Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Czołówka znów się oddala – Roccat vs Millenium

Ten tydzień okazał się być niezbyt udanym dla naszych rodaków. Po niespodziewanych zwycięstwach przed tygodniem z SK i Alliance tym razem przegrali z tymi, których mieli ścigać i zająć ich miejsce. Wczorajszy mecz z Millenium pomimo przegranej pokazał, że chłopaki poważnie myślą o zbliżających się play-offach i już teraz starają się wypróbować nowe taktyki. Szkoda tylko, że dzisiejsza próba kosztowała ich punkty…

Drużyna  Bany  Picki
rocc  ROCCATluciansyndrakassadinaatroxmorganaelisekogmawbraum
slkMilleniumgragasevelynnfizzleesincorkishyvanatwistedfateleona
 

Bany

Wybory Millenium nie dziwią. Gragas i Fizz to ostatnio standardowe bany przyciw Polakom, z drugiej jednak strony Fizz na pewno pasowałby Kerpowi. Zdecydowano jednak, że Fizz nie będzie mile widziany i tyle. Do tych dwóch banów trzeba doliczyć Evelynn, co jest lekkim zaskoczeniem, gdyż Jankosowi niezbyt się nią wiodło w ostatnim meczu i ostatecznie skończył z wynikiem 0/6/4. Jej potencjał we wczesnych fazach gry jest jednak czymś czego nie wolno lekceważyć.

Roccat postanowił Wyeliminować Luciana, który w rękach Creatona jest niesamowicie mocny. Do tego standardowo dla strony fioletowej Kassadin. Do tego dochodzi niespodziewany – przynajmniej dla mnie – ban Syndry, którą Niemiec nie grał od paru ładnych tygodni. Nie widać również by grał nią na SoloQ. Dla mnie jest to ban odrobinę zagadkowy i nie obrażę się jeśli ktoś by mnie nieco oświecił.

 

Picki

Główną bronią Roccatu miał być pick, którego jeszcze u nich nie widzieliśmy – Kog’Maw. Widać było, że zarówno wybór Morgany jak i Brauma jest był podyktowany możliwością ochrony “plujka”. Aatrox i Elise również byliby w stanie zapewnić ochronę swojemu strzelcowi, a zarazem zainicjować walkę. Taktyka oparta na jednym championie była ryzykownym wyborem i prawdopodobnie sięgnięto po nią chcąc przetestować ją przed play-offami. Warto rzucić też okiem na summoner spelle. Po raz kolejny widzimy 2 teleporty. Zastanawia mnie tylko czy drugie tp zostało wzięte ze względu na Twisted Fate’a, czy też  taki był zamiar od poczatku?

Skład Millenium był z kolei idealny by skontrować taktykę Polaków. Aż 3 postacie były w stanie wbić się ostro we wrogi team i narobić sporo zamieszania. Jeśli połączy się to ze sporą ilością CC i wizją gwarantowaną przez Twisted Fate’a otrzymywało się coś czego każdy mało mobilny strzelec nienawidzi najbardziej.

 

Early

Zaczęło się spokojnie. Wypada zauważyć, że po raz kolejny przeciwny team zdecydował się na zamianę topa z botem.  Pierwszym momentem gdy było nam dane zobaczyć trochę akcji była sytuacja przy smoku. Gdy Roccat postawił na zdobycie szybkiego globalnego złota, pojawił się Kottenx i dobrym smitem zwinął objective Polakom sprzed nosa. Co prawda przypłacił to życiem, jednak było warto.

Wczesna faza gry obfitowała w drobne starcia i obydwu stronom udało się zebrać parę killi. Sytuacja była bardzo wyrównana – ilość fragów była niemal identyczna, a przewagę Millenium w pushu Polacy nadrabiali farmą. Niestety ta zaczynała stopniowo topnieć, a drugi smok na koncie Kerpa i spółki dał im ponad 1000 sztuk złota przewagi. Największy wpływ na to miała różnica w pushu – gdy nasi zdobywali złoto za pierwszą, zniszczoną przez nich wieżę, rywale mieli na koncie już dwie i ponad 2 tysiące przewagi w złocie.

 

Mid/Late

Gra stała się bardzo pasywna. Bardzo jednak niepokoił stan wizji w jungli Roccatu oraz statystyki Creatona – nie tylko nadrobił stratę w farmie, ale dzięki 4 killom zdobył przewagę w przedmiotach. Źle wyglądała również sytuacja na górze, gdzie Kev1n zdobył dużą przewagę nad Xaxusem.

Dopiero w 26 minucie mieliśmy okazję ujrzeć nieco akcji, jednak nie była to wymiana, którą oglądałoby się z przyjemnością.

Overpow i Vander postanowili zaatakować osamotnionego Jree, co było kiepskim pomysłem. Nie tylko ze względu na ogólną wytrzymałość jego Leony, ale przede wszystkim ze względu na to, że jego wsparcie było o wiele za blisko.  HP Vandera spadło praktycznie do zera po zaledwie kilku atakach wyprowadzonych przez Creatona i cały team postanowił sie wycofać. Ostatecznie w wymianie zginął duet, który inicjował wymianę, a Millenium nie straciło nikogo.

Przewaga w złocie sięgnęła 6 tysięcy i miała tylko rosnąć. Kerp i spółka dalej pushowali bez zmiłowania, a Roccat był w stanie odpowiedzieć na to tylko smokiem, którego globalne złoto było zaledwie kroplą w morzu potrzeb, tym bardziej, że odpowiedź była błyskawiczna i opłakana w skutkach dla naszych – Millenium ruszyło po Nashora i zabiło go w oka mgnieniu.

Próba przeprowadzenia wymiany z przeciwnikami była już aktem czystej desperacji – drużyna świetnie grającego tego dnia Creatona rozgromiła polski skład. Przewaga była po prostu zbyt duża, należy jednak chłopaków pochwalić za to, że chociaż spróbowali. Nie uchroniło ich to jednak przed wyrżnięciem w pień. Ace i baron buff, czy potrzeba czegoś więcej by przeprowadzić push?  Millenium wpierw zdobyło środkowy inhibitor, a następnie, po przegrupowaniu wyrżnęło graczy Roccat raz jeszcze i gra się skończyła. GG

 

Podsumowanie

Nowa strategia się zwyczajnie nie sprawdziła. Braum i Morgana nie wystarczyli by chronić Celavera przed rywalami, którzy budowali przewagę od samego początku i nie wypuścili jej z rąk nawet na chwilę.  Na szczególną pochwałę zasługuje Creaton, który był w tym meczu po prostu nie do pokonania. Mam nadzieję, że za tydzień naszym uda się dojść do siebie i znów zaczną wygrywać. Co prawda ich gra w play-offach jest niemal pewna, jednak lepiej byłoby zająć wyższą pozycję by ustawić się przed nimi na lepszej pozycji i dać nam nieco radości z oglądania.


Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.