Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dyskusja tygodnia: Lissandra

Wraz z nastaniem nowego roku powracamy do znanych niektórych z Was dyskusji tygodnia. Dyskusje tygodnia będą w założeniu miejscem, w którym oddajemy Wam pole do popisu. Obierając temat dyskusji wskazujemy Wam jedynie ogólny kierunek – z wielką chęcią zobaczymy w nich także dyskusje ogólne (o mecie czy strategii).

W dzisiejszym odcinku pomówimy o Lissandrze, która ostatnio zyskuje coraz większe uznanie na górnej alei, gdzie sieje postrach swoim wczesnym harassem, dobrymi wymianami i wspaniałym full-inem.

Build

zhonyashourglassrabadonsdeathcapvoidstaffionianbootsofluciditymorellonomiconabyssalscepter

Wbrew temu co składa większość magów podstawowym wyborem butów na Lissandrę były butki zmniejszające czas odnowienia – dzięki nim wraz z morellonomicon Morello i masterkom możliwe było uzyskanie maksymalnego CDR na poziomie 40%. Trzy pierwsze przedmioty są raczej samo wytłumaczalne – jak większość magów także i Lissandra potrzebuje obrażeń, a zhonyashourglass Zhonya jest jej potrzebna, aby przeżyć w środku przeciwnego teamu. abyssalscepter Abyssal nie jest zawsze widywany, ale często dopełnia Lissandrę dając jej sporą dawkę dodatkowych obrażeń (i uzupełniając nieco braki w przebiciu odporności wynikające z innego wyboru butów).

Masterki

Wśród masterek nie zobaczycie raczej rocket science – większość graczy idzie standardowym 21/0/9 z nieznacznie zmienianymi drobnymi punkcikami. Co ciekawe – większość graczy decydowała się na wybór ciasteczka, które pomagają we wczesnych all-inach.

masterki_lissandra

Runy

Tutaj obserwować możemy zdecydowanie większą różnorodność, a na prawie każdej z pozycji znajdziemy przynajmniej 2 typy wybieranych run.

Magic Penetration  / Hybrid Penetration – W zależności od przeciwnika na linii decydujemy się na hybrydowe przebicie (jeśli przewidujemy częste wymiany na linii, także oparte an poke’u z autoataków) lub zwykłe – magiczne

Health flat / Health per level / Armor / Armor per level – do wyboru do koloru. Ogromny rozstrzał wyborów w zależności od personalnych upodobań i przeciwnika na linii.

Magic Resist / Ability Power – Przy nastawieniu się na agresję wybierzemy Ability Power (a także jeśli przeciwny team ma zbyt mało źródeł ap obrażeń)

Ability Power – W zasadzie jedyny słuszny wybór. Bardzo rzadko widywano także runy na movement speed, ale raczej w formie testu nowej rzeczy.

Summoner Spelle

flashteleport

Najczęściej przewijająca się kombinacja wyborów na górną linię. Teleport stwarza nam ogromne możliwości taktyczne i często skutkuje zwyczajnie wygraną grą.

Fanarty

Postać to jednak nie tylko mechnika, a wielu z Was jest żywo zainteresowanych otoczką fabularną oraz pracami artystycznymi związanymi z League of Legends. Poniżej znajdziecie

Kliknij aby zobaczyć

plague_queen_lissandra_by_za_leep_per-d79mvgo

Lissandra-League-of-Legends-Wallpaper-full-HD-Desktop-6

lissandra_lol_by_darikaart-d66xixc

league_of_legends_lissandra_space_cyborg_splash_by_kashuse-d6wt6ur

league_of_legends___lissandra_wallpaper_by_xrazerxd-d6405kf

lissandra

golden_fury_lissandra

Cosplaye

Kliknij aby zobaczyć

blade_queen_lissandra_by_sarahspaghetti-d810tu8

3.1

lissandra_by_seph_n_amelia-d6iwvlc

Oddajemy pałeczkę

A Wy, jak ocenianie Lissandrę w obecnej mecie? Jakie są jej słabe, a jakie mocne match-upy? Kiedy ją wybierać, a kiedy unikać? Jak należy nią grać? Czy są tu jacyś gracze mainujący Lissandrę i czy mają jakieś porady szczególnie dla początkujących graczy? Jakieś niezwykle użyteczne tricki, które mogą łatwo poprawić naszą grę tą postacią? Co sądzicie o buildzie wybieranym przez profesjonalistów? Zgadza się z Waszymi wyborami czy wprost przeciwnie – macie jakieś ciekawe strategie które warto omówić?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.