Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dodatki do trybu obserwatora na PBE

Na PBE pojawiły się dwie zmiany dotyczące trybu obserwatora. Rozwińcie newsa, by usłyszeć oficjalne wypowiedzi z Riotu oraz poznać szczegóły.

Ikonki Barona oraz Smoka

Zapoznajcie się z wypowiedzią jednego z Rioterów, który zajmował się pierwszym z dodatków, które pokazują czas odrodzenia Barona oraz Smoka.

“Witam społeczność PBE!

Moja drużyna udostępniła na PBE dodatek, który ma za zadanie zwiększyć radość z oglądania gier znajomych oraz transmisji LCS. Mieliśmy wiele życzeń od graczy dla tego dodatku od momentu pierwszego udostępnienia trybu Spectatora, i nareszcie udało nam się to dodać dla Was jeszcze przed finałami sezonu trzeciego: teraz możecie zobaczyć kiedy odrodzi się Dragon oraz Baron!

Liczniki pojawią się dwie minuty przed odrodzeniem się tychże stworów, następnie na chwilkę znikają, a potem pojawia się napis “LIVE” (czyt. obecny).

Chciałbym, by każdy z Was poobserwował swoich znajomych i sprawdził ten dodatek.  Ponadto wysyłajcie nam zgłoszenia, gdy tylko znajdziecie jakiś błąd, które ominęliśmy pod koniec testów.

Poniżej zamieszczam kilka screenów jak to wygląda w praktyce:

Dziękuję Wam bardzo,

RiotBrokenSword”

Widok teamfightowy

Drugim z dodatków, który pojawił się na PBE jest widok teamfightowy, który pojawia się po wciśnięciu klawisza “a”. kitae, który pracował nad tym projektem podaje Wam szczegóły:

“Witajcie, PBE-ersi!

Testujemy nowy dodatek do Trybu Obserwatora i chcielibyśmy usłyszeć Wasze komentarze. Nazywamy ten mod “widokiem teamfightowym”. Głównym celem tego modu jest dodanie szerokiego i szczegółowego podglądu spektatorom podczas większych walk drużynowych.

Nasze cele:

  • Skoncentrowanie widoku na przebiegu walki drużynowej, by była ona łatwiejsza do odczytania
  • Zoptymalizowanie informacji na temat bitwy: Kto jest w walce? Kto wygrywa? Ile ludzi zginęło w każdej drużynie?

Przyjrzyjmy się temu dokładniej. Na powyższym screenie możecie zobaczyć:

  • Team health bars/Ilość drużynowego zdrowia pomaga spektatorom określić kto ma przewagę oraz pokazuje znaczenie umiejętności obszarowych oraz uleczeń
  • Loss of control icons/Ikonki kontroli tłumów pomagają oglądającym poczuć potęgę takich efektów – jeśli Malphite trafi swoim malphiter ulti całą wrogą drużynę, będzie to łatwe do zobaczenia
  • Kill counter/Licznik zabójstw pokazuje progres każdego z bohaterów do zdobycia pentakilla
  • Ulti / Summoner Spell status umożliwia porównanie kto ma dostępne ultimaty oraz czary przywoływacza
  • Dead champions/Martwi bohaterowie mają podobny licznik czasu śmierci jak w widoku grającego

Nie każdy bohater jest zawsze tam, gdzie rozpoczyna się walka drużynowa. Widok teamfightowy pomaga Wam zrozumieć kto jest w środku walki:

  • Bliscy bohaterowie, tak jak Caitlyn są prezentowani jasną ikonką oraz mają szarą ramkę. Znajdują się oni na screenie lub są powiązani z walką drużynową
  • Oddaleni bohaterowie, jak Renekton mają ciemniejsze ikonki
  • Drużynowe liczniki zdrowia pokazują zdrowie bliskich bohaterów (jaśniejsze) oraz oddalonych (ciemniejsze)

Możecie nam pomóc testować ten dodatek poprzez oglądanie gier na PBE. Podczas gdy ten widok jest przeznaczony do używania podczas walk drużynowych, może działać poprawnie przez cały czas (jak inne widoki w trybie obserwatora). By uruchomić ten widok, wciśnijcie “a” podczas oglądania.

Czekamy na Wasze komentarze!”

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.