Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dlaczego niebieska strona jest OP? Fakt czy mit?

Dlaczego niebieska strona jest OP? Fakt czy mit?
Ktoś na reddit zrobił statystykę z wszystkich rozegranych meczy w czasie MLG i wyszło, że strona niebieska miała olbrzymią przewagę w wygranych rozgrywkach nad fioletową (chyba 58,6% do 41,4%). Dlaczego tak jest?

https://www.youtube.com/watch?v=8AMbWFNuEV8

Jeden z pro graczy wyśmiewał się nawet z SK Gaming, że mogąc wybrać stronę, 2 razy wybrali fiolet.

Jaka jest różnica? A taka :

1. Drużyna niebieska może zgankować topa od dwóch stron, co zmusza fioletowego do grania bardziej defensywnie i nie może on sobie pozwolić na żaden lane-push.
2. Drużyna fioletowa może łatwo zgankować bota od strony niebieskich 🙂
3. Drużyna niebieska na bocie ma przewagę, bo mogą sobie zrobić double golemy.
4. Drużyna niebieska ma przewagę, gdyż top może sobie wziąść Blue buffa gdy mid nie potrzebuje, oraz bot może łatwo wziąść Red buffa..

Autorem wpisu jest Kamil Muszker

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.