Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Darker bliski odejścia z Gambit Gaming

Szykują się potencjalne zmiany w kolejnym zespole z LCS EU. Gambit Gaming nie ma ostatnimi czasy szczęścia do supportów. Przed letnim sezonem odszedł od nich Edward, który uważany był za najlepszego gracza na swojej pozycji na kontynencie. Po dwóch miesiącach z Darkerem w składzie wygląda na to, że zespół czekają kolejne zmiany na tej pozycji. Na oficjalnej stronie LCSa dotychczasowy support rosyjskiej drużyny zastąpiony został nieznanym na europejskiej scenie Erihiem “Voidle” Sommermannem.

 

Dotychczasowa sytuacja pozycji Darkera w składzie Gambitu została wytłumaczona przez niego samego na redditcie:

Niestety nie mogę pomóc swojemu zespołowi w tym tygodniu, pomimo, że przyszłe mecze są dla nas bardzo ważne. Mój obecny stan zdrowia wymaga rehabilitacji, jet lag [po pobycie na Teneryfie]  i ostatnie 7h +2h lotu nie były dla mnie zbyt dobre. Po prostu wiem, że w obecnym stanie nie będę mógł grać zbyt dobrze i muszę udać się do kliniki, kiedy mój zespół będzie grał mecze w LCS.

Jeżeli chodzi o mnie i Genje – muszę przyznać, że nasza obecna sytuacja jest w tym momencie zła. Nasza synergia na linii jest bardzo, bardzo słaba. Czuje zazdrość oglądając lepsze botlane’y, takie jak w SK Gaming czy Cloud9, ale to głównie ja stanowię problem. Zrozumienie się i odpowiednia komunikacja podczas grania duo lane’a są bardzo ważnymi aspektami gry i osobiście nie umiem się bez tego cieszyć grą.

Po tym tygodniu LCSa spróbujemy rozwiązać nasze problemy, a jeżeli się nam nie uda – prawdopodobnie zacznę szukać nowego zespołu, który będzie pasował do mnie lepiej, a Genja będzie mógł znaleźć sobie wreszcie idealnego supporta dla siebie.

Wygląda na to, że Genja nie jest najłatwiejszym graczem do porozumienia się. Po tym jak z zespołu odszedł Edward, również mówiło się o problemach w komunikacji na ich botlanie i konflikcie pomiędzy tymi dwoma zawodnikami.

W ostatnich dwóch tygodniach Gambit rzeczywiście nie radziło sobie zbyt dobrze – w poprzednich sześciu meczach zaliczyli bardzo słaby bilans 2-4. Po tym jak na początku rozgrywek Darker grał na bardzo solidnym poziomie, a Genja był po Creatonie najlepszym ad carry pierwszej części Summer Splitu, gra ich zespołu zaczęła się psuć. Darker w każdej z gier w piątym i szóstym tygodniu LCSa zaliczył bardzo dużą ilość deadów, a Genja zwykle był nieobecny przez całe gry, próbując farmić, kiedy jego ekipa przegrywała mecze.

Swoją szansę na zabłyśnięcie dostanie Voidle, który znany jest tylko i wyłącznie rosyjskiemu community. Jak historia pokazała już wcześniej – rezerwowi po bardzo dobrych występach zwykle już zostawali w danym składzie na dłużej. Gambit Gaming w ten weekend rozegra mecze z Team Alternate oraz Fnatic. Obecnie z bilansem 10-8, razem z czterema innymi drużynami, zajmują ex aequo pierwsze miejsce w LCS EU.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.