Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czy Urgot dalej potrzebuje reworku?

Po wprowadzeniu jednego buffu Urgot stał się chętnie wybieraną postacią. Zarówno profesjonaliści, jak i gracze SoloQ zdecydowali się na powrót do tego zapomnianego picku. Jedna decyzja Riotu umożliwiła Urgotowi podniesienie się z kolan i powrót do mety. Jak wszyscy pewnie wiecie – Urgot był jedną z postaci, która miała mieć dość spory rework umiejętności bohatera. Teraz – wraz z powrotem Urgotas – nasuwa się jedno pytanie – czy jego rework jest dalej potrzebny?Pytanie nie jest wbrew pozorom łatwe – obecnie popularność Urgota wynika zwyczajnie z jego sporej siły. Umiejętność, która przez dwa lata była praktycznie useless i służyła jedynie za źródło spowolnienia, nagle dostała mocy i stała się wiodącą defensywną zdolnością tego bohatera. W połączeniu z dodatkowymi resistami z ultimate’a Urgot stał się naprawdę mocną w team fightach postacią zachowując jednocześnie swoją wcześniejsze early game’ową moc. Obecnie nikt nie odmawia Urgotowi miejsca w mecie – jednak pomimo tego pytanie w dalszym ciągu pozostaje aktywne. Dlaczego? Ano przede wszystkim dlatego, że Urgot jest jedną ze starszych postaci, ze starą mechaniką, która jest zwyczajnie irytująca dla przeciwnika. Namierzenie przeciwnika z urgote E jest dla niego naprawdę straszliwą karą i dzięki spowolnieniu z urgotw W praktycznie nie zezwala na żaden counter play (stosunkowo ciężko jest się wydostać z zasięgu, a nawet jeśli to zrobimy, to narażamy się na straty creepów). Jego pasyw jest jedną z mechanik, która obecnie nie miałaby szansy wejść na serwery. Co do urgotq Q i urgotr R nie mam zarzutów – są to umiejętności definiujące tego bohatera, ulti jest bardzo ciekawie rozwiązanie (nie pasuje do AD Carry, ale Urgot nigdy nie był typowym AD Carry – zawsze pozostawał raczej anty AD Carry), a chyba nikt nie wyobraża sobie Urgota bez jego Q (zwłaszcza na URF-ie 😉 ).

Pomimo wzrostu grywalności Urgota uważam, że powinien zostać zreworkowany zarówno mechanicznie, jak i ulepszony wizualnie. Nie ma co ukrywać, że jest to stara postać, którą należy dostosować do obecnych standardów. Jednakże na liście reworków nie powinien zajmować zbyt wysokiego miejsca – zwyczajnie istnieje wiele, bardziej potrzebujących go postaci. Tylko … proszę … nie zapominajcie znowu o Urgocie odstawiając go na dalszy plan, a po prostu dajcie mu nieco niższy priorytet, ale pamiętajcie o nim.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.