Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dexter żegna się z CLG, OddOne wraca do głównego składu TSM

Na amerykańskiej części e-sportowej sceny doszło dzisiaj do kolejnych zmian. Z Counter Logic Gaming odszedł dzisiaj niemiecki jungler – Marcel “Dexter” Feldcamp, a tymczasem wszystko wskazuje na to, że włodarze innej amerykańskiej drużyny – Team SoloMid znaleźli już zastępstwo dla innego junglera pochodzącego z Niemiec Maurice’a “Amazinga” Stückenschneidera, który kilka dni temu zdecydował się na powrót do Europy.

Decyzja o odejściu Dexter z CLG podobnie jak w przypadku Amazinga została podjęta przez samego zawodnika, który nie zdecydował się przedłużyć swojego kontraktu o kolejny sezon. W przeciwieństwie jednak do swojego rodaka były jungler Counter Logic Gaming nie zdecydował jeszcze w jakim regionie będzie chciał kontynuować swoją karierę i jak sam przyznaje rozważa on obecnie kilka różnych opcji i pozostaje otwarty na ewentualne przyszłe pomysły. Tymczasem organizacja Counter Logic Gaming oficjalnie ogłosiła, że w przeciągu kilku najbliższych tygodni będą trwać testy pewnych zawodników i już wiadomo, że testy te nie ograniczą się tylko i wyłącznie do roli junglera (CLG testować będzie chciało najprawdopodobniej wypróbować część swoich obecnych graczy na innych pozycjach). Taka informacja nie powinna raczej dziwić biorąc pod uwagę fakt, że właściciel CLG – George “HotshotGG” Georgallidis nie tak dawno zapowiadał, że nie pozwoli by w nadchodzącym sezonie jego drużyna spisała się równie słabo co w poprzednim przyznając jednocześnie, że w rosterze tego teamu dojdzie do pewnych przetasowań.

Drugą wiadomością z amerykańskiej sceny jest fakt, że do głównego składu TSMu może już wkrótce powrócić Brian “TheOddOne” Wyllie, który na przełomie kwietnia i maja tego roku zawiesił swoją karierę gracza i został trenerem właśnie w Team SoloMid. Teraz jednak kiedy z TSMu odszedł Amazing, a team ten musi wybrać nowego zawodnika spośród graczy pochodzących z Ameryki i takich, którzy w przeszłości występowali w NALCS lub NACS, OddOne mógłby zdecydować się na powrót by pomóc swojej drużynie. Dodatkowo podczas jednego ze streamów OddOne’a  obecny top laner Team SoloMid – Marcus “Dyrus” Hill zapytał się Briana kiedy ten wraca by grać z powrotem w teamie i choć czasem tego typu “wycieki” okazują się być prawdą musimy brać też pod uwagę możliwość, że Dyrus zwyczajnie trollował, a sam OddOne nie zamierza wracać do roli zawodnika.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.