Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

“Drophacki są problemem i aktywnie z nimi walczymy”

W ostatnim czasie gracze League of Legends, zwłaszcza c coraz częściej borykają się z problemem drophacków, które skutecznie zmniejsza satysfakcję czerpaną z gry i uniemożliwia zdrową i równą rywalizację. W związku z tym jeden z pracowników Riotu – tmx opublikował oświadczenie, w której możemy znaleźć stanowisko tej firmy odnośnie tej sprawy:

W ostatnim czasie na całym świecie zauważyliśmy ponowny wzrost częstotliwości występowania drophacków na serwerach League of Legends. Drophacki zazwyczaj skutkują drobnymi niedogodnościami kiedy gracze muszą mierzyć się w trakcie rozgrywki z komunikatem “Attempting to reconnect”, a dodatkowo istnieje możliwość że dana gra nigdy się nie zakończy, albo całkowicie zniknie z czyjegość match history.

Wykrywanie i zapobieganie cheatowaniu jest dla nas ciągłym wyzwaniem, w związku z czym cały czas poprawiamy używane do tego technologie. Obecnie pracujemy nad wieloma projektami, które powinny w tym pomóc jednak niestety nadal potrzebujemy jeszcze trochę czasu zanim będziemy mogli wprowadzić je na serwery live. Nie możemy zagwarantować, że zakończą one problemy z drophackami raz na zawsze, gdyż zdajemy sobie sprawę że zawsze będzie to swoisty wyścig zbrojeń, jednak wierzymy że znacznie utrudni to życie tym, którzy są związani z tym procederem.W tym samym czasie będziemy prowadzić działania przeciwko wszystkim kontom powiązanym z drophackami czy to w teraźniejszości czy to w przeszłości. Podobnie jak w przypadku fali banów z poprzedniego roku nie będziemy okazywać żadnej łaski i wszystkie powiązane konta zostaną pernamentnie zbanowane. Nie będzie żadnych ostrzeżeń, czy dwutygodniowych banów tylko od razu zwyczajnie takie konta zostaną zamknięte. Wspomniana fala banów już się zaczęła i spodziewamy się, że przed końcem tygodnia zajmiemy się większością kont. Zajmie to jednak trochę czasu głównie przez to iż chcemy upewnić się że dane konto na pewno jest winne. Jesteśmy pewni że będziemy w stanie poprawnie wykryć konta, które faktycznie złamały w ten sposób regulamin.

Nie spodziewamy się jednak, że fala banów od razu zmniejszy częstotliwość występowania tego procederu. Decyzja o użyciu drophacka jest bardziej związana z czyimś nastawieniem, poczuciem etyki, czy poszanowaniem dla zasad i innych graczy. Chcemy żeby w League of Legends występowała rywalizacja, ale chcemy żeby była ona uczciwa i pozytywna. Wierzymy, że gracze, którzy próbowali użyć drophacków zrzekli się prawa do grania w League of Legends i bycia częścią naszego community.

Studiując dane nie widzimy wielkich korzyści płynących z tego typu zachowania. Winni gracze widzą tylko chwilowe własne korzyści takie jak kilka dodatkowych LP, uchronienie się przed prawie pewną porażką na przykład w meczach promocyjnych, ale czy naprawdę warto jeśli narażasz tym samym swoją całą przyszłość w League of Legends. Tymczasowe i pomniejsze nagrody są zdecydowanie nieproporcjonalne do krzywdy jaka spotyka graczy, którym drophack utrudnia normalną rozgrywkę.

W Europie wydaliśmy już kilka “wzmocnionych” pernamentnych banów (np. prawny zakaz uzyskiwania dostępu na jakiejkolwiek z naszych usług pod karą wzniesienia oskarżenia) przeciwko wyjątkowo negatywnym graczom i jeśli zobaczymy że jacyś ludzie ciągle wykazują się wyjątkowo toksycznym i aspołecznym zachowaniem to będziemy rozszerzać tę grupę. Mamy nadzieję, że uda nam się już wkrótce wydać wspomniane poprawki i dziękuję wam wszystkim za cierpliwość kiedy szykowaliśmy środki by uporać się z tymi problemami. Chcielibyśmy opublikować tę wiadomość wcześniej, ale chcieliśmy być pewni, że będziecie wiedzieć jak poważnie traktujemy ten problem i mamy nadzieję że wspomniane działania przyczynią się do dostarczania wam możliwie jak najlepszego doświadczenia w League of Legends.

źródło: http://boards.euw.leagueoflegends.com/en/c/announcements-en/ErvzMk1Y-increase-of-drophacks-may-2015

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.