Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: Dark Passage – turecki outsider

Dark Passage rywalizowało o miejsce na Mistrzostwach Świata w turecko-rosyjsko-australijskim turnieju o dziką kartę. Pomimo początkowych problemów z pochodzącym z Australii Legacy e-sports do decydującego spotkania turecka ekipa przystąpiła bardzo zmotywowana i rozniosła swoich rywali w stosunku 3-0, zapewniając sobie miejsce na Worldsach. Czy jednak będzie w stanie dotrzymać kroku faworyzowanym przeciwnikom na tym najważniejszym turnieju?

Historia i sukcesy

Dark Passage od dawna jest najlepszą drużyną na tureckiej scenie LoLa. Do tej pory nie przekładało się to na dobre występy na arenie międzynarodowej. Turecka formacja rywalizowała już o dziką kartę, dająca awans na Mistrzostwa Świata sezonu 3, ale wtedy poległa, przegrywając rywalizację z PaiN Gaming oraz Gaming Gear.EU.

Ostatni sezon

Dark Passage 2Tym razem było zupełnie inaczej. Po kolejnych znakomitych występach w tureckich zawodach Dark Passage przystąpiło do turneju o dziką kartę jako faworyt. I choć Australijczycy z Legacy e-sports postawili Turkom trudne warunki to DP nie zawiodło swoich fanów i zwyciężyło w całych zawodach, zapewniając sobie miejsce na Worldsach. Zupełną zagadką natomiast jest postawa tureckiej formacji na samych Mistrzostwach. Wydaje się, że Dark Passage będzie outsiderem grupy A, ale kto wie – może turecka drużyna sprawi niespodziankę?

Gracze

IDNameRole
TurkeyfabulousAsım Cihat KarakayaTop
TurkeyCrystal MAtakan AydınJungle
TurkeyNaruKoray BıçakMid
TurkeyHolyPhoenixAnıl IşıkAD
File:No.pngTouchOmir RosanderSupport
Asım Cihat FABULOUS Karakaya

FabulousTurecki toplaner nazywany przez kibiców Fab Fab Fab Fabulous preferuje agresywną grę. W Dark Passage występuje od maja ubiegłego roku. Zdaje się, że Jayce może się okazać jego asem w rękawie na Worldsach, biorąc pod uwagę uwielbienie, jakim darzy tego bohatera Fab oraz coraz mocniejszą pozycję Obrońcy Jutra w obecnej mecie. Ciekawostką jest także fakt, że Fabulous zaliczył pentakilla na turnieju o dziką kartę 2013, grając Kha’zixem, w meczu przeciwko PaiN Gaming.

Atakan CRYSTAL M Aydın

Crystal MCrystal M jest chyba najmniej rozpoznawalnym zawodnikiem Dark Passage. Jego rola polega w dużym stopniu na pomocy liniom i zapewnieniu możliwości pociągnięcia gry swoim carrym. Trzeba jednak przyznać, że 21-letni turecki dżungler dysponuje bogatym doświadczeniem. Na tureckiej scenie występuje bowiem już od ponad dwóch lat, a na samych Mistrzostwach możemy spodziewać się go grającego Lee Sinem, Nunu, Vi czy Elise.

Anıl HOLYPHOENIX Işık

HolyPhoenixTurecki strzelec jest jednym z dwóch graczy Dark Passage, którzy posiadają konto w kręgu Pretendenta zachodnioeuropejskiego serwera, a także pierwszym tureckim zawodnikiem, któremu udało się tam dostać. HolyPhoenix znany jest z bardzo agresywnego stylu gry. Także zmiany w mecie zdają się mu sprzyjać, gdyż jego najmocniejszym bohaterem jest Tristana, która obecnie dominuje wśród ADC. Z drugiej strony turecki strzelec doskonale prezentuje się również jako Quinn. Czy HolyPhoenix zaryzykuje wybór tej zapomnianej postaci na Mistrzostwach?

Omid TOUCH Rosander

TouchNorweg dołączył do drużyny w ostatniej chwili – niedługo przed decydującym o awansie turnieju o dziką kartę. Zastąpiwszy tymczasowo TrieLBaenRe pokazał jednak na tyle dobrą grę, że Dark Passage postanowiło włączyć go do ekipy na stałe. Touch będzie miał szansę przeżyć wielką przygodę i zagrać przeciwko najlepszym zespołom na świecie. Ale czy pomoże tureckiej formacji walczyć o coś więcej niż pojedyncze zwycięstwo? Jest to niestety raczej mało możliwe.

Gwiazda drużyny

Koray NARU Bıçak

Naru18-letni midlaner jest najważniejszą postacią w drużynie, co dobitnie pokazał w turnieju o dziką kartę. Ciekawym jest, że Naru posiada konto w challengerze na EU West, co pokazuje, że ma on nieprzeciętne umiejętności. Wydaje się, że jego Zed może być celem banów rywali na Mistrzostwach Świata, tym bardziej po tym, co Turek pokazał tym bohaterem w starciach z australijskimi i rosyjskimi zespołami. Stoi przed nim nie lada wyzwanie, bo będzie musiał zmierzyć się z PawNem, U oraz Westdoorem. Każdy z nich wydaje się być znacznie lepszym graczem niż Naru, ale może turecki zawodnik środkowej alei uderzy z zaskoczenia i pokona faworyzowanych rywali?

Mecze

finals_world_championship_s4Dark PassageDark Passage vs AHQAHQ e-sports Club – 18.09. godz. 13:00

Dark PassageDark Passage vs EDGEdward Gaming – 19.09. godz. 12:00

Dark PassageDark Passage vs SamsungSamsung White – 19.09. godz. 14:00

Dark PassageDark Passage vs SamsungSamsung White – 20.09. godz. 11:00

Dark PassageDark Passage vs EDGEdward Gaming – 20.09. godz. 13:00

Dark PassageDark Passage vs AHQAHQ e-sports Club – 21.09. godz. 12:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.