Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dobre złego początki – Roccat w pierwszym dniu superweeku.

Wczoraj Roccat stanął przed szansą dorwania reszty stawki w zestawieniu. Przeciwnikiem jednak okazał się lider, który przez cały split okupuje 1 miejsce nie bez powodu. Tym razem po raz kolejny zobaczyliśmy dlaczego to Froggen i spółka pomimo drobnych potknięć trzęsą Europejskim LCS-em i dlaczego każdy błąd na poziomie profesjonalnych rozgrywek jest bezlitośnie karany.

Drużyna  Bany  Picki
rocc  ROCCAToriannatwistedfateleesingragaselisecorkizileannami
slk ALLIANCEkassadinmaokaifizzmorganakogmawireliarivenxerath
 

Bany

Roccat skopiował 2 bany ze swojej poprzedniej gry. Po raz kolejny zawodnicy tego teamu nie chcieli grać przeciwko Orianni i Twisted Fate’owi. Ten fakt jednak nie dziwi gdy weźmie się pod uwagę to co Froggen potrafi robić obydwoma postaciami. Na koniec postanowiono zbanować Lee Sina, gdy było wiadomo, że Alliance będzie musiało odpuścić Gragasa bądź Fizza. Alliance poza standardowymi banami Kassadina i Fizza postanowiło zbanować Maokaia, którym Xaxus nieźle dał się we znaki Gambitowi. Jednak z taką ilością banów musieli oni odpuścić któryś z ważniejszych picków dla Polaków. Trzeba przyznać, że Roccat bardzo mądrze rozegrał tą fazę meczu, dzięki czemu mogli zdobyć bardzo mocny pierwszy pick i nie dopuścić lidera tabeli do zdobycia jednego z takowych.

 

Picki

Gragas był najcenniejszą zdobyczą Roccatu. To co Xaxus potrafi nim zrobić na topie tylko to potwierdza.  Pozostałymi postaciami polscy gracze również potrafią narobić zamieszania. Jedynym zaskoczeniem (ale za to jakim!) był mid, gdzie postanowiono skierować Zileana. Widzieliśmy już go raz w poprzednim tygodniu podczas Amerykańskich rozgrywek, był też grany w Korei, która jest często inspiracją trenera Roccat – Veggiego. Mimo to nikt nie spodziewał się tego staruszka. Po kompozycji było widać, że drużyna nastawia się na mocną, środkową fazę gry.

Drużyna pod wodzą Froggena postawiła z kolei na late game. Przy odpowiedniej porcji czasu i farmy Irelia, Kog i Xerath są w stanie zmieść wrogów i na to właśnie było nastawione Alliance – przetrwać mid game, nie zostać zbytnio w tyle i gdy przyjdzie czas zniszczyć wroga. Jak było widać okazało się to słuszną strategią.

 

Early

Zaczęło się od dość chaotycznej walki w jungli, która jednak nie przyniosła żadnych ofiar. Szybko zostało to jednak naprawione, bo pierwsza krew została wytoczona z Wickda w okolicach 4 minuty przez Jankosa. Junglerowi Roccat było jednak mało, bo niecałe 2 minuty później zjawił się na topie i tam również pozamiatał, tym razem z pomocą Celavera i Vandera. Wynik 3-0 w 6 minucie był wyjątkowo dobrym startem. Polacy nie mieli jednak zamiaru na tym poprzestać, bo jeszcze przed 10 minutą stan killi wynosił 5-1 na korzyść naszych, co przekładało się również na przewagę w farmie i ostatecznie 2000 golda przewagi.

Mimo to Alliance nie miało zamiaru się jeszcze poddawać, cała piątka zebrała się razem i zdobyła pierwszego smoka. Roccat jednak natychmiast odpowiedziało zdobyciem turreta, co wyrównało rachunki.

Reszta wczesnego etapu gry minęła jednak bez większych emocji. Obie druzyny zabiły po wrogim junlerze, a Roccat zdobył drugiego smoka. Poza tym przez większość czasu nie działo się nic wartego większej uwagi.

 

Mid

Polski team w dalszym ciągu napierał na przeciwników. Alliance pomimo, że musiało oddać wszystkie zewnętrzne wieże i jeszcze jednego smoka nie pozwalało na zdominowanie się. Wciąż panowali nad wizją po swojej stronie mapy i skupiali na farmie jak najmocniej by zredukować różnicę w złocie, która w  25 minucie wynosiła już niemal 5,5 tysiąca sztuk złota. Mimo tego wszystkiego byli sobie w stanie pozwolić sobie na odepchnięcie przeciwnej drużyny, a także wyrównanie jeśli chodzi o ilość zniszczonych wież.

Zawodnicy Roccat wiedzieli, że nie mogą sobie na to pozwolić. Musieli szukać walki. Około 30 minuty  ściągnęli rywali w okolice Barona i gdy tylko nadarzyła się okazja, zaatakowali.

Błyskawiczny flash i stun ze strony Xaxusa pozwolił na szybkie unicestwienie Froggena, mało też brakowało by nie poległ również Shook. W obliczu tej sytuacji postanowiono ruszyć na Nashora. W obliczu tego Alliance rzuciło się by przeszkodzić Polakom, jednak na nic się to zdało, brakowało im mocy, a do tego Shook dał ciała przy próbie przeskoczenia ściany osłaniającej Barona. W rezultacie Roccat zdobył kolejnego killa oraz baron buffa. Jeśli dołożymy do tego smoka to okaże się, że przewaga w złocie urosła do 8 tysięcy. Położenie lidera było co najmniej nie wesołe.

Mimo jednak tak dużej przewagi zawodnicy Roccatu wiele nie zwojowali, udało im się zdobyć zaledwie 2 turrety i nie stworzyli żadnej okazji do zainicjowania walki.

 

Late

Dopiero po upływie kolejnych paru minut udało im się zdobyć 2 kolejne wieże na bocie i odsłonić inhibitor. Mimo to, Froggenowi udało się zabić Overpowa przy pomocy xerathr ulti Xeratha. Perfekcyjnie trafił każdym pociskiem w Zileana, na co Polak jedynie złapał się za głowę, co pięknie podsumowało całą sytuację. Mimo to różnica w finansach wciąż rosła i wynosiła mianowicie 11 tysięcy sztuk złota.

Nastąpiło przegrupowanie i po raz kolejny obydwa teamy spotkały się w okolicy Barona i tu miała miesce prawdziwa tragedia. Wszyscy zawodnicy Alliance zagrali perfekcyjnie. Nyph rzucił świetne morganaqQ, Tabzz ostrzeliwywał wszystko nie pozwalając się tknąć, Shook wspaniali wbił się w Celavera, a Froggen dokończył dzieła zniszczenia swoim xerathrulti. Zabicie 3 zawodników polskiej drużyny wystarczyło, cały team pod wodzą Froggena rzucił się do pushu i błyskawicznie zakończył ten mecz. GG

 

Podsumowanie

Wszystko sprowadziło się do przeczekania. Alliance wytrzymało najgorszą dla nich fazę gry i zniszczyło Roccat pomimo ich przewagi w złocie. Wystarczyło wykorzystać jeden błąd popełniony w późnej fazie gry, to było dość by zniszczyć Polaków, którzy prowadzili od samego początku meczu.


Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.