Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czy uda się zatrzymać Alliance? – zapowiedź dzisiejszego dnia w LCS.eu

Wczorajszy dzień dostarczył nam wiele emocji. Ujrzeliśmy kilka bardzo dobrych meczów i miejmy nadzieje, że dzisiaj nie będzie inaczej. Roccat również i dzisiaj nie ma łatwego przeciwnika, ale pozostaje nam wierzyć, że Polacy w końcu się obudzą i przełamią swoją kiepską serię. 

Drużyna Wygrane-Przegrane
all Alliance6-1
slk SK Gaming5-2
shc SUPA HOT CREW5-2
mul Millenium3-4
fn Fnatic3-4
gg Gambit Gaming3-4
cw Copenhagen Wolves2-5
rocc ROCCAT1-6

 

Gambit Gaming vs. SK Gaming - początek 18.00

gg
Pierwszy mecz dnia zwiastuje nam ciekawe widowisko. Pomimo iż w teorii GG nie powinno mieć żadnych szans, to nie jestem aż tak przekonany o zwycięstwie SK. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Gambit też stał na straconej pozycji, ale ku zaskoczeniu wszystkich był w stanie wygrać mecz. Jednak coś mi mówi, że był to tylko wypadek przy pracy w wykonaniu SK i po wczorajszym zmiażdżeniu Millenium dzisiaj mają apetyt by skończyć ten tydzień z dwoma zwycięstwami.

Gambit zaskoczył wczoraj przeciwników ciekawą taktyką, które pomimo iż nie wydawała się najlepsza to przyniosła w końcu zamierzony rezultat. Natomiast SK zaskakująco dobrze rozegrało early game i gładko wygrało mecz. Gambit musi uważać, ponieważ jeśli odda przeciwnikowi inicjatywę może się dla nich marnie skończyć. Jestem ciekaw jak zaprezentuje się dzisiaj Genja, który pomimo iż miał wczoraj rewelacyjny mecz to rzadko kiedy miał dwa dobre spotkania z rzędu. Ponadto myślę, że Darien powinien trochę lepiej dopracować swoje założenia na mecz, bo jego wczorajsza obecność w meczu ograniczała się do ułatwiania niQowi farmy i rzucenia ultimate’u w teamfightcie. Z kolei polski midlaner musi uważać na Jesiza, który wczoraj miał bardzo dobry mecz i to głównie dzięki jego postawie SK wygrało tak gładko.

Dlatego też nie sądzę, że zobaczymy Kassadina w tym spotkaniu. Z tego co widzę Diamond unika ostatni Evelynn więc myślę, że GG raczej zdecyduje się ją zbanować przeciwko Svenskerenowi. Zastanawia mnie jaka będzie sytuacja Kayle w tym meczu. Obaj midlanerzy często grali tym championem ze sporymi sukcesami i możemy się spodziewać banów z którejś strony (przewiduje SK). Będzie to na pewno ciekawe spotkanie, które powie nam w jakim tak naprawdę stanie jest Gambit, ponieważ mecz z wilkami wiele nam powiedzieć nie mógł.

Przewidywany zwycięzca: SK Gaming – są oni obecnie w o wiele lepszej formie i nie przechodzili gruntownych zmian w składzie. Jednak GG znany jest z tego, że zawsze potrafi zaskoczyć i zagrać fenomenalne spotkanie.

Millenium vs. Copenhagen Wolves - początek ok. godz. 19.00

cw
Wilki zagrały wczoraj całkiem niezłe spotkanie do momentu kiedy to przeciwnik zdał sobie sprawę, że wystarczy wykluczyć z teamfightów chociaż na chwilę Woolite’a by z łatwością wygrać mecz. Wracają do nich po części demony przeszłości, gdy wszystko w CW kręciło się wokół Forgivena i nikt nie był w stanie wziąć na siebie ciężaru gry. Teraz mamy niemalże dokładnie taką samą sytuację jednak z Woolitem w roli głównej. Ponadto brak pewności siebie ze strony junglera nie pomaga. Airwaks pomimo iż nie gra najgorzej to jednak nie jest na chwilę obecną w stanie zapełnić luki po Amazingu.

Millenium za to ma ostatnio problemy z early game. Zauważyłem, że bardzo ciężko przychodzi im zdobycie przewagi w tej części gry co jest zaskakujące biorąc pod uwagę ich wysoki indywidualne umiejętności. Myślę, że Kottenx nie jest jeszcze do końca zgrany z drużyną i jest to element, który wymaga dopracowania. Ponadto Millenium, podobnie jak obecnie większość drużyn ma problemy z podejmowaniem decyzji po laning phase. Jest to też po części kwestia niedokładnego przygotowania się do spotkań i muszą koniecznie to naprawić.

Czuję, źe Airwaks przez jakiś czas nie dostanie jeszcze Evelynn. Ponadto myślę, że Millenium nie będzie chciało zobaczyć Woolite’a na którymś z hyper carry (Kog’Maw lub Twitch). CowTard w swoim drugim meczu Lulu nie błyszczał tak jak z Roccatem i drużyna Creatona ograniczy się raczej do banu Yasuo.Będzie to idealne spotkanie dla Millenium, aby przełamać serię trzech porażek z rzędu. Jednak należy pamiętać, że CW już raz ich pokonało i może to zrobić jeszcze raz.

Przewidywany zwycięzca: Millenium – są po prostu w lepszym stanie obecnie od wilków. CW jest na chwilę obecną zbyt bardzo zależne od Woolite’a co nie jest najlepszym stylem gry. Myślę, że Millenium ma więcej argumentów za wygraną.

Supa Hot Crew vs Alliance - początek ok. godz. 20.00

shcPo wczorajszym dniu ten mecz zapowiada się niezwykle pasjonująco. Alliance wygrało swoje spotkanie z Roccatem w bardzo przekonujący sposób. Pokazali w nim chłodną głowę i zabójczą konsekwencje w wykorzystywaniu błędów. Bardzo dobrze dobrana kompozycja praktycznie sama wygrała drużynie Froggena mecz.

SHC natomiast wygrało 64-minutową batalię z Fnatic. Pokazali w nim bardzo dobre przygotowanie taktyczne, ale mieli straszne problemy z zamknięciem meczu. Przeciwko dobrze ostatnio dysponowanemu Alliance taka gra może nie wystarczyć. Ponadto pomimo iż SHC poprawiła się pod względem taktycznym to jednak ciągle popełnia mniejsze i większe błędy, a jak zobaczyliśmy na wczorajszym przykładzie Froggen i spółka tego nie wybaczają. Przed meczem drużyna Selfiego musi więc dokładnie przemyśleć swoją kompozycję ponieważ w obecnej mecie to jest obecnie najważniejszy aspekt. Alliance z kolei powinno podejść do tego spotkania bardzo skoncentrowane. Przeciwnik jest bardzo mocny i nie wolno go lekceważyć. Myślę, że Froggen bardzo dobrze skupia na sobie ostatnio uwagę junglerów zdejmując większość presji z Tabzza i Wickda co przynosi pozytywne rezultaty.

Wątpię by SHC próbowało banować Anivię, myślę że Selfie ma w swoim arsenale championów, którzy są w stanie sobie z nią poradzić. Jestem ciekaw jak Alliance odpowie na wczorajszą Kayle polskiego midlanera. Myślę, że nie zaryzykują i zbanują ją obok Yasuo (bądź może Froggen sam spróbuje po sięgnąć z któregoś z tych championów). Na papierze to spotkanie wygląda świetnie i miejmy nadzieje, że będzie takie w rzeczywistości.

Przewidywany zwycięzca: Alliance – pomimo iż SHC jest w formie, to jednak Alliance wygląda obecnie najlepiej w tym splicie. Rzadko popełniają błędy i mają rewelacyjną fazę picków i banów.

Fnatic vs. ROCCAT - początek ok. godz. 21.00

fn
Na koniec Polacy mają szansę na rehabilitację. Wczoraj zagrali jak zwykle bardzo nieuważnie, co Alliance skrzętnie wykorzystało. Mam wrażenie, że Roccat nie jest cierpliwy i przy wolnym tempie gry na siłę forsuje teamfighty co jeszcze nigdy na dobre im nie wyszło. Mam też zastrzeżenie co do Celavera, który pomimo iż poprawił swój lane phase, to ma spore problemy z pozycjonowaniem.

Fnatic może być podrażnione wczorajszym spotkaniem. Przegrali 64 minutową batalię, co nigdy nie jest miłym uczuciem. Jednak w tym samym meczu mieli sporo szczęścia, bo SHC powinno wygrać o wiele wcześniej. Osobą, której gwiazda trochę przygasła jest Rekkles. Jego styl gry już nie jest tak dominujący jak kiedyś, ale wciąż jednak nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W tym meczu Roccat musi jednak unikać jak ognia starcia 2v2, ponieważ Celaver nie jest obecnie gotowy na taki pojedynek. Xaxus dobrze sobie radzi w sytuacjach 2v1 i tego Polacy powinni się trzymać. Ponadto, Jankos musi spokojniej podchodzić do gry, ponieważ często podejmuje bezsensowne ryzyko, co zwykle źle się kończy dla całej drużyny. Naprzeciwko siebie ma Cyanide’a, który w ostatnich meczach naprawdę potrafi się wyróżnić i dokładnie wie jak wykorzystywać błędy rywala.

Myślę, że Roccat powinien zbanować/wybrać Nidalee. Peke świetnie sobie radzi  na tym championie i zabranie go Fnatic może oszczędzić wielu nieprzyjemności. Ponadto wciąż uważam, że warto spróbować zbanować Elise i samemu wziąć Lee Sina. Cyanide będzie musiał nam pokazać co przygotował poza tą dwójką. Faworytem spotkania jest bezsprzecznie Fnatic, ale może jest to już czas by Polacy się obudzili?

Przewidywany zwycięzca: Fnatic – Są w o wiele lepszej formie niż Polacy, którzy powoli tracą pewność siebie. Fnatic to nigdy nie dotyczyło, a ponadto rozdrażenieni wczorajszą porażką mogą być niesamowicie silni.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.