Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czy znasz sekrety League of Legends?

Czyli kilka interesujących faktów, o których mogłeś nie mieć pojęcia:

 

 

 1. Po wypuszczeniu vayneq Q Vayne na pierwszym poziomie było silniejsze niż obecne na piątym poziomie. Obecnie dodaje 30/35/40/45/50% bonusowego AD, po wypuszczeniu dodawało 55/60/65/70/75% bonusowego AD.
 2. Podczas shenr ulti Shen dawał tarcze także sobie, co skutkowało łączną jej wartością równą 1500.
 3. shenw W Shena blokowało pierwszy autoatak/czar i nie dodawało tarczy.
 4. chogathw Cho’Gath W uciszało przeciwników na cztery sekundy.
 5. Za przeciwnego bohatera mogłeś dostać do 1000 złota.
 6. caitlynr ulti Caitlyn przestawało się castować gdy przeciwnik wszedł w mgłę wojny – dało się więc od niego zwyczajnie odflashować.
 7. masteryiq Alpha strike było starym ulti Mastera Yi i zadawało 300% jego AD.
 8. warmogsarmor Warmog był stackowalnym przedmiotem, którego wartość zdrowia zależała od ilości zabitych przez Ciebie minionów.
 9. Kiedyś można było używać skoków i dashy podczas roota.
 10. amumur Ulti Amumu zadawało obrażenia rozłożone w czasie.
 11. Stary pasyw Alistara zwiększał jego obrażenia zadawane wieżom o 60% (przeczytaj: Historia opekowatości: Alistar w jungli)
 12. Można było posiadać jednocześnie 3 aury od Sony.
 13. Istniały cztery przedmioty (Youmuu’s Ghostblade, Shurelya’s Reverie, Deathfire Grasp i Randuin’s Omen) budowane z przedmiotów generujących złoto, każdy z nich dawał skrócenie czasu odnowienia i wyposażony był w unikalną umiejętność aktywną.
 14. Heimer początkowo dysponował 6 wieżami (przeczytaj: Historia opekowatości: Heimerdinger)
 15. Kassadin został zaprojektowany jako AD assasyn, jego kassadinw W dawało penetrancje pancerza.
 16. Klon Shaco mógł stackować aury z oryginalnym Shaco. Dodatkowo Shaco był leczony za lifesteal jego klona.
 17. Gdy w trakcie pre-sezonu Sezonu 1 pojawiła się meta wombo-combo, Banshee’s Veil i Merc Treads stanowiły core item każdej postaci, tak jak dzisiejsze wykorzystanie Flasha.
 18. Zaraz po wyjściu, Udyr był najbardziej znienawidzoną postacią z powodu jego bezużyteczności; niedługo potem został zbuffowany, dzięki czemu stał się bardzo, ale to bardzo OP. Może nie tak strasznie jak TF, jednak po 5 levelu mógł dosłownie zmieść przeciwnika 1vs5.
 19. taricr Dawniej ult Tarica dawał AoE heal aura. Ciężko to sobie dzisiaj wyobrazić…
 20. Jeszcze za czasów, gdy bounty było warte nawet ~1000g, świeżo wydany Olaf mógł zabić samego siebie za pomocą damage z olafe E skilla; dzięki temu mógł się uchronić przed zdobyciem przez przeciwnika nagrody.
 21. Dawno, dawno temu jeszcze podczas Bety, gracze byli w stanie atakować fontanny w bazie, a Anivia mogła wycelować w samą siebie i zadać damage wszystkim championom na mapie. Ten bug został usunięty niecały dzień po wykryciu.
 22. To było jeszcze gdzieś okolicach drugiego Sezonu – gdy nastąpiła zmiania masteries, gracze byli w stanie je oszukać, tzn. główną sztuczką było stackowanie spella na CDR; dzięki temu ludzie mogli castować skille bez cooldownu. Na youtube znajduje się kilka osób, które się tym zajmowały, wygląda to niedorzecznie, a sam doświadczyłem tego w trzech grach pod rząd, co stanowiło niezłe wyzwanie.
 23. gangplankq Q Gankplanka zadawało kiedyś magic damage. Zanim Denyplank stał się znany oraz już po usunięciu mechaniki deny, (gangplankw W skill pozwalał na zjedzenie miniona i dawałbuff podobny do tego dzisiaj; to było zbyt dobre, bo gracz, który z nim walczył nigdy zbyt długo nie widział cannon minionów…) GP był uznawany za jednego z najgorszych championów w grze.
 24. U szczytu Sezonu pierwszego: Opekowatość Evelynn. Zanim osłabiono ją do poziomu troll picka, mogła stunować podczas niewidzialności. Udawało się także bugowanie oraz spam evelynnq  hatespike (Q) aż do momentu, w którym stawałeś się znowu niewidzialnym, kiedy to udawało się stunować na niewielkim obszarze. Wypracowanie sobie tej umiejętności dawało prostego double stuna na duo linie.
 25. twitchr Ult Twitcha nakładał efekty on-hit na wszystkich trafionych, zwiększał zasięg, AD oraz AS. Na dokładkę – wchodziły także krytyki. Szczur mógł bez problemu zdebuffować armor całego przeciwnego teamu i zniszczyć go pod wieżą (lifesteal rekompensował całe HP szybciej niż biła go wieża).
 26. Morgana była dosłownie FotY: Flavor of the Year (Atrakcją Roku)
 27. Black Shield był najlepszym skillem w grze przez prawie dwa lata.
 28. Złota karta Twisted Fate’a była AoE Stunem (przeczytaj: Historia opekowatości: Twisted Fate)
 29. blitzcrankr Ulti Blitza było czarem zadającym duże obrażenia i dodatkowo uciszającym przeciwników na około 4 sekundy.
 30. Urgot został wydany z bugiem, który dwukrotnie zwiększał zasięg jego urgotq Q.
 31. Ult Gankplanka i ślad Nocturna były zapisane jako miniony; obie te rzeczy mogły uleczyć Trundla za pomocą jego pasywa (zaraz po wydaniu).
 32. Phreak eloboostował kiedyś konta w Warcraft 3, za co dostawał godzinne wynagrodzenie. Kilka lat temu znaleziono jego starą stronę internetową.
 33. Dzisiaj często widujemy Tiamat lub Hydrę, lecz kiedyś Tiamat był uważany za totalnie bezużyteczny troll item. Nie ma już takiej zabawy jak Tiamat Tuesdays :/

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1xupti/an_actual_league_did_you_know/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.