Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dowiedz się wszystkiego o Bardzie – odpowiedzi

Niedawno zadaliśmy Wam pytanie – czego chcecie się dowiedzieć na temat nadchodzącej postaci – Barda. Zebraliśmy najważniejsze i najciekawsze z Waszych pytań, a odpowiedzi na nie przedstawiamy poniżej. Zainteresowanie akcją było na tyle duże, że zamierzamy w przyszłości powtórzyć akcję i zbierać od Was wątpliwości nie tylko na temat nadchodzących postaci, ale także nowych mechanik.

Co mogą zrobić bohaterowie w portalu?

Praktycznie nic, działa tak jak tunel Rek’Sai, przenosi automatycznie. Ale udowodniono, że można w czasie podróży rzucać smite więc pewnie inne summoner spelle też.

Jak działa przemieszczanie się w portalu ze ścianą Anivii/ultem Kalisty/ultem Azira?

Efekty CC działają na osoby przemieszczające sięw portalu – za pomocą ściany Anivii można przeszkodzić i natychmiast wyrzucić przeciwnika z tunelu. Także ult Kalisty i ult Azira wyrzucają przeciwnika z portalu. Poniżej znajdziecie screen przygotowany podczas naszych testów:

Większość najciekawszych interakcji z portalem Barda znajdziecie na poniższym materiale filmowym:

https://www.youtube.com/watch?v=cgtHOXoI_7c

Czy przechodząc przez tunel można otrzymywać obrażenia?

Jak wyżej wspomniano, da się zadać obrażenia komuś w tunelu jeśli go namierzysz i uderzysz.

Czy można zatrzymać przeciwnika podczas przechodzenia przez nasz portal? Jeśli tak, co się wtedy stanie?

Bohater zostanie wyrzucony poza hitbox portalu, w zależności od użytej umiejętności może zostać zestunowany, otrzymać obrażenia lub po prostu zostać przesunięty.

Te małe duchy z jego pasywki pojawiają się tak, jak u Ashe ładunki pasywu, tylko wolniej czy je też trzeba zbierać?
Pojawiają się tak, jak ładunki pasywu u Ashe, po autoataku zostają zużyte i na pasku efektów pokazuje nam się ikona z ładowaniem pasywki. Teoretycznie ilość meepów jest nieokreślona ale zdobywanie ich jest bardzo wolne – przy ponad 100 “punktach” pasywki możemy mieć ich maksymalnie 4, 1 odnawia się co 10 sekund.

Czy nadaje się do jungli?

Przy obecnych itemach do jungli da się junglować 99% championów także tak – Bard nadaje się do jungli ale jest okropnie wolnym junglerem, z jednym skillem zadającym dmg (w dodatku słabo skalującym się z ap). Ogólnie jest mnóstwo championów, które zrobiłyby to lepiej. Bard w jungli porównywalny jest do Soraki w jungli. Więcej informacji o Bardzie w jungli znajdziecie na poniższym materiale filmowym:

https://www.youtube.com/watch?v=H0s0rZcls08

Przez ile sekund utrzymuje się portal?

Portal utrzymuje się przez 10 sekund

Co się stanie gdy ktoś będzie w samym środku portalu gdy ten zniknie? Czy można utknąć w ścianie

Nie można utknąć w ścianie. Hitbox portalu zanika stopniowo – najpierw wejście, “tył” utrzymuje się dłużej dzięki czemu nawet po zniknięciu portalu champion dąży do tego punktu, który tam pozostał.

Co się stanie jak użyjesz zhonyi w momencie ultowania przez Barda? Czy efekty nałożą się?

Zhonya zniesie działanie ulta Barda. Jeśli najpierw zostaniemy zultowani przez Barda to też nie możemy użyć zhonyi będąc w ulcie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.