Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dlaczego K0u opuszcza kolejną drużynę?

Utalentowany norweski dżungler Tri Tin “K0u” Lam zdecydował się opuścić kolejny zespół walczący w Challenger Series. Młody zawodnik w swojej krótkiej karierze zdążył już reprezentować barwy zespołów takich jak Reason Gaming, Cloud 9 Eclipse czy ostatnio Ninjas in Pyjamas. Gracz ten “słynie” jednak nie tylko ze znakomitych umiejętności, ale także z dość trudnego charakteru.Te opinie zdaje się potwierdzać oświadczenie Alesa “Freeze” Knezinka – strzelca NiP-u – drużyny, z której młody dżungler odszedł kilka dni temu. Czeski ADC wydał na facebooku oświadczenie dotyczące K0u i powodów jego rozstania z formacją Ninjas in Pyjamas.

Nareszcie znalazłem trochę czasu, żeby to napisać.
Zacznijmy w momencie, w którym Cabochard dołączył do drużyny, a dżunglerem był K0u. Było to chwilę po tym jak Alex Ich zastąpił PowerofEvil’a na środkowej alei, gdyż K0u odmówił gry z tym midlanerem z powodu jego stylu gry. W tym czasie wszyscy rozgrywaliśmy bardzo wiele meczów, wygrywaliśmy wiekszość scrimów i czułem się naprawdę świetnie. Chcieliśmy być najlepsi i wyglądało na to, że faktycznie jesteśmy, przez chwilę. Niestety po kilku dniach intensywnej gry nasza postawa i skupienie na treningach bardzo ucierpiały. Największymi problemami było trolowanie i tilt podczas scrimów. To, spowodowane głównie przez K0u, stworzyło złą atmosferę w zespole.
Zacząłem zwracać uwagę na zachowanie K0u w meczach treningowych, co jeszcze wzmożyło trolowanie ze strony naszego dżunglera (za każdym razem kiedy mówiłem, że K0u troluje on po prostu wchodził pod wieżę przeciwnej drużyny i oddawał double-buffa przeciwnemu strzelcowi). Przestałem narzekać, kiedy trener w końcu postanowił poprawić zachowanie K0ua. Było to w tym czasie niemożliwe (kiedy każdy mówi ci, że jesteś najlepszy, a ty masz tylko 16 lat… tak myślę, że ma to wpływ na twoją postawę). Za każdym razem kiedy trener próbował pracować nad postawą K0ua on pytał go: “I co macie zamiar zrobić? Wyrzucić mnie? Nie znajdziecie lepszego dżunglera ode mnie.” Dokładnie tak powiedział. Była to prawda, nie mogliśmy znaleźć nikogo, kto mógłby go zastąpić. Staraliśmy się, więc poprawić jego postawę po raz kolejny.
W tym czasie Cabochard zaczął prosić o ganki zdecydowanie za często. Także i tutaj byliśmy świadkami bardzo negatywnej postawy. Za każdym razem, kiedy ktoś poprosił K0ua o ganka on winił tę osobę za przegraną grę i brak możliwości gry według własnego przekonania.
I znowu interwencja trenera. Pozwoliliśmy K0u według własnego mniemania. Przez tydzień nikt nie prosił go o pomoc, a on robił, co sam uważał za słuszne. W tym czasie K0u przestał regularnie grać SoloQ i jego umiejętności znacznie spadły, w mojej opinii. Nie miał też motywacji do gry. To ponownie sprawiło, że przegrywaliśmy scrim za scrimem, a nasza gra pozostawiała wiele do życzenia. K0u zaczął feedować na potęgę w treningach i musieliśmy coś zmienić po raz kolejny.
Ponownie zaczęliśmy prosić o ganki i mówić K0u, co ma robić, od kiedy jego własny pomysł na grę po prostu nie działał. Było to kilka dni przed meczech przeciwko SK Prime w Challenger Series. Myślę, że po tym spotkaniu K0u zrozumiał, że jego umiejętności spadły i po spotkaniu zespołu obiecał zmienić swoją postawę i zacząć przykładać się do scrimów. Drugiego dnia, po tym jak Cabochard nieustannie prosił o pomoc na górnej alei, K0u zdecydował się opuścić drużynę, po krótkim spięciu z Cabo (kolejna kłótnia o to czy powinniśmy prosić o ganki czy pozwolić K0u decydować samemu). Dwa dni przed play-offami. Jego ostatnie słowa brzmiały: “Nie mogę dotrzymać mojej obietnicy i nie chcę grać z tą drużyną”.
Zapomniałem także dodać, że K0u został zakontraktowany przez Gamers 2 dwa tygodnie przed decydującą fazą spotkań. Dokładnie w czasie, kiedy intensywne scrimy zmieniły się czysty trolling doprawiony tiltem.
Chciałbym także powiedzieć kilka gorzkich słów o sobie i reszcie zespołu, bo nasza postawa też nie była idealna. Za bardzo chciałem naprawić nasze problemy i jeśli przez cały czas powtarzały się te same kłopoty i nikt nie chciał ich ruszać to podchodziłem do tego w zły sposób. Większość graczy ma gorsze dni, to się po prostu zdarza. Każda drużyna ma problemy.
Mogę zaznaczyć, że ktokolwiek (menadżerowie/gracze) był w kontakcie z K0u w czasie jego pobytu w NiPie jest w stanie potwierdzić, że to, co mówiłem jest prawdą. Nie naprawiam niczego, ale jestem człowiekiem, który nie boi się powiedzieć jak było naprawdę.
Na koniec chciałbym przeprosić za bardzo ostry osąd tej sytuacji (opuszczenie drużyny 2 dni przed najważniejszym turniejem zbytnio nie pomaga…) i chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego zarządowi G2 we współpracy z K0u.
Mam nadzieję, że K0u dorośnie jako gracz i jako osoba. Po tym wszystkim nie boję się powiedzieć, że jest on jednym z najbardziej utalentowanych europejskich dżunglerów i będzie jednym z najlepszych zawodników na tej pozycji, jeśli tylko uda mu się poprawić swoje zachowanie i postawę.
Niech ktoś zrobi TL;DR do diaska. Jestem w tym słaby.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.