla liderów na potwierdzenie dobrej formy i odskoczenie od reszty stawki. Do Europy superweek zawitał już we wtorek. Co się wydarzyło w tej kolejce?

EU LCS standings

Roccat wraca do formy? (3-1)rocc

Polski zespół zaprezentował się dość dobrze, zwyciężając trzy z czterech spotkań. Oczywiście styl tych wygranych nadal może pozostawiać wiele do życzenia, ale Roccat wydaje się być na fali wznoszącej i daje nadzieję swoim fanom na play-offy. Udział w nich ma już niemal zapewniony, chyba, że niesamowitą formą błyśnie nagle Gambit Gaming lub Copenhagen Wolves, co wydaje się mało prawdopodobne. A w play-offach Roccat może jeszcze zamieszać…

Fnatic nie do powstrzymania (4-0)fn

Ekipa mistrzów świata sezonu 1 była niewątpliwie największym wygranym superweeku. Cztery zwycięstwa, zaczynając od meczu z Roccatem, przez Millenium i Gambit, kończąc na liderach z Alliance wreszcie mogą napawać kibiców Fnatic optymizmem. Wydaje się, że obrońcy tytułu znowu przygotują na play-offy dobrą formę i postarają się po raz kolejny zwyciężyć w rozgrywkach.

Gambit coraz dalej od utrzymania (0-4)gg

W skrajnie odwrotnej sytuacji są wieloletni arcyrywale Fnaticu – Gambit Gaming zakończyło superweek z tragicznym wynikiem 0-4. Nie wygrywając żadnego ze spotkań Diamondprox i jego koledzy bardzo zbliżyli się do udziału w meczach relegacyjnych. Smutno ogląda się upadek potęgi po odejściu tylko jednego gracza…

Copenhagen Wolves wciąż na ostatnim miejscu (1-3)cw

Wilki chyba pogodziły się już z tym, że przyjdzie im się zmierzyć z drużyną z Challenger Series w walce o utrzymanie w LCS. Gracze duńskiego zespołu grali w superweeku po prostu słabo, ale przebudzili się na ostatnie spotkanie, w których zupełnie zaskakująco udało im się pokonać liderów z Alliance. Niemniej zawodnicy Copenhagen Wolves grają bardzo nierówno i nie wydaje się, żeby byli w stanie zapewnić sobie miejsce w play-offach.

Przeciętne SK Gaming (2-2)slk

Wicelider rozgrywek zaprezentował się w ostatniej kolejce bardzo przeciętnie. Wygrał dwa spotkania, ale były to mecze z dwoma obecnie najsłabszymi drużynami w stawce, czyli CW i Gambitem. SK odnotowało natomiast po raz kolejny porażkę z Alliance, zaskakująco przegrało także z SHC. Czyżby drużynę CandyPandy dopadł spadek formy właśnie teraz, gdy walka o miejsca na Mistrzostwach Świata wychodzi na ostatnią prostą?

Nierówne Alliance (2-2)all

Także niekwestionowani liderzy tego splitu, czyli zespół Alliance nie błyszczęli w superweeku. Co prawda wygrali z SK i SHC, ale polegli w starciach z Fnatic i przede wszystkim, zupełnie zaskakująco, w meczu z Copenhagen Wolves. Wydaje się, że to ostatnie starcie to wypadek przy pracy, ale fanów Froggena i spółki może nieco martwić brak równej formy u graczy Alliance.

Zadziwiająco mocne SHC (3-1)shc

Supa Hot Crew po ostatnich, słabych występach wreszcie się odbiło. Bilans trzech zwycięstw, uwzględniając w tym wygrane z SK Gaming i Millenium przy tylko jednej porażce z bardzo mocnym w tym splicie Alliance wygląda dobrze. Czyżby SHC w końcu się przebudziło i dołączyło do wyrównanej walki o możliwość występu na Mistrzostwach Świata?

Millenium znów nie zachwyca (1-3)mul

Ekipa Creatona, Kevina i Kerpa znów prezentuje się bardzo nierówno. Jeszcze niedawno część ekspertów typowało właśnie ten zespół do wyjazdu do Korei, ale Millenium po raz kolejny się pogubiło. Ich mecze są najczęściej bardzo wyrównane, ale MIL nie potrafi zabezpieczyć bardzo ważnych zwycięstw. Przegrane z bezpośrednimi rywalami w walce o pierwszą trójkę, czyli Fnatic, SHC czy Roccat wyglądają dla Millenium bardzo źle, ale jest jeszcze trochę czasu. Być może tej drużynie uda się ustabilizować formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami play-offami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.